Elektro instalacija

koliko sam ja mjerio svoj na 533 (original) tolerancija tj. odstupanje mu je bilo 30% u minus stranu i 50% u plus stranu. tako da je to vjerojatno ista stvar jer su ti svi ampermetri uzasno neprecizni, bitno je da ti ode u plus. da li ti je u plusu kad imas upaljena svjetla? ako je onda je sve ok. ukoliko imas prilike nabaviti pravi ampermetar samo da usporedis koliko pokazuje ovaj tvoj a koliko on onda bi sve bilo jasnije.
 
Dok traktor radi treba da ti bude punjenje,tj.skala izmedju 13,5 do 14,4.Ako je ispod toga,ili nije dobar ampermetar ili nepuni altenator.
 
Dok traktor radi treba da ti bude punjenje,tj.skala izmedju 13,5 do 14,4.Ako je ispod toga,ili nije dobar ampermetar ili nepuni altenator.

hebi ga sad mirko, ja i pocerina drumom a ti sumom :osmeh: mi piskaramo o amperima a ti o voltima , jer ampermetar mjeri ampere a voltmetar volte.
 
nevalja punjenje. Kad sve potrosace ukljucis mora ici u + samo puno manje nego kad ih iskljucis
 
Ne mora da znaci da ne valja punjenje,nego zavisi kolike je amperaze alternator i koliko potrosaca ima.
Najlakse je izracunati ovako kad saberete sve potrosace npr prednji farovi 100w,zadnji radni 100w,sijalice pozicije,radio i instrument tabla 70w,radni farovi gore na kabini npr 200w sto mu dodje 470w i podelimo voltazom 12 to je ~40ampera treba da ima alternator,ako je neki slabiji npr od juga 33a logicno je da skala ide u minus.
 
Alternator jeste stavljen od Zastave, ali ja mislim da ampermetar nije dobro povezan, posto je ovaj alternator na traktoru vec par godina, i nije imao problema sa punjenjem
 
da li si spojio B+ sa alternatora na ampermetar na onu stranu s koje ide zica na bravu? ako si to uradio onda je sve ok spojeno i problem je u kvaliteti ampermetra.
 
Zbog cega se greje akumulator, da li je u pitanju povecano punjenje ili nesto drugo,alternator kecev,traktor558, normalno gasi kontakt lampicu.
 
Verovatno je u pitanju neispravan regler ili je akumulator stradao pa je u kratkom spoju neka celija.
 
Poćeo ja danas radit instalaciju, samo nisam diro žice od paljenja znaći imam tipku start i 2 žice na šta to mora biti spojeno ?
Da napomenem instalacija se radi na Claasu kombajnu, možda je pitanje glupo ali nisam strućnjak !
 
Ovako sredio sam instalaciju na kombajnu, ali ostali su mi žmigavci ako netko može pomoć da mi objasni znaći imam automat sa 3 izvoda L,R i još nešta to treće mi je nepoznato ...
Bravicu imam sa:
-31-masa
-54-struja
-L-lijevi ž.
-R-desni ž.
-K- nepoznato ...
E sada kako dovesti žice na šta prvo idu i kako ?
 
kakav je automat u pitanju , da mozda na njemu ne pise 49 , 49a i ev. 31 (ako je elektronski) a ako je obicni onda srednja oznaka moze biti svakakva jer nema standara za nju , vecinom pise L ( light)
 
Poslednja izmena od urednika:
@ Gospodine mbranko dal mi možete reči onda kako spojit bravicu i automat sa lampama šta ide prvo nešta kužim ali ?
 
Poslednja izmena:
vjerojatno ti pise I - Ignition ( na engleskom paljenje ali i kontakt ) a sad sto mu je tocno znacenje P nemam pojma jer nije po DIN-u, uglavnom spajas dva suprotna onaj u sredini se koristi za kontrolke. znaci na I dovedes kontakt a na drugi spojis zicu koja ide na prekidac za zmigavce.
 
Ćekaj kontakt dovedem sa osiguraća a na drugi spojim žicu koja ide na prekidač a na šta stavljam na prekidać na L,R ili 54 ?
 
Nazad
Vrh