Elektro instalacija

Kad se vec radi instalacija onda se ostave zice par cm duze i stave se na ovu da budu sa prednje strane na stopicu.
Sto se tice fergusona on zvakako ima onaj noseci lim na kome su kutije osiguraca,tako da kad se ova dugacka presece lako se zasarafi za lim a lim na sasiju traktora,nista lakse. Ili ako se vec budzi u kabinu na desnu stranu ispod rucice gasa dole se postavi,nisu masni,ne smetaju a sluze svrsi.
 
gospodine super moderatore,nemojte da pustim Matica na vas da vas iscepa do kraja...................:osmeh:
nemam cime da slikam.....jasnooooooooo,nisam trgovac nego seljak...........
 
Savoris pa jel ti nije ono što je gospodin Matić preveo Q=Quršlus-izbio na Sovjetu.
Nevidim razlog za banovanje jedino ako je to nešto drugo?

nije dobro preveo :haha:
fali ''rac'' :osmeh:

@NA
pa ja kada radim sebi signalizaciju tačno znam šta mi je na kojem osiguraču i uvijek mogu da prebacim neki manje bitan na neki vitalni dio kao što su svjetla ili punjenje akumulatora , znači izvadim onaj od radnih svjetala ili stop svjetla i prebacim ga na bitnije mjesto (ako nemam rezerve kod sebe)

ma osigurači i ne crkaju ako je sve u redu , zašto bi crkavali ,daleko veći problem su njihovi kontakti koji stvaraju samo takav najkvalitetniji oksid na pleneti zemlji
ja sam na prikolicama sve sijalice zalemio , znači kabl direktno zalemio za sijalicu i nikada od tada mi nije crkla nijedna , a prije sve malo malo pa crkla , pa malo malo pa se otpojila , pa malo malo pa korozirala
mnogi kažu ''a kako ćeš je zamijeniti na terenu?'' a moje pitanje je ''a ko je ikada mijenjao sijalicu na terenu i imaš li je rezerve u traktoru?''
 
savo probaj jednu stvar, probaj jedan nekosteni osigurac od ovih koje koristis izmjeriti s pomicnim mjerilom (šublerom) i onog koji nije pregorio a nema dobar spoj. mene je to hebalo u zdrav mozak na burazovom mf-u, svako malo neko svjetlo ne radi zbog loseg spoja, stavim novi osigurac i neko vrijeme je sve ok, pa opet isto. na kraju sam zakljucio da ona govna od osiguraca koja se prodaju na blister pakiranju su od neke superčajna lose plastike a i sam limic je uzasno lose kvalite pa se zagrijava a osigurac se zbog toga skupi od 0,5 pa do 1 mm . kupio sam keramicke osigurace (znaci sve je isto samo je tijelo osiguraca od keramike) i oni rade bez greske. nakon tog saznanja takvih kvarova sam nasao na jos xx traktora a jednom se dogodilo isto sto i tvom imenjaku (savi21) a krivica je vjerojatno bila na tim osiguracima.
 
@Danger onda ti treba nov mobilni sa full opremom za slikanje na terenu. :D


Ja treba da radim na prikolicama instalacije,ali me komsije zesce je.... jel u opste vredi na njih stavljati one pijacarske kutije ? Na jednoj su oni stari veliki saturnus farovi k'o novi unutra,al treba na jos 2 prikolice da kupim kutije,uticnice,utikace....
Nesto kapiram da tu sto ima saturnus lampe da nju osposobim stavim joj i nazad izlaz za struju i napravim jedan pokretni komplet to mi dodje najjefrinije,jel ima neko nesto trece da predlozi ?
 
imam ja
svaka stoplampa ako mehanični nije zaštićena je ista , lupa se i ona od 100 i ona od 1000 dinara isto

uzmi ove pijačarske i zalemi kontakte kao što sam rekao malo prije i riješi se bijede , ja na presu skoro stavio neke kao bolje , lijepo platio , još i WDom lijepo naprskao kontakte a one opet lažu , i njima će lemilica da presudi :osmeh:
 
ja sam na prikolicama sve sijalice zalemio , znači kabl direktno zalemio za sijalicu i nikada od tada mi nije crkla nijedna , a prije sve malo malo pa crkla , pa malo malo pa se otpojila , pa malo malo pa korozirala
mnogi kažu ''a kako ćeš je zamijeniti na terenu?'' a moje pitanje je ''a ko je ikada mijenjao sijalicu na terenu i imaš li je rezerve u traktoru?''


isto sto sam ti naveo za osigurace vrijedi i za te lampe na prikolicama, onaj limic je jednostavno pretanak pa dolazi do varnicenja i on korodira, ja ako nekome radim instalaciju u obzir dolaze samo saturnus ili zcz lampe (ili naravno jos bolje hella npr.) a sve ostalo smece necu ugradjivati.
 
Ja sam zadnje stavio helu,nista posebno iz Jusel-a narucio.

I sam se dvoumim sta da radim,za pocetak cu morati da uzmem jedan papiric i olovku pa da preracunam od prilike gde sam tu ja.

@Danger ako si resio da kupis nacemo neki.
 
neslazem se s tobom savo,licno imam lampe 21.oktobar zastava i saturnus i nema uopste potrebe da se leme i nikad nece izgubiti kontakt i rade perfektno i dihtuju,a ako nepazis i razbijes to vec nije do proizvodjaca,takvima ni lemilica nepomaze,a te po 100 dinara....hmmmm razumem za letovanje al takve u moju avliju:nono::nono:
 
kod mene ćeš u šumi razbiti svaku , nije bitan proizvodjač , svaka se razbija na udarac
e sad moja računica zašto ovako ?
pa da bi imao pouzdanu lampu moraš da daš malo više para , što je sasvim normalno
a ako ćeš ti tu kvalitetnu lampu često da razbijaš (ili da bar imaš veći rizik od razbijanja) u šumi normalno da tražiš neku jeftiniju varijantu koja je opet pouzdana , znači uzmi i polemi

i još , lampa ako nije hermetički dihtovana SVA uključujući i onaj dio gdje se uvlači kabal u nju možeš je popišati

skoro sam dobio na poklon jednu saturnusovu lampu , stare zalihe proizvedena pitaj Boga kada , o kvalitetu nemam riječi , samo mogu reći da se takve stvari više ne proizvode (nažalost)
 
neslazem se s tobom savo,licno imam lampe 21.oktobar zastava i saturnus i nema uopste potrebe da se leme i nikad nece izgubiti kontakt i rade perfektno i dihtuju,a ako nepazis i razbijes to vec nije do proizvodjaca,takvima ni lemilica nepomaze,a te po 100 dinara....hmmmm razumem za letovanje al takve u moju avliju:nono::nono:

upravo to sam mu i ja sugerirao, od po nekoj normalnoj cijeni te su sto bi ameri rekli "best buy" , jer i one po upola manjoj cijeni su na prvi pogled iste ali samo na prvi pogled, a ako se malo bolje pogleda vidi da su kontakt limici upola tanji (pa ga presavijaju na duplo da se moze drzati stopica) , od plastike grla je kvalitetnija i na djecim igrackama "made in china" itd
 
Ni Saturnusove lampe nisu što su nekad bile...

Ne slazem se bas. I dalje Saturnus proizvodi vanjanu robu...

@savoris

Mislim da bi tebi pasovale najbolje Saturnus zadnje lampe hermeticki zatvorene od vojnih kamiona.

Kod mene u avliji ima namontirane mozda 3-4 te 'sklj' lampe i to samo zato sto u tom trenutku nije bilo boljih ali tezim da izbacim sve sto nije kvalitetno i sto ne sija kako je to propisano.
 
Bitno je da sija i da budes vidjen sto se stopova tice, a sijaju i jedne i druge.... nebitno je.....
 
Nisi Zoki u pravu one pijacarke za 2-3 godine posupe i izgube sjaj tako da se jeedva vidi da sija,a plastika dobije boju kao da je od kanistera secena,dok ove "bolje" ne posupe,pogledaj evo npr neki IMT koji ima fabricki one saturnusove kutije ni jedna plastika nije posupela.
 
Nazad
Vrh