Elektro instalacija

Proveri jos jednom ta lezista osiguraca. Desava se da odlicno stezu, ne mrda se osigurac a opet los kontakt. Probaj da stavis malo kvalitetnija lezista od bakra ili aluminijuma.
Juce poludeh od tih lezista. Zmigavci radili i bili ispravni kad odjednom nece. Svi osiguraci tu i cackaj i cackaj i na kraju provali da iako osigurac stoji cvrsto, on nema kontakta jer je lose leziste.
 
Proveri jos jednom ta lezista osiguraca. Desava se da odlicno stezu, ne mrda se osigurac a opet los kontakt. Probaj da stavis malo kvalitetnija lezista od bakra ili aluminijuma.
Juce poludeh od tih lezista. Zmigavci radili i bili ispravni kad odjednom nece. Svi osiguraci tu i cackaj i cackaj i na kraju provali da iako osigurac stoji cvrsto, on nema kontakta jer je lose leziste.
A jel moze neko od vas da mi kaze kako se odredjuje debljina kabloma prema watima na 12 v ??
 
A za alternator 12V 95A?

po standardu bi trebalo 25 mm2 a minimalno 16 mm2, ali kako oni nikad ne daju svoju nazivnu snagu 10 mm2 je sasvim dovoljno.

- - - - - - - - - -

Ovo sam nedavno nasao i dosta je jednostavno i sazvakane su poruke. Na nekom "mornarskom" forumu. :osmeh:
Skini, nađi skinut fajl > desni klik na fajl i obavezno deštikliraj opciju "read only" da bi mogao da unosiš svoje brojke
http://www.plovidba.info/forum/elek...enom-padu-napona/?action=dlattach;attach=8712

problem je u tome što su dobiveni rezultati zapravo teoretske vrijednosti tj. u idealnim uvjetima.
 
Negde sam na ovoj temi procitao da grejac motora za imt traktore ima u sebi ugradjen ventil koji se otvara tek kada grejac dobije struju, da li je to tacno?
 
Točnije bi bilo da propusti naftu tek kad se dovoljno ugrije tj. užari.
 
nema na čemu, greške koje mogu nastati na njemu (osim da ne grije) su da ne propušta naftu kad se zagrije ili da propušta stalno.
 
Pozdrav ljudi! Imam jedno pitanje: Imam na traktoru sa ovom uticnicnom jedan problem. U toj uticnici ova jedna sto sam zaokruzio zelenom bojom, ima mi non stop struje. Da li je to normalno i da li sme to tako da bude?

instalacija.jpg
 
Jest redak slučaj, al ako imaš kamp prikolicu, i prikopčaš...imaš uvek struje u prikolici.
 
Imam problem sa radiom u traktoru . Kada se uključi ventilator grejanja koji se nalazi na panelu gde je i sam radio dolazi do smetnji , ako se uključi ventilator na drugi stepen smetnje se povećavaju . Šta raditi da te smetnje nestanu . Isto se dešava i kad motor traktora radi i kad stoji .Pomagajte .
 
Sad koliko je stari negde 90-tih , Blaupunkt Augsburg C30 . Probao sam i sa blokadom , ali se isto ponaša . Neko je pisao o tome već , ali sad ne uspevam da to pronađem .:udri:
 
Poslednja izmena:
možda če ti pomoći blokada ako je gdje uspiješ nabaviti ili probaj povući drugu žicu za napajanje onda će se ako nista drugo smetnje barem malo smanjiti, a vjerojatno se radi o starom radiju ili je lošije kvalitete jer noviji svi koji su imalo kvalitetniji imaju ugrađenu filtraciju.
 
Dolazi do varničenja između rotora i četkica na ventilatoru i tu stvara smetnje, stavi blokadu i posle nemaš problema.
 
Nazad
Vrh