Elektro instalacija

na L stavljas lijevi (left , links) zmigavac a na R desni. 54 mi je malo glupo da je tu jer je to oznaka za štop svjetlo.

ovako bi morale izgledati oznake na automatu da je proizveden po DIN-u

0336203005.jpg



gdje je 49 ulaz (kontakt) a 49a izlaz na prekidac , sredina ti je izlaz za kontrolnu sijalicu ako imas jednu ako imas dvije tj. za svaki smjer po jednu onda se za njih uzima s prekidaca

hebi ga oznaka K ne postoji po DIN-u pa ces morati malo ukljuciti mozdane vijuge i probnu lampicu najjejdnostavije i najsigurgnije ti je da prekidac isprobas s instrumentom ako ga imas ako ne onda ga otpoji od svega na jednu od R ili L oznaka dovedi struju ukljucis taj zmigavac i vidis gdje ti je u ovom slucaju izlaz (da li na tom K ili "54"? ) i tu onda spajas dolaz sa automata.

---------- Poruka napisana u 19:28 ---------- Prethodna poruka je at 19:00 ----------

Našao sam svoj stari šalabahter gdje mi pišu te lude oznake

49 je kontakt a moze biti jos oznacen s I , B, X i +
49a je izlaz na prekidac za zmigavce jos moze biti oznacen s L (odmah ispravljam gore krivo napisano L nije oznaka za light vec za load , a na nekim alternatorima je L oznaka za light ili po DIN-u df )
i za obicne je jos oznaka P za kontrolku (pilot lamp) ili S (sense)

na elektronskom je umjesto P oznaka 31 po DIN-u za masu a van DIN-a mogu biti oznake E i -

dok na onima s izlazom za sva cetiri su oznake

C2 - masa za sva cetiri
H - prekidac za sva cetiri (hazard switch)

te dvije oznake su plus ove rije navedene a ameri imaju i 54 i 54a jer njima i stop svjetlo blica kada se upale sva cetiri ali i kod obicnog davanja zmigavaca kod pritiska kocnice stop svjetlo blica (tako im je bilo po starom standardu dal jos uvijek to rade neznam.
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam problem sa obrtomjerom . Neradi a kabal nije u prekidu . Sta se nalazi u altenatoru i salje struju u obrtomjer. dali je neko menjao nesto slicno i dali se menja celi alternator??? :sta:Radi se o traktoru 3090 MF.
 
alternator puni normalno. U Maseya idezelena zica od alternatora do sata i ona je ispravna provereno.
 
onda je vjerojatno samo na diodnom mostu otisao senzor, probaj izmjeriti da li na na tom prikljucku na alternatoru ( W ) imas napon , na cca 2000 okretaja bi morao biti od 5 - 7 volti za vecinu alternatora, na tom traktoru se mogu naci dva modela alternatora Valeo 2541130 i Motorola 2523075
 
Badzo mi je elktronicar i nema nikakvog napona bas ni na jednom obrtaju motora. Mereno sa instrumentom . proveravao sat i kaze da je ispravan . Predlaze mi drugi alternator a to je puno::novac::Dali postoji resenje ako rastavim alternator ili ide komplet alternator?:ppozdrav:
 
ako je gore valeo alternator onda bi trebalo biti dijelova za njega jer to evropski proizvod, malo veci problem bi bio da je motorolin ali sumnjam jer iskreno receno ja se jos nisam susreo ni sa jednim njihovim alternatorom. Iskra navodi jedan svoj alternator kao zamjenski za mf 3090 ( oznaka modela alternatora je IA0692 ) ali na slici ne vidim da ima W izlaz.

4955275f.gif


na ovom tvom bi trebalo pregledati diodni most

c45473a5.jpg


to je ovo pod broj 9, jer on je napravljen od aluminija i onda prevucen cinkom nakon cega su diode lemljene na njega pa je moguce negdje los spoj ili ev. taj komplet most novi ali bi on mogao kostati koliko i cijeli iskrin alternator. Izlaz za broj okretaja je spojen na neki od tri namotaja statora samo je sa pitanje da li se moze sto vidjeti jer oni to obicno zakamufliraju tako da se ne moze naknadno popravljati ali po svemu se radi o mehanickom kvaru tj. ili losem spoju ili prekinutoj zici. da je stari tip mosta onda se sve moze lakse napraviti jer je on puno prisupacniji i na njima je postojala mogucnost zamjene dioda ali na ovom novom tipu mosta to teze izvesti. ovu šemu pokazi badzi bit ce mu sve jasno

gen10.jpg


W je izlaz za obrtomjer

mf kataloski broj za most je 1642356M92
a tip alternatora je Valeo 2541130
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo ga sredio ja instalaciju sve kompletno, hvala Gospodinu mbranko sto m ije pomogao oko žmigavaca, također zahvlajujem Gospodinu Panonstibu koji mi je pomogao oko toga ..
Stavio sam sve novo od kablova kutijica osiguraća,osiguraće ...




<a href="http://imageshack.us/photo/my-images/43/fotografija1503.jpg/" target="_blank">
 
Evo ovako, dali je ugrađivao tko sklopku za 12V meni treba za kombajn kako se to spaja i kako izgleda i gdje se spaja, kada ugasim kombajn da nema struje nigdje, jer pacovi mogu izgrist kabal i doc do zapaljenja ?!
 
najjednostavnije a i najjeftinije ti je nabaviti od rusa a spajas je na masu tj. izmedju minus kleme i mase kombajna.
kod rusa sam se susretao s dvije vrste

ova koja mora biti pricvscena na masu a dolaz je naravno kabel s minus kleme akumulatora
otkl_massa_big.jpg


i ovaj model gdje dolazi kabel s akumulatora na nju i odlaz s nje je isto kabel koji se onda pricvrsti negdje na masu.
10006063.jpg
 
Obratite se gospodinu Panonstibu. On Vam može nabaviti takav indikator.
 
Кад укључим круњач-прекрупач он зуји, а кад мало гурнем ремен он се ипак покрене али веома споро мали обртаји. Да није кондензатор који црко од она два, велики или мали. Био сам ставио неки покушао велики од мешалице али иста ствар. Шта може бити проблем?
 
Losa instalacija,pokusajte dovuci kablom struju ako mozete.
Slicno sam imao pre par godina kod pokojnog komsije srusio stari cardak,napravio supu znaci istu je struju dobio koja je i pre bila tu,zvao mene da mu pomognem,namestimo on lepo radi naspemo kukuruz ono ispada kao da je cekicem udaren,ja mlad besposlen odem kuci po dugacki kabal i pustim od prednje sobe do supe kad ono radi kao ala.
 
Losa instalacija,pokusajte dovuci kablom struju ako mozete.
Покушаћу сутра. Мада сам ја на ту утичницу пробао да ради велика брусилица и све је било у реду. Можда ипак за прекрупач треба да пробам другим каблом пошто је јача машина. Видећу..
 
Preko zime skini amumulator i nemaš brige..
A sta da radi preko leta? Inace nisam ljubitelj tih sklopki-prekidaca minusa ili plusa jer znaju zbog loseg kvaliteta da slabije provode struju sto se odrazava na brzinu anlasovanja. Ali je veoma prakticna stvarcica taj prekidac! Naravno ako kupis kvalitetan proizvod... U suprotnom moze da napravi vise stete nego koristi....
 
Nazad
Vrh