Elektro instalacija

veži ga na red sa potrošačom pa ćeš videti dali se skazaljka pomera
 
За ИМТ 533-539 ти треба 8 м кабла 5*1,5мм ништа дебље осим за главни кабал до контакт браве који је 4мм и од алтернатора до алнасера . 20 комада буксни, десетак стопица ф5 мм. Немој да користиш лустер клеме и не настављај каблове без потрбе гледај да су из једна од осигурача до фарова а позади ако немаш оргинал конектор нађи наки од наког аута са 6 контаката и разведа лево и десно. имаш и готову инсталацију која је скупља лепо изгледа али су каблови танки, испод једног милиметра .
 
Psuju i ostali ali sve ima svoje mesto i vreme.Ovaj forum čitaju ljudi raznih životnih doba od dece,omladine...
 
A zasto da ne koristim luster kleme to mi mnogi ovde kazu ?
Nazad i za prednju masku sam mislio da stavim one musko zenske dzekove sa 6 kontakata sto imaju da se kupe.
 
Ima za 2000din komplet,al je sad stvar inata trazio sam majstora da nije krmaca ali nema takvog kod mene u kraju svi traze bar 100e a izolir koriste onaj s pijace,spajaju po svom .... pitao sam neke ljude s foruma da mi urade za pare ali nemaju vremena da dodju,rekli su mi da su tu kao podrska i pomoc tako da sam resio da sam uradim uz njihovu internet pomoc.

Ovakav konektor http://www.jusel.com/kategorije.php?pageno=7&id=17
 
напред иди директно имас довољно жица. из лустер клема зице лако испадну или се покидају, амперметар вежеш тако да плус доводиш дирктно са +акумулатора(дебела жица 4мм вежеш на алнсаер--главни осигурач--+амперметар а на други контакт амперметра контакт брава и алтернатор котакт Б+) тако ти мери и потрошњу и пуњење струје. дођи код мене урадићу ти џабе
 
Napred moram dzek jer se povremeno skida hauba,a sto se tice ampermetra sad mi malo deluje sve to kao spansko selo ali mislim da cu uspeti.
 
Luster klemne mogu bez problema samo na kraju izoluješ izolirkom celu luster klemnu i nema brige kod mene stoji tako godinama ,traktor bez kabine i nema oksidacije nigde.
 
postavio sam ja negdje električnu šemu za IMT , neznam dali je evidentirana u dokumentaciju , potraži je mnogo će da ti pomogne
ja mislim da je u ovoj temi
 
Obrati paznju jako na masu na svakom potrosacu , skini farbu napravi omcu od zice i siroku platnu za poklopac pa naknadno zafarbaj ceo spoj , ako treba i zicom povezi delove karoserije ( kabina ako je na gumama ) moze ti sacuvati puno zivaca .
 
Kabina je dobra,jedino sto cu na haubu izgleda da vodim masu po iskustvu jednog cike sa foruma.

Edit: kupljene stopice,kablovi,buziri,farovi i ostalo naruceno u Jusel-u.
 
Poslednja izmena:
Stigli "delovi" prednji i zadnji far,zadnja stop svetla,migavci,kutije osiguraca,rotacija,uticnica i jos neke kerefeke....

P.S. Danas NISTA ne radim oko struje jer uskoro dolazi vesela masina pa ne bih puno da se "igram".
 
Raspored za sedmopolnu uticnicu
der7kw.jpg

Kad budem spajao ovu uticnicu koliko sam razumeo meni "prazni" ostaju na levoj strani 58L i 58D,skroz dole je desni zmigavac,u sredini pozicija,gore levi zmigavac,31 masa i iznad nje stop ?
 
Nazad
Vrh