Elektro instalacija

danas nadjem oglas 'kompletna instalacija za ursusa i zetora za 2900 din sa kutijom osiguraca'. Posto sam u renovranju traktora potrebno mi je upravo to za zetora, ali ne znam da li je ovo realno i da li neko ima iskustva sa kupovinom ovako gotovih instalacija?
 
Cestitke komsija. :ppozdrav:
P.S. Jel ne radi Radisic po Grku ??
Mani Dušana,znaš i sam da radi kod Klinike,nema vremena ni da jede,dobar majstor pa nemožeš doći na red :bravo:
ipak sam ga malo izmaltretirao dok sam radio struju,ali,najveća pomoć su mi bili postovi sa ovog foruma :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

danas nadjem oglas 'kompletna instalacija za ursusa i zetora za 2900 din sa kutijom osiguraca'. Posto sam u renovranju traktora potrebno mi je upravo to za zetora, ali ne znam da li je ovo realno i da li neko ima iskustva sa kupovinom ovako gotovih instalacija?
Obzirom da sam laik po pitanju struje,a poznavajući kako radi mala privreda,moj ti je savet,da pažljivo pročitaš sve postove vezane za elektroinstalacije,pa uradi sam kao što sam i ja,kupi kvalitetne kablove pa opleti.Uštedećeš nešto novca,a naučićeš svašta nešto.Ta cena nije loša,ali su to uglavnom kablovi manjeg prečnika od standarda,pa se čini da nije skupo :haha: dok nešto na crkne.Pozdrav
 
I ja sam istog misljenja kad su u pitanju gotove instalacije.Najcesce tamo gde je najpotrebnije nema dovoljnog preseka,pa sam prinudjen da menjam takve kablove debljim i samim tim dobijam skuplju instalaciju.
 
danas nadjem oglas 'kompletna instalacija za ursusa i zetora za 2900 din sa kutijom osiguraca'. Posto sam u renovranju traktora potrebno mi je upravo to za zetora, ali ne znam da li je ovo realno i da li neko ima iskustva sa kupovinom ovako gotovih instalacija?
uzo je to moj komsija za ursusa menjo sam mu ali to je bedak kolko je to tanji presek lose. nemislim da treba sve da menjas,uzmi lepo kablova koji su samo za menjanje i kupi a to je bacanje para da to kupujes.
 
Treba da povezem na traktoru instalaciju za prikolicu na zenki,samo mi je problem i pitanje da li sa onih klemni ispod sedista uzmem napajanje za to ili da sprovedem zice od osiguraca skroz do pozadi? Nema kabla na koji bih mogao povezati,a treba mi to da povezem,na prikolici je povezano i radi,ali nemam gde sad da pogledam odakle je uzeto napajanje za zenku sto je na traktoru.
 
Na mom imt je uzeto odatle i + sam ja odatle sa pozicije uzeo i za rotaciju prošle godine i sve ok. Osigurače nisam pojačavao.
 
Možeš slobodno uzeti sa tih klemni, tako je kod mene na ursusu original odrađeno jedan kabl dovodi struju ,dva idu za zadnje osvetlenje na traktoru a treći ide za instalaciju prikolice.
 
Zahvaljujem,samo sam zaboravio da pitam za masu sta sa njom,jel da je pricvrstim na krilo,elektricar sam,al nisam autoelektricar,znam dosta,ali mi je ipak dosta stvari u vezi autoinstalacije strano iako ima literature.
 
Zahvaljujem,samo sam zaboravio da pitam za masu sta sa njom,jel da je pricvrstim na krilo,elektricar sam,al nisam autoelektricar,znam dosta,ali mi je ipak dosta stvari u vezi autoinstalacije strano iako ima literature.

Masu uzmi negde sa traktora gde ti je najzgodnije i negde de neće dolaziti u kontakt sa vlagom ,da ti ne korodira pa počne da se gubi.
 
nebitno gdje je električni obrtometar kod dizel motora se spaja na "W" izvod alternatora (ako ga nema potrebno ga je izvuči s jedne od pobudnih dioda) a za električni sat moraš imati i davač signala koji je namijenjen za njega. Na jednom i drugom satu imaš sigurno neke oznake (brojeve) kod priključaka napiši da ti mogu točnije odgovoriti.

BTW da me netko ne bi uhvatio za riječ, postoje i električni obrtometri koji se spajaju na induktivni prekidač koji se obično nalazi na zamajcu ili bregastoj osovini ali spajanje na alternator se najviše koristi kod jednostavnijih (jeftinijih) strojeva.
 
Ne dam sebi mira nikako,krenuo sam da namestam muzjaka i zenku za prikolicu,i radio po modelu koju sam pronasao na prvim stranama ove teme,i kad sam sve sastavio,ono mrsi m**a,rade pozicije dobro,stopovi dobro,e migavci kako god da namestim,kad ukljucim levi na traktoru,na prikolici radi desni i obrunuto,a na drugoj prikolici radi sve kako treba. Ne znam sta li je to?
 
Ako imas ispitivac napona za 12V, ne bi trebalo da imas problema, kreni redom od osiguraca i naci ces gde je problem. Ja sam na rakovici sredio sam kompletnu instalaciju.
Samo mi je dukej poslao semu. Jos jednom hvala dukej :ppozdrav:
 
Miso kad stanes ispred zenske uticnice u centru ti je pozicija,skroz gore je levi zmigavac,a skroz dole desni.
Ako nemas ispitivac to najlakse uradis sijalicom sa 12v koja ima 2 parceta zice jedno stavis na masu a drugom zicom ispitujes zensku uticnicu. Ako je na uticnici tako da je levi zimigi gore,a desni dole onda je greska ili na utikacu ili na prikolici negde u onom racvanju koje prikolice imaju,moguce da je neko pogresio.
 
Imam već tradicionalni problem sa kontakt bravom.
Da li neko zna gdje se može kupiti prava kontakt brava za traktor?
Imam bravu od vojnog fapa ali ima neko u najmanju ruku zanimljivo kopčanje i nisam siguran kako bi je spoio. Da li se neko susretao ranije sa tim bravama na vojnim kamionima?
 
Nazad
Vrh