Elektro instalacija

Ma to je vise za sopstvene potrebe, nece mnogo da radi, a i vala stvarno gde nadjoh migavac, zaboravio sam na automat ::sramota::.. alternator je isto od zastave.. u principu ja sajlu mogu da popustim tako sto podignem cekrk i krenem u nazad, ali onda razrijem zemlju koja drzi cekrk na prvom mestu, a kuci mi stoji alnaser viska od zastave i nadjoh za male pare zamajac, pa rekoh sto da ga ne kompletiram :ppozdrav:.
 
Evo je skalamerija, isprobano, radi super...

hts9is.jpg
 
Da li neko zna kako se kontat brava od vojnog kamiona može prespoiti na traktor IMT.
Muku mučim sa tim bravama i taman kad sam mislio da sam nasao ok bravu vidim da nije isto kačenje, a pomoću unimjera ne mogu da nađem ništa. Da li one funkcionišu na istom principu.
 
Pogledaj od ispod brojeve i napiši koji su gore da ne pišem napamet što oni označavaju. I za koji IMT bi ga koristio i za što tj. da li samo za kontakt ili ti trebaju i svjetla.
 
Koristio bi ga za IMT 533 naravno kontakt i svjetla a na izvod za poziciju "1" tu vežem zadnje svjetlo i svjetla na kabini (koji imaju posle posebno svoje prekidače).
Postaviti ću sliku pa da pogledaš.
Unimjerom sam tražio i nikako ne mogu da dobijem gdje je "glavni izvod" kabal kojim struja dolazi u kontat bravu i kojim prolazi u bravu za paljenej, jednostavno ovaj izvod radi samo na nuli čim prebacim na 1,2,3 ne radi.



 
Poslednja izmena:
30 - ti je dolaz struje
58/1 - poziciono svjetlo
15 i 54 su sve kontakti

16 nije standardna oznaka kao ni 54/1 ; 54/2 i 61 (61 se koristi kod vanjskog reglera za izlaz na kontrolnu lampicu)

Bravu za paljenje moraš povezati na 15 (ali može i na 54)
 
ili kabal 3x1.5 5x1,5 pa kombinuješ sam bar ja tako radim,ove komplet instalacije su dosta loše
 
ili kabal 3x1.5 5x1,5 pa kombinuješ sam bar ja tako radim,ove komplet instalacije su dosta loše


Tako i ja večinom radim, jednom sam stavljao tu gotovu instalaciju i otišla je k vragu za tri godine zbog loše kvalitete bužira koji su se skrutili i popucali, plus što su neke žice u njoj premalog presjeka (kvadrature) i licna je u njima sva pocrnila od pregrijavanja. Isto tako na manjim IMT-ima vučem otraga posebno instalaciju za svaku stranu direktno od osigurača jer mi se ono rješenje s razvodom iza sjedišta pokazalo dosta lošim posebno ako se s traktorom razbaciva gnojivo.
 
Zašto petožilni samo jedna žica više od trožilnog,da bi dovkao taj migavac direktno od osigurača,a sve ostalo sa svetla,znači dovoljno je 4 žile.
 
Ja sam na 533 radio razvod kod sedista(dovukao 5 zilni kabal) pa na jednu stranu vukao za far,na drugu u uticnicu pa iz nje 3 zice za levi far.
 
Na IMT 539 imam problem. Kada smo rasturali volan, majstor malo poremetio instalaciju na kontakt bravi, i ja danas nasao paljenje i stalna struja gde stoji ustvari stalnu struja se nije ni pomerila sa brave, a alternator je isao na remont posto nije dovoljno punio. Danas kad sam to uradio lampica mi nije radila, a traktoru kad dam kontakt lampica neradi, a traktor moze da upali na kljuc. Sad na alternatoru gde treba da bude struja, a gde treba da ide ona druga zica sto ide do lampice? Danas kad sam to cackao, stavim struju na alternator i stavim zicu sto ide do lampice i lampica sija i kad je dat kontakt i kad nema kontakta. Sta tu moze biti, jel pada nekom nesto na pamet? Kako to da resim? Samo da naglasim sve je radilo kako treba dok se volan nije rasturao..
 
na alnaseru mi automat ubaci i vrti motor i taman kada treba traktor upalit on ga izbaci i vrti na prazno,cetkice ispravne,alnaser je Iskra 3kw,dali ima nesto za pogledat na automatu ako je on?
 
Nazad
Vrh