Elektro instalacija

Mirko, jel možeš ovakvu rotaciju da napraviš?

 
Ne mogu da vidim, da li su na tom Fiatu neke obične sijalice, halogene, ili led-diode?
 
sema za to je veoma prosta, samo kao sto je neko vec pomenuo problem je upakovati da lepo izgleda a ne bude skupo :osmeh: ja sam pravio nesto slicno iz zezanja sa namerom da stavim na auto napred :ideja: ima mogucnost podesavanja brzine blicanja
 
zna li neko tačno na atelnatoru W izlaz odakle uzeti
nešto sam čuo da sa diodnog mosta gde sa statora idu izlazi na 3 diode,uzeti sa jedne i da je to to,ali nisam siguran
 
Мислим да је то, тај излаз је битан због фреквенције и служи за мерење броја обртаја.
 
zna li neko tačno na atelnatoru W izlaz odakle uzeti
nešto sam čuo da sa diodnog mosta gde sa statora idu izlazi na 3 diode,uzeti sa jedne i da je to to,ali nisam siguran
Uzima se sa jednog od tri namotaja statora PRE diode koja putuje ka stezaljci D+, tj. isprd pobudne sijalice i ispred reglera.
 
zalemio sam žicu tamo gde je zalemljena žica sa statora,namestio sam atelnator ali nisam još izlaz W isprobao,treba mi za časove rada na kombajnu,neko ga je direkno prikačio na + pa je okrećao kao lud
 
Данас сам прикачио три слободне контролне лампе на мом ИМТ-у: кочница; предња вуча и прикључно вратило.
25fn3eq.jpg
2eajpc1.jpg
wm1e84.jpg
 
Svaka čast, Savo! :bravo:

Jedino što je ova leva stop-lampa malo više unutar gabarita. Ja bih od alu-limova napravio držače pa bi ih zašrafio na vrh prese, tako da bi i ova leva stop-lampa mogla da bude skroz levo.
No, u svakom slučaju je ovako bolje nego da nemaš ništa pozadi da svetli! Svaka čast još jednom!
 
nisam htjeo da izlazim iz gabarita prese zboh uskih puteva koji su zarasli , sigurno bi pokidali lampe i kablove
ako malo bolje pogledaš lijevo od lijeve lampe vidjećeš dvije rupe , odnosno tri na ovome limu koji je iznad ovoga lančanika
e tu sam prvo bio napravio jedan lim i montirao ali sam previdio da ima jedan ekscentrični dio na ovome lančaniku koji pokreće igle i njemu to sve smeta , onda sam mora da je pomjerim unutra
ajoj koliko je zeznuto provesti kabal od rude do lami , sve su pomijera i okreće majku mu njegovu :udri:
 
U pravu si. Definitivno bi ostao bez lampi. Smetnuo sam s uma da saobraćaš po džungli.

Je li ima mesta negde da zavariš nešto kao žicu za armaturu, pa da ona pridržava i drži visoko kabel između traktora i prese?
I kako si sproveo kabel unutar prese? Živo me interesuje da li bi mogao od lima da napraviš neku zaštitu. Može li koja slika sutra?
 
kabal provukao kroz rudu , pa ispod reduktora , pa sa lijeve strane tunela , pa iznad tunela na dijelu gde vile ubacuju masu u tunel , pa onda do desne lampe otišao iznad petljača i kroz kutije gdje stoji kanap
slike ti neće ništa značiti jer je kabl sakriven maksimalno , skoro da se niotkud ne vidi
 
  • Like
Reagovanja: 740
Ljudi, treba mi savjet oko pokazivača nivoa goriva u rezerovaru na Hurlimanu. Naime, skala neće ništa da pokaže. Plovak sam vadio napolje i kada napravim kontakt na ulazima u pokazivač, ima struje. Tu se nalaze tri žice, jedna je crvena, jedna crna i jedna roze. Kada spojim crvenu i crnu, ispitivač jako sija. Kada spojim crnu i roze ispitivač slabo sija, ali kada pomjeram plovak intenzitet svjetlosti se mijenja, pa sam zaključio da plovak radi. Pokazivač (ajd da ga nazovem sat) ne reaguje. Juče je medjutim odjednom počeo da radi dok sam preparkirao traktor, skala je počela pomalo da se klima i odjednom je pokazala nivo (gotovo je pun). Na otpadu sam nabavio 3 sata i odnio ih majstoru da provjeru jesul ispravni, on ih je ispitao onim mutlimetrom i kaže da rade, medjutim kada ih prikopčam na žice ništa se ne dešava. Jel zna neko u čemu bi mogao da bude problem i kako se to sve tačno spaja? Taj sat inače nije radio ni kada sam kupio traktor, al signalna lampica koja upozorava da je ostalo još nekih 10L goriva radi, to sam isprobao, pa ne prijeti opasnost da ostanem bez goriva na njivi. Ako se neko razumije u to nek pomogne, ja se u struju ne razumijem, nije mi to struka. NApraviću neke slike da vidite kako izgledaju satovi.
 
Nazad
Vrh