Elektro instalacija

Stavi prekidač, upali pa vidi da li se greje posle nekoliko minuta. Ako se ne greje onda znači da ne gubi ništa.
 
Po zakonu traktor i nije u obavezi da ima dugo i kratko svetlo.... Već samo oboreno...
 
bolje ubaci relej .... ako nekoga zanima kako se ubacuje relej i koliko snage ( w ) moze da izdrzi neka me pita... znam dosta o struji ( elektronici ) .... pozzz :bravo: :D :bravo:
 
meeker je napisao(la):
nikola indjija je napisao(la):
Bolja su svetla sa relejom za 20% sigurno

Daj neko logično objašnjenje :sta:

nikola indjija.... svetla koja imaju relej drze stalan napon i nedozvoljava pad napona ( gubitak struje , sto naravno utice na jacinu sijanja sijalice ) i najvaznije kroz prekidac ide bezmalo , skoro nista struje... relej trpi opterecenje i instalacija od alnasera do releja i od releja do potrosaca 9 u ovom slucaju je to sijalica/e) ... ako imas 4 radna fara (ubaci zicu preseka 3-4 mm2 do releja sa alnasera , a od releaj ka sijalicama 2.5 mm2 je dovoljno ) ako te interesuje jos nesto pitaj ...... :D :bravo:
Post je spojen: [time]1294864632[/time]
_________________________________________________
@diklofen : ugradjivao sma razne helline farove , neki su slicni kao i ovi tvoji sa kabine al samo zadnji ,,dok ovi prednji na kabini nelice da su hella.... takav hellin far sa tom plasticnom mrezom ( zastitom nisam video da hella pravi ) ::svaka cast::........ kakvu si ubacio instalaciju i jel ima relej :cao:?? koje jem jacine ?? :bravo: :D
 
Sad listam, i nikako da nađem, ali nešto sam našao, e sad ovo baš i ne objašnjava ono čega se ja sećam:
Члан 77.
Дању, на моторном возилу за време вожње у саобраћају на путу, морају да буду укључена кратка, односно дневна светла.
Ноћу, на моторном возилу за време вожње у саобраћају на путу, морају да буду укључена дуга светла.
Возач је дужан да уместо дугих светала употребљава кратка:
кад при мимоилажењу са другим возилом оцени да светлом свог возила заслепљује возача возила које му долази у сусрет, а увек на одстојању мањем од 200 m,
ако омета возача испред,
на путу осветљеном уличном расветом,
у тунелу,
ако омета управљача шинског возила или пловила,
за време магле,
када је возило заустављено.
Одредбе ст. 2. и 3. овог члана не односе се на возача возила за које не постоји обавеза уградње дугих светала.
 
MONTOYA je napisao(la):
nije obavezno dugo svetlo na traktorima i radnim mašinama ni po starom zakonu
ali radni far ne može menjati oboreno svetlo
A što nebi moglo? Ako ispunjava zahteve... Zna se kakve karakteristike treba da ima oboreno svetlo....
 
i sam znaš da kod oborenog svetla sija samo gornja polovina fara
dok radni far sija pun i smetao bi ostalim učesnicima u saobraćaju iako nema domet kao redovno dugo svetlo
pročitao sam u novom zakonu piše da prednji i zadnji radni farovi ne smeju da se koriste u javnom saobraćaju
 
MONTOYA je napisao(la):
i sam znaš da kod oborenog svetla sija samo gornja polovina fara
dok radni far sija pun i smetao bi ostalim učesnicima u saobraćaju iako nema domet kao redovno dugo svetlo
pročitao sam u novom zakonu piše da prednji i zadnji radni farovi ne smeju da se koriste u javnom saobraćaju
upravu si ... kad te uhvati policija nadrljao si .... ( smeju samo da se koriste ., zadnji ali ako se vuce ili nosi neki stroj siri od traktora...
 
upalis rotaciju a i zadnje farove , sad naprimer nosis spremac 3 metera koji nemoze da se sklopi i kad ugasis pozadi farove nevidi se sirina spremaca i neko se ladno zakuca ili kad ide u susret auto itd . da vidi da ima nesto pozadi .. a prednje nepalis i kopristis kratke farove da nebi zaslepio vozaca svetloscu .... :D na to sam mislio .. rotacija je obavezna kao i kratki farovi
 
sremac je napisao(la):
meeker je napisao(la):
nikola indjija je napisao(la):
Bolja su svetla sa relejom za 20% sigurno

Daj neko logično objašnjenje :sta:

nikola indjija.... svetla koja imaju relej drze stalan napon i nedozvoljava pad napona ( gubitak struje , sto naravno utice na jacinu sijanja sijalice ) i najvaznije kroz prekidac ide bezmalo , skoro nista struje... relej trpi opterecenje i instalacija od alnasera do releja i od releja do potrosaca
Post je spojen: [time]1294839432[/time]
_________________________________________________

Ovo mogu razumeti jedino ako proizvodiš, prodaješ ili ugrađuješ releje, pa od tog imaš neku korist. I relej je vrsta prekidača. Zašto dva prekidača ako može jedan (zašto prosto kada može i komplikovano). ::lose:: ::lose::
 
sremac je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
i sam znaš da kod oborenog svetla sija samo gornja polovina fara
dok radni far sija pun i smetao bi ostalim učesnicima u saobraćaju iako nema domet kao redovno dugo svetlo
pročitao sam u novom zakonu piše da prednji i zadnji radni farovi ne smeju da se koriste u javnom saobraćaju
upravu si ... kad te uhvati policija nadrljao si .... ( smeju samo da se koriste ., zadnji ali ako se vuce ili nosi neki stroj siri od traktora...
Sa ovim se baš nebi složio naš novi ZOBS!
Evo šta na to on kaže:

Član 246.
Vozilo u saobraćaju na putu mora da ispunjava propisane tehničke uslove,
tehničke propise i da bude tehnički ispravno.
Vozilo je tehnički ispravno ako ima ispravne sve propisane uređaje i opremu i
ako zadovoljava sve tehničke normative za vozilo.
Vozila u saobraćaju na putu ne mogu imati uređaje, sklopove i opremu čija
upotreba može ugroziti, ometati ili izazvati zabunu drugog učesnika u saobraćaju.
Vozila ne smeju na prednjoj strani da imaju uređaje ili materije koje daju,
odnosno odbijaju svetlost crvene boje, a na zadnjoj strani koje daju, odnosno odbijaju
svetlost bele boje, izuzev uređaja i materija predviđenih propisima iz stava 6. ovog
člana, kao ni trepćuće svetlo koje nije predviđeno odredbama ovog zakona.

Na vozilu se ne smeju nalaziti niti koristiti uređaji koji daju, odnosno odbijaju
svetlost vidljivu učesnicima u saobraćaju u bojama koje nisu predviđene propisima iz
stava 6. ovog člana .
Ministar nadležan za poslove saobraćaja donosi bliže propise o uslovima koje
moraju da ispunjavaju vozila u saobraćaju na putu u pogledu dimenzija, tehničkih
uslova i uređaja, sklopova i opreme i tehničkih normativa.
U saobraćaju na putu ne sme da učestvuje prevozno sredstvo koje ovim
zakonom nije određeno kao vozilo.

To jest 'oće reći da je montoja u pravu!
 
jel ima neko mozda semu instalacije za 565,560 skidao sam masku pa sad kad treba da vratim instalaciju na tablu od osiguraca nesto mi traljavo ide
 
Obzirom da je u temi IMT bilo govora o starteru, evo seme startera za 539
2zr1a3o.jpg
 
Nazad
Vrh