Elektro instalacija

imam poblem na imt 577.. lampica od alternatora,kad upalim traktor i kad ga vozim nekih dva sata,pocinje da sija ali jako jako slabo i kad popalim svetla i rotaciju sve normalno radi!sta to moze biti?
 
To bi trebalo znaciti da je napunio akumulator, tj izjednacio napone, slicno je na rusu, samo sto onda trepce, a cim upalim neki od potrosaca nema vise toga.
 
Mladene mozda da proveris buksne na alternatoru, mozda su malo oksidirale pa zezaju... ustekas, izstekas ih malo smirglom ako treba i kontakt sprej, pa da vidis da li ce i onda da se to desava :) ne kosta te da probas ;)
 
I ja mislim da su diode.... Kupiš kod kineza unimer za 500din i izmeriš jačinu punjenja. Treba da je izmedju 13.8 i 14.4volti ako nije skidaj alternator i nosi ga električaru da ti ne crkne aku.
 
danas je zamenjen na alternatoru onaj relej(valjda se tako zove) pojele se cetkice,jedna skoro skroz a jedne ostalo 3-4mm!videcemo narednih dana sta se desava!hvala svima na sugestijama!:ppozdrav:
 
Sta je bolje dinamo ili alternator.(stari sistem ili novi)Pre 15-tak godina sam spremio alternator-da zamenim dinamo,ali odustao.Dinamo od 1974 i dalje radi....
 
Moze i za manje nekih 250-300din da se kupi unimer,ja sam imao takav pa mi je crk'o ali ne zalim posluzio je svrsi bez problema.
Pa bolje da kažem da je skuplji pa kad nadje za manje para odmah će ga kupiti. N.A,šta je crklo na njemu? Obično žice pobrljave pa nemaju dobar kontakt u džekovima i onda trokira. Ili bakterija odradi svoje.... Ne bi trebalo da je nešto gore od toga. Daje neke znake života?
 
imam poblem na imt 577.. lampica od alternatora,kad upalim traktor i kad ga vozim nekih dva sata,pocinje da sija ali jako jako slabo i kad popalim svetla i rotaciju sve normalno radi!sta to moze biti?
Nestigne alternator napuniti dovoljno,koliko potrošači potroše,ili je alternator slab-ima puno potrošača,ili je alternator neispravan

Koliko ja ampera alternator,i šta ima od potrošača što nije fabrički(radni farovi sa halogenim sijalicama,ventilator)?
 
Diode su poluprovodnicki elementi ciji je glavni sastojak za provodjenje elektricne struje Silicijum (pre su pravljene od Germanijuma). NE POSTOJI slucaj "oslabila dioda" nego RADI ili NE RADI (kratak spoj ili nema provodljivosti). U slucaju da dioda ne radi (kratak spoj ili nema provodljivosti),to se manifestuje jacim svetlenjem kontrolne lampice za punjenje akumulatora. Kada lampica slabo svetli (tinja),najcesce je u pitanju regler alternatora (slucaj clana mladen87) i naravno proveriti kontakte na elektroinstalaciji za punjenje akumulatora (tu spada i zategnutost pogonskog remena alternatora).
 
Ajde ovde da postavim pitanje za vlasnike Ursusa C-360, a mozda je tako i kod C-355. Ako ste stavili alternator umesto diname, kako ste umetnuli sajlu za obrtomer. Alternator dodje malo siri, tj. ima veci precnik, pa kad stavim sajlu ona samo sto ne dodirne hladnjak alternatora, nisam ni pomisljao tako da vozim...

A sto se tice lampice, kod mene na rakovici kad je mali gas (cim upalim traktor) lampica svetli jako i tada alternator ne puni, kad pojacam gas ona pocne da tinja i tada puni. Alternator od zastave pocinje da puni na oko 500-600 o/min.
 
Diode su poluprovodnicki elementi ciji je glavni sastojak za provodjenje elektricne struje Silicijum (pre su pravljene od Germanijuma). NE POSTOJI slucaj "oslabila dioda" nego RADI ili NE RADI (kratak spoj ili nema provodljivosti). U slucaju da dioda ne radi (kratak spoj ili nema provodljivosti),to se manifestuje jacim svetlenjem kontrolne lampice za punjenje akumulatora. Kada lampica slabo svetli (tinja),najcesce je u pitanju regler alternatora (slucaj clana mladen87) i naravno proveriti kontakte na elektroinstalaciji za punjenje akumulatora (tu spada i zategnutost pogonskog remena alternatora).

ukoliko je došlo do proboja na nekoj od pobudnih (uzbudnih) dioda tada se kvar isto manifestira tj. tinjanjem kao i kada regler nema dobar spoj s plus polom alternatora (onaj limić ).

@bata87 trebao bi staviti manju remenicu jer benzinci imaju veći ler gas tako da oni pune na leru, mada je dovoljno samo malo dodati gas i smanjiti nakon čega puni tj. ugasi lampicu.
 
Nestigne alternator napuniti dovoljno,koliko potrošači potroše,ili je alternator slab-ima puno potrošača,ili je alternator neispravan

Koliko ja ampera alternator,i šta ima od potrošača što nije fabrički(radni farovi sa halogenim sijalicama,ventilator)?
alternator je standardni,ne znam tacno koliki je a potrosaca ima samo koliko je fabrika stavila!regler je promenjen i za sada nema problema a kad zavrsim oranje treba da montiram radne farove tako da ce verovatno i alternator morati veci da se stavlja!
 
Ajde ovde da postavim pitanje za vlasnike Ursusa C-360, a mozda je tako i kod C-355. Ako ste stavili alternator umesto diname, kako ste umetnuli sajlu za obrtomer. Alternator dodje malo siri, tj. ima veci precnik, pa kad stavim sajlu ona samo sto ne dodirne hladnjak alternatora, nisam ni pomisljao tako da vozim...

A sto se tice lampice, kod mene na rakovici kad je mali gas (cim upalim traktor) lampica svetli jako i tada alternator ne puni, kad pojacam gas ona pocne da tinja i tada puni. Alternator od zastave pocinje da puni na oko 500-600 o/min.


@bata87

Ne znam da li će ti nešto pomoći ,evo par slika kako sam ja sproveo i nemam nikakvih problema ,nisam prao traktor ove godine,pa ne znam koliko se vidi crvenim sam ti obeležio sajlu ,jedino što sam prepravljao ovaj nosač od dinama,da bi lepo uklopio alternator.:cao:


28vq2v9.jpg
wjuqrk.jpg






2qjauky.jpg
14k8lqs.jpg
 
Pa bolje da kažem da je skuplji pa kad nadje za manje para odmah će ga kupiti. N.A,šta je crklo na njemu? Obično žice pobrljave pa nemaju dobar kontakt u džekovima i onda trokira. Ili bakterija odradi svoje.... Ne bi trebalo da je nešto gore od toga. Daje neke znake života?
Merio visoki napon a nisam onaj "tockic" dobro okrenuo nesto sam zurio pa je opalilo srecom po njemu i sad daje znakove zivota kao meri nesto al' sto bi Bosanci rekli "Nidje veze".
 
Nazad
Vrh