Elektro instalacija

Jedino sto gubi boju, ali kazem da se razbijaju i jedna i druga.... Mada sa druge strane, danas je tesko naci nesto sto ima nekadasnji kvalitet, nista vise nije kvalitetno kao nekad....
 
I ove "hela" sto sam kupio za fergusona su iz Madjarske u prevodu nije videlo hele.
Ujak je pravio onu pokretnu instalaciju sa pijacarkama iako su stalno u supi blede i gube boju.
 
Kod mene su skoro sve zadnje lampe Saturnusove i ni jedna nije izbledela ili su joj se rasklimali kontakti a vecina lampi je fabricka ugradnja i sve masine su starije od 20 godina...
 
Ma i to kako se pogodi... uvek se zadesi neki skart koja god firma bila , pa mozda ako si maler, on dodje bas u tvoje ruke.... Evo jednog interesantnog primera: pre par godina kupi komsija iz sela original kocioni disk za Opel Vektru 2002 god, glanc nov.... i mi pre montaze, dodje mi ideja da ga testiramo... I ajd kod obliznjeg strugara da vidimo kako se ponasa pri radu... i stavimo ga u strug, a on baca li baca.... a kobajagi nov....
 
Мало сам се играо, Искрин микро прекидач 6/250, мало лима и нови прекидач стоп светла. Досадило ми да га чистим сваких 15 дана.
oua2ki.jpg
160c400.jpg
 
:haha: Mirko
a ja juče prevrnuo 10 mikroprekidača i krajnjih prekidača u potrazi za stop prekidačom ali nisam našao ništa šti bilo lako montirati , nastavljam potragu
 
Ja sam moj stop-prekidač (Kineski? Turski? Ko će ga znati. Razleteo se već nakon prvog potezanja) još prošle sezone vezao sa dve obujmice za kablove i otad radi bez problema.
j67ay9.jpg
 
Kod takvog može da se desi da probije na masu preko opruge. Jako su im loši izolatori. Rešenje: oprugu kanapom vežeš.
 
Атила М, тај тек не ваља, кад га неко донесе да га уградим уопште га не погледам оставим стари или вратим да донесе неки други.
Саворис, имао сам и бољи сименсов али је притисни, ако овај не издржи стављам њега или скидам са старог трактора тај ради 40 година и стално је био напољу. само да ми је један дан у старој фирми на отпаду знао би ста ми треба има свега и све је сименс.
 
@dukej
Postoje dva tipa uticnica petopolna i sedmopolna:
Petopolna Sedmopolna
L- levi zmigavac L- levi zmigavac
R- desni zmigavac R- desni zmigavac
31- masa 31- masa
58- pazicija 58- desna pozicija
54- STOP svatlo 58l- leva posicija
54- STOP svetlo
54g- STOP svetlo
Da bi sve prikolice funkcionisale vezite kao petopolnu uticnicu i sedmopolnu.


Raspored za sedmopolnu uticnicu
der7kw.jpg


Na mojim prikolicama su pozadi petopolne utičnice (za priključenje druge prikolice), i one jednostavno nemaju u sebi gornji i donji kontakt kao na sedmopolnim utičnicama (mesta gde se po standardu za sedmopolne priključuju levi i desni žmigavac). Dakle, treba spojiti instalaciju po standardu za petopolne utičnice.

Pregledao sam ponovo celu temu, (nemojte me grditi ako sam slučajno promašio :ppozdrav:), i nisam našao da je ranije neko napisao kako se vezuje petopolna utičnica, već samo sedmopolna. Da li neko ima šemu povezivanja petopolne utičnice (bez gornjeg i donjeg kontakta)?
 
koliko sam ja shvatio citajuci ovu temu,raspored na petopolnim uticnicama nije bitan vec je bitno da kako se poveze jedna da se tako povezu i sve ostale.
 
Ali šta ćeš kad uzmeš od nekog drugog prikolice a ono raspored nije kao kod tebe?
 
imam jedno pitanje: na rusima je inace mana punjenje alternatora. zanima me ko je kako to resio? i sa jacim, od 1100 vati desava se da na manjem gasu nema dovoljno punjenje, pogotovo sa vise potrosaca, trenutno na 1025 imam neki nesretan alternator, koji jos gore radi od ovog navedenog. razmisljam da ubacim jos jedan, da li ce smetati jedan drugom? ili da nadjem neki koji moze pola srema da opsluzuje? dajte predloge. hvala.
 
Ljudi,kada se alternator povezuje,jel kontrolna sijalica drugacija od drugih?Nikada nisam video kako izgleda.
 
Nazad
Vrh