Elektro instalacija

Bravo Generacijo sada ga upali i kod gospodina Dangera na jedno toplo pranje i traktor će biti kao nov.Svaka čast :bravo::bravo:
 
a ne neeee.....:nono::nono:,jos mi to fali....ima da mu se razlete sve zice od pranja pa ih nece vise znati vratiti........
 
Netreba N.A. traktor za paradu po selu nego za njivu. Ostavi ti samo njega tako masnog mane ce se vatati rda.
 
Gospodine Dangeru Vi ćete to nežno raditi da bi mogao da ide u kafić sa fergom, a ne sa zelenkom.Ali da se polako vratimo temi stvarno sija i majstor bi mogao po selu da krene da vezuje elektro instalacije.Dolazi berba i dosta traktora i prikolica ima bez signalizacije pa da se zaradi koji dinar.Mislim da ste čuli da sam i ja promenio zanat pa ćemo zajedno sa kesom alata oko vrata po selu da vršimo opravke!
 
Finansijski sam istresen sto se tice sklopke mase,nemam vise para (treba i po kaficima ici a ne samo po ataru,od mene mu za sad dosta).Video je on vruc keser i 2l eko klinera proletos,al cim neki posao on se upisa gde god stigne tako da vise nemam volju da kupujem odmascivac,mozda na godinu da mu se uradi generalna ali to je vec druga prica i tema.Sama instalacija je dosta prosta tj princip ali nikako prethodno nisam mogao da udjem u stos tom principu dok mi gospoda Danger i Panonstib nisu licno objasnili a dalje je sve islo kao 'ladna voda,samo mi je bila frka oko brojeva na bravama i koliko vati sijalice da stavim,ostalo je bilo ok i sto sam samog sebe zacudio jeste kako sam pogodio svaku zicu jer sam prvo razvukao kablove i pospajao dzekovima i na kraju samo prikacio potrosace svaka zica je bila na pravom mestu za razliku od seoskih "majstora" koji svaku zicu pipaju i traze...k'o da je zena a ne struja pa prespajaju dobijem sracku kad vidim takvog majsora.
Sto se tice rada po selu...hmm kakve sam srece jos ce mi reci aj ti daj tvoj materijal pa cu ti dati kad budem imao a ne bude mi trebalo,inace bih ladno pristao da uradim kvalitetno kao za sebe za 50e komplet,ali niko ni toliko da ponudi.
Jos jednom hvala svima.
 
misliš li ti ove kablove malo i mehanički učvrstiti ?

i jedna zamjerka , utičnica od prikolice , treba je postaviti da se utikač uključuje od pozadi , iz razloga kada se zaboravi isključiti a otkači se prikolica ili se sama prikolica otkači , tada se džek sam isključi , ovako kod tebe nešto mora da se slomi
 
Kablove sutra radim tj malo busim blatobrane pa selnama pojacavam,zasto nisam uradio danas...ostao bez busilice 2 pocele na kraju doneo od tece...

Vidis ovo za kopcanje prikolice nisam znao tj nikad nisam ni video,odlican predlog za u buduce(ovo nema sanse da cu okretati sad pa makar i gorelo) i naravno NEMAS pivo i pecenje. :haha: :haha: :haha:
 
to nije zamerka u polozaju uticnice vec u nerzamisljanju(mozak na pasi),ja poznajem jednog koji je tako otkacio utovarivac za stajnjak a nije odvrnuo pumpu sa traktora i naravno krenuo pun gas,samo se culo pufffff,e tako mu i treba...........
 
Ljudi ja imam gimnaziju a ne neku elektricnu skolu,tako da je meni sve preko jednog strujnog kola sacinjenog od izvora,jednog potrosaca i jednog prekidaca samo misaona imenica,ali sam uspeo da sastavim a jos se ne pusi.
 
Moze gosn Panonstib ako Vama bude sica da radite nekog fergusona odoh ja bez problema. :D

Samo nemojte te kamene autobuse(cam bus) jer taki masina nem u avlije.
 
to nije zamerka u polozaju uticnice vec u nerzamisljanju(mozak na pasi),ja poznajem jednog koji je tako otkacio utovarivac za stajnjak a nije odvrnuo pumpu sa traktora i naravno krenuo pun gas,samo se culo pufffff,e tako mu i treba...........

upravo tako , kad-tad će da se desi jednom da zaboraviš i odmah problem , čak mislim da se i fabrički postavljaju ovako koako je NA i stavio , eli nemora ni da znači da je i fabrika najpametnija , to tamo konstruiši inžinjeri ,a oni slabo zanju šta znači praksa :haha:
 
Inace pre pocetka mog rada sam obisao jednog "pametnog" gazdu s kabrioleta fergusonceta i kod njega je bas kao kod mene postavljeno samo sto je metalna uticnica.
Ja realno nemam ni sta da ubodem od dzekova jer ni na jednoj prikolici ne radi,ali do jeseni ce biti prenosna 2 kompleta za oba traktora i tad cu takoreci biti jedini u sirem komsiluku kome sve radi od instalacije.
 
i ja sam skoro jedini sa signalizacijom u širem krugu , ja sam uradio to radi sebe da ne mislim mnogo

evo baš prije dvije večeri prodje traktror pored mene po mraku i nema apsolutno ništa od signalizacije , sinoć stignem traktor od svega na traktoru i prikolici njemu radi samo jedno prednje svjetlo
već nekoliko saobraćajnih nesreća za rednom su skrivili baš ovakvi , sada je za čekivati pritisak policije tako da NA možeš da se baciš u biznis
 
Ma i ja sam uradio zbog sebe jer prvi ja psujem majku seljacku kad vidim da neko nema ni poziciju nazad,kad ono gle i ja takav.Opet pisem da sad mnogi imaju prednja svetla tako sto imaju stipaljke i samo direkt sa farova vuku na akumulator.
 
N.A u ovom Sremu ovde sve sija kao Las Vegas.Da sam znao da radite instalaciju angažovao bih vas za rad na Gertrudi,ovako sam dao 70 eura majstoru koji je imao nekoliko reklamacija.Bolje da smo tu razliku popili i pojeli lakše bi nam bilo.
 
Cuti Maticu ODLICNO si prosao,ja sam pretresanje na 560 dao 60evrova a sramota me kad neko pogleda kako je k'o u onu stvar uradjeno,evo je radi 2 godine kad opet ode i na njemu cu da pocupam sve kablove i da ja to uradim kako valja.

Edit: @Savoris cime si mislio da ucvrstim kablove ? Meni najlakse izgleda tanak lim-flah da smotam oko kabla na kraju lima probusim rupu i ubusim u blatobran-cev kabine ili ima neki bolji nacin ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh