Elektro instalacija

Ja sam ovako bio povezao u jugu dok sam ga imao i nikada nije bilo nikakvih problema.a niti ih imam i sad u traktoru.Ovakav sistem povezivanja mi se dopada kad povezem direktno na akumulator jer uvek imam obro i sigurno napajanja .A sto se tice osiguraca to je najmanji problem ubaciti ga.Ako bude da zatreba...lako cu ja preseci zice i ubaciti ga
 
Ja sam ovako bio povezao u jugu dok sam ga imao i nikada nije bilo nikakvih problema.a niti ih imam i sad u traktoru.Ovakav sistem povezivanja mi se dopada kad povezem direktno na akumulator jer uvek imam obro i sigurno napajanja .A sto se tice osiguraca to je najmanji problem ubaciti ga.Ako bude da zatreba...lako cu ja preseci zice i ubaciti ga


U principu tvoj auto, tvoj traktor i radi kako hoceš...
Al, logika ti nevalja, i samo želim da ti skrenem pažnju, ništa zlonamerno...nego baš suprotno!
U principu to može funkcionisati tako godinama ako nebude kratkog spoja na tom strujnom krugu!
Ali što rece @N.A. - "Ako bude da zatreba bice kasno.."
Sve se trese, sve vibrira, i nikad neznaš gde će ti oštetiti izolaciju na provodnicima tj.žicama!

pozzz joe!
 
Зна ли неко инстлацију, на Т25, кад покуша да вергла чује се ,,клик, и изгуби контакт. Видим има неки реле и још нека буџа, чему све то служи? има ли неко било какву шему или искуство.
 
Зна ли неко инстлацију, на Т25, кад покуша да вергла чује се ,,клик, и изгуби контакт. Видим има неки реле и још нека буџа, чему све то служи? има ли неко било какву шему или искуство.
Meni se to desavalo na skuteru pred kraj radnog veka akumulatora koji je bio klasican kiselinski.
 
stavio sam radio u traktor i antena mi slabo hvata signal,kad ju uhvatim rukom hvata odlicno sta bi tu bio problem?
 
Da li moze da se ugradi prekidac od sva cetiri migavca golfa 2 na rakovicu 65?
Standardan ima 6 buksni a od golfa ima 8!
Unapred hvala!!!

---------- Poruka napisana u 19:52 ---------- Prethodna poruka je at 19:51 ----------

Da li moze da se ugradi prekidac od sva cetiri migavca golfa 2 na rakovicu 65?<br>Standardan ima 6 buksni a od golfa ima 8!<br>Unapred hvala!!!
 
Ja sam prošle godine išemirao kompletnu instalaciju od R65, samo što sad ne znam gde mi je ta šema. Sećam se da sam posebnu pažnju obratio baš na deo za sva 4 migavca, i ako se dobro sećam, R65 ima poseban automat za sva 4 migavca, i poseban automat za redovne migavce. Zbog toga može da se ugradi bilo koji prekidač sva 4 migavca, jer se ne koriste sve njegove sekcije (samo ako može fizički da stane na mesto starog). Ni meni nisu radila sva 4 migavca, i nabavio sam neki prekidač od Forda (sa otpada). Međutim, kad sam već sve bio rasturio, rasklopio sam i originalni prekidač i očistio njegove kontakte, a u automatu sam, valda, zamenio samo jedan elektrolit. I sad radi, a onaj Fordov je negde sa šemom, naletiću na njega kad budem tražio nešto drugo...:haha:

Dakle, može svaki prekidač za 4 migavca da se nabudži jednostavno na Rajku, samo mora to da uradi neko ko zna da prokuži potrebne sekcije prekidača. (Naravno, moraće i ožičenje da prilagodi novom prekidaču.)
 
ne bi bilo loše ako imaš šemu fabričkog vezanja prekidača i automata ovde postaviti
taj prekidač i automat se lako nabavlja jer su isti kao na Z 101 pa ko ima volje može kod sebe popraviti ili dograditi sva 4 migavca
 
najjednostavnije a i najjeftinije ti je nabaviti od rusa a spajas je na masu tj. izmedju minus kleme i mase kombajna.
kod rusa sam se susretao s dvije vrste

ova koja mora biti pricvscena na masu a dolaz je naravno kabel s minus kleme akumulatora


otkl_massa_big.jpg


i ovaj model gdje dolazi kabel s akumulatora na nju i odlaz s nje je isto kabel koji se onda pricvrsti negdje na masu.
10006063.jpg

Koliko li kostaju ove sklopke, trebaju mi 3 komada?
 
imam problem sa punjenjem akumulatora na belarusu 82,kada ga upalim treba mi vise od pola gasa da ugasi kontakt lampicu,lampica se ne ugasi do kraja nego ostane da zizi kad dodajem gas ona manje zizi i kazaljka od ampermetra pokazuje punjenje.Dali je neko imao slican problem?
 
izgorile ti dijode od alternatora ampermeter ti pokazuje napon u akumulatoru kada ne puni vremenom ce sve manje da ti pokazuje punjenje kako ti se bude praznijo
 
stavi manju remenicu,ako ne uspes sa tim,otisle ti diode na alternatoru.30eura remont te kosta.
 
Nazad
Vrh