Elektro instalacija

Tako je,imao sam kasnije tel. poziv da me ispravi jedan gospodin ali smo skontali da je jedina greska u mom pisanju,stigao sam do 1/3 radova,sve je pocupano,nazad sam sproveo kablove i napred,sutra spajanje brava i osiguraca pa ako stignem i montaza farova,rotacije...


E sad da dodam jos 2 pitanja:
1 One zice koje su bile spojene na kutiju ispod akumulatora pretpostavljam da su bile od diname,njih sam poskiao.
2 Na bravi paljenja imam oznake 2 3 i 4 jel zna neko sta koja znaci ?
 
Nisam siguran da li sam u pravu ali mislim da je jedan položaj za grejač drugi za paljenje a treći nemam pojma.
 
Baca to znam i ja,jedan je ulaz struje,jedan grejac i jedan na automat alnasera,sutra ce da radi pipalica.
Danas sam napipao za kontakt bravu :
jb1puh.jpg

15/54 - Plus sa ključa
30 - Stalni plus
58 - Pozicija
56a - Kratko svetlo
56b - Dugo svetlo ( ali ovo proveri sa instrumentom, prebaci ključ na teći položaj pa vidi koja od ova dva broja su u spoju i to je dugačko a drugo svetlo je kratko, davno nisam radio ove brave)
57 - preskoči, svetla komandne table veži na 58.
 
N.A ko je proizvođač te brave za paljenje kad ima te oznake 2,3 i 4, na fadipovim bravama su sledeće oznake 19,50a i15/54.
 
U nekom uputstvu od brave je pisalo da je 57 parkirno svetlo. Ja nisam video ni na jednom traktoru da se taj priključak koristi.
 
Kad budem spajao ovu uticnicu koliko sam razumeo meni "prazni" ostaju na levoj strani 58L i 58D,skroz dole je desni zmigavac,u sredini pozicija,gore levi zmigavac,31 masa i iznad nje stop ?


ostaje ti prazno samo 54g jer to je po starom standardu bila stalna struja ( 30 ) za kamp prikolicu a po novom je dodatno svjetlo za maglu, 58R i 58L kratko spoji (prebrikaj) jer ti negdje moze biti spojeno R ili L a po standardu bi trebalo spajati oba dva ( desna i lijeva pozicija). i jos samo napomena ako imas volje za igranje onda se spaja prednja desna i zadnja lijeva na jedan osigurac ( na traktoru) a ta se onda spaja na desnu poziciju u prikljucnici za prikolicu, na drugi osigurac se spaja prednja lijeva, zadnja desna i i lijeva na prikljucnici , to je po standardu a ako ti se neda vuci duplu poziciju onda samo napravi kako sam ti na pocetku napisao (prebrikaj 58R i 58L u prikljucnici )

da napisem odmah (mada je vjerojatno vec negdje napisano) oznake jer neke tvoje na slici nisu standardne

R - desni zmigavac
L- lijevi zmigavac
31 - masa
54 - stop svjetlo
58R - desna pozicija
58L - lijeva pozicija
54g - stalna struja ili dodatno svjetlo za maglu

BTW 30 je oznaka za stalnu struju, 15 je kontakt, a prije je pozeljno provjeriti kako su napisane oznake na poklopcu prikljucnice (ako se ravna po njima) jer neki proizvodjaci napisu oznake kako stoje dok je otvoren poklopac a neki kad je zatvoren.
 
Budimo realni instalacija je danas zavrsena,sutra samo farove da postavimo,rotaciju,briac inace su kablovi svi razvuceni i pospajani sa prekidacima i sve radi za sad tj nigde se ne pusti.
Sutra u ovo doba ako sve bude po planu ce da sija pa kacim slike.
Inace sam morao da kupim novu kontakt bravu jer je na staroj bio otisao kontakt i morao celu,a bravu sam za paljenje sam ja skrsio tj otkinuo onaj navoj kad se brava zavrce,jbg kazem ja da ti finis poslovi nisu za mene. :D

Ljudi kupio sam bravu paljenja Fadip-ovu ima oznake 15/54 to je za dovod struje,sta je 19 a sta 50a ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Zeleo bih da se zahvalim svim ljudim dobre volje koji su mi pomogli oko instalacije na traktoru a posebno clanovima Panonstib i Danger sa kojima sam bio u stalnom kontaktu dok sam ovo radio,danas je konacno zavrsena.
Sve uradjeno jos nesto malo je ostalo da se uradi npr vrati maska,namesti zadnja kutija razvoda,usteluju farovi,namerno nisam uradio prednju poziciju jer su dzekovi jako losi i pri samoj montazi mi je doslo do spoja a sta bi tek bilo u njivama....i nisam namestio stop svetlo jer ne radi leva kocnica pa kad budem nju radio onda cu i stop da resim.
Nije neki traktor ali je meni drag,ostao od pokojnog dede sada posle 20godina opet sve radi.
Kostala je 90-110e samo materijal ja sam sve sam radio i bukvalno je sve novo osim par zica.
9j157c.jpg

zk0spw.jpg

2dj1bm0.jpg

90vywn.jpg
 
ja sam kupovo te sklopke za masu na Najlon pijaci od rusa ali su se jako loše pokazale imali gde da se nabave kavalitetnije
 
Poslednja izmena:
U Rusu imam sklopku od Zetora (košta oko 25 eura) i super se pokazala, a do tada sam promjenio par ruskih koje su (barem te koje su mene dopale) katastrofa. Na dva fergusona smo ugradili sklopke (svaka košta oko 12 eura) izgledom skoro identične Zetorovim samo što su od Ursusa i kaže trgovac da su za manje traktore s obzirom na "povlačenje" struje kod paljenja motora.
 
Nazad
Vrh