Elektro instalacija

ove parne su vjerojatno zvučnici, crvena 99% +, crna bi mogla biti masa ali stariji su dobivali masu direktno preko kučišta ili antene, dok je žuta vrlo vjerojatno izlaz za antenu. ali ovako napamet nemogu sto posto tvrditi da je to što sam napisao točno. jel je obični ako je digitalni tada zna biti neka od ove dvije tj. zuta ili crna stalna struja za napajanje memorije.
 
Žuta nije izlaz za antenu, žuta i crvena su plus, od kojih jedna ide na kontakt ključ, a druga na stalnih 12v (zbog memorije), a tačno koja gde ide najčešće zavisi od radia (viđao sam i jednu i drugu varijantu mnogo puta). Crna je uvek minus, i nikad se nije koristila za plus.
 
Elektronsku antenu sam najcesce vidjao kao plavu ili plavo belu tj zica je te boje.
Sto se tice spajanja mozes sam da biras da li ces da ti radi na kontakt radio ili bez kontakta obe imaju i prednosti i mane.
Prednost ako si negde moze radio da svira bez kontakta,a opet moze se desiti da radi tiho preko noci pa ujutro nece da upali masina,a to obicno bude u sezoni kad najvise treba.
Na 533 imam sklopku mase,tako da je radio spojen da radi bez kontakta.
 
najbolje ti je da vezes osigurac izmedju radija i traktora od 5A i sigurnije za radio i kad oces da ga ugasis onda samo icupas ocigurac...tako sam ja kod mene uradio izveo sam struju direkt od akumulatora pa osigurac pa spojena zica za radio i kad ostavljam traktor ja icupam osigurac i to je to...tako ti je dobro i kad palis sa starterom samo icupas osigurac i miran si...pozdrav...:osmeh:
 
moze i prekidac ali i nije tesko ni osigurac da se cupa 5 sekunde poso jer je prekidac pored radija..slikacu u neki dan da vam pokazem kako je kod mene...pozdrav
 
Ja sam kod mene na Belarusu izveo debelu zicu sa akumulatora da bih imao dobro napajanje radija i na tu zicu sam odma povezao CD plejer.nisam stavljao nikakav osigurac ,a ni prekidac,mada je bolje resenje prekidac. On radi stalno i bez kontakta i kad se da kontakt,jedino ako ne teram traktor bas duuugo ja njemu struju iskljucim na onaj prekidac u kabini. A masu sam dobio preko antene. I kad upalim radio upali se i lampica na anteni,a kad ga iskljucim ,iskljuci se i ona.
 
Losa instalacija,pokusajte dovuci kablom struju ako mozete.
Slicno sam imao pre par godina kod pokojnog komsije srusio stari cardak,napravio supu znaci istu je struju dobio koja je i pre bila tu,zvao mene da mu pomognem,namestimo on lepo radi naspemo kukuruz ono ispada kao da je cekicem udaren,ja mlad besposlen odem kuci po dugacki kabal i pustim od prednje sobe do supe kad ono radi kao ala.
Био мајстор и заменио кондензатор. Сад све ради како треба.
 
ja sam rijesio problem, naprijed ispred kilera je jedan elektronski sklop i na njemu je "snap in" osigurac 20A probaj ga promijeniti (to je bilo u ovom slucaju) ako i dalje svijetli onda je taj sklop prdnuo u vjetar.
 
Bio sam upozoren na to pa sam pregledao taj osigurač, nisam više siguran jesam li stavio novi ili ovaj stari ispravan. Jel tebi bio izgorio taj osigurač? Za čega konkretno služi taj elektronski sklop jer ja neke druge probleme nisam primjetio. Jedino mi je punjenje malo slabije kad upalim klimu i više svjetala.
 
on razdijeljuje punjenje akumulatora (nisam 100% siguran jer rusi uvijek izmisljaju toplu vodu) i ujedno daje izlaz na kontrolnu sijalicu.
 
Pozdrav svima!
Ja sam kod mene na Belarusu izveo debelu zicu sa akumulatora da bih imao dobro napajanje radija i na tu zicu sam odma povezao CD plejer.nisam stavljao nikakav osigurac ,a ni prekidac,mada je bolje resenje prekidac. On radi stalno i bez kontakta i kad se da kontakt,jedino ako ne teram traktor bas duuugo ja njemu struju iskljucim na onaj prekidac u kabini. A masu sam dobio preko antene. I kad upalim radio upali se i lampica na anteni,a kad ga iskljucim ,iskljuci se i ona.

Osigurač je najbitniji deo strujnog kruga!
Nemojte nikad ništa bez osigurača povezivati!
Ako baš mora sa akumulatora izvući neko napajanje za neki potrošač, treba da je osigurač što bliže akumulatoru, i to na sigurnom mestu, propisno fiksiran, i da nema fizičkih uticaja na nju.

A čemu sva ta mudrovanja, kad lepo sa originalne letve sa osiguračima...možete izvući +12V.
A prekidač je najmanje bitan, to ti dođe kao luksuz.

@Vlada B.B - predlažem da to lepo poskidaš, i uradiš kako treba dok nije kasno!
Zbog takvih budženja se pali instalacija, i izgori ceo traktor!
Nemojte se igrati...Đavo nespava!
pozzz joe!
 
Nazad
Vrh