Elektro instalacija

K'o da mora da ima ispravne žmigace... uvek se setim priče mog druga iz Kikinde kad je išao kolima u Mokrin, ispred njega ide deda sa traktorom i savije levo a nije upalio žmigavac. Drug stane, viče na dedu što nije upalio žmigavac, a deda ga začudjeno gleda i kaže "pa jel ti dete ne znaš di ja živim?" :haha:
Treba i poznavati učesnike u saobraćaju, a ne samo gledati na signalizaciju...
 
Jel istina da IMT 533 loše (čitaj nikako) pali kada je hladno? Ako je istina, kako ovo rešiti? Pitam, treba da kupujem...:ppozdrav:
 
Pali jako dobro kad se uradi generalna. Na zub. Posle nekoliko godina je poželjno da imaš ubrzani anlaser.
 
Jel istina da IMT 533 loše (čitaj nikako) pali kada je hladno? Ako je istina, kako ovo rešiti? ({

to kod mene jedan rijesava busenjem glave i ugradnjom grijaca od golfa jedinice , tako je sredio pet sest komada i po njemu sad pale odlicno , jedino sam bio lijen ici vidjeti svojim ocima kako to funkcionira.
 
Gospodine Blacky imate temu koja je namenjena za postavljanje pitanja u vezi traktora i problema oko njih.Ovo je tema Elektro instalacija pa se toga pridržavajte!
 
Da li neko ima šemu instalacije na Rakovoci 65? Kupio sam joj nove akumulatore i vidim da je par žica sa osigurača spojeno na klemne. Neko je to očigledno prčkao a ja sad nemam vremena da gledam koji je koji osigurač i odakle su išla premošćenja, pa bih uz šemu instalacije to brže video.

p.s. Napisao sam isti post i u temi IMR, samo iz razloga da bih što pre došao do te šeme.
 
Danas sam spojio na rakovici žmigavce, radno svijetlo, prednje garove poziciju stavio novu bravicu, altenator, i novu lampicu e sada kako da za iza spojim utićnicu za prikolicu dal u nju stavljam žice od žmigavaca i pozicije od obe strane ili ide drugaćije ako ima nekakava shema !?
 
Isti ocin ako su luster kleme zato sam napisao i "kutije" onda i iz kutije vodis po jednu zicu pozicija,sto,levi i desni zmigavac + obavezno jednu zicu mase spoji na utikac,ili ako ti je lakse levi zmigavac,stop i poziciju dovedes iz levog fara,a desni zmigavac sa lustera.
Ako imas 7 polnu uticnicu sema se nalazi na ovoj stranici:
http://poljoinfo.com/showthread.php?419-Elektro-instalacija/page42
Ili lakse receno kad postavis 7 polnu uticnicu tako da je onaj "zarez dole" skroz gore je levi zmigavac,pa u sredini pozicija,pa dole desni zmigavac,gore desno je stop,a dole desno masa.Oba polja na levoj strani ostaju prazna.
 
znaći gdje sam spojio žicu levog žmigavca na luser klemi spajam ju n autićnicu iamm tamo brojeve popisane tako i poziciju tako i desni žmigavac a ta žica za masu dal možeš to pojasnit ?
 
Masa... uzmes zicu jedan deo spojis u uticnicu a drugi za bilo koji saraf kabine,najbolje probusis blatobran i stavis onu metalnu stopicu.
 
Nazad
Vrh