Elektro instalacija

pozdrav svima,hteo bih da pitam za halogena svetla 2 svaki 50w,koji mi treba regler i koje jacine? :sta:
 
kako spojiti relej cajevac 12v 30A za halogena svetla 12v 55w.relej ima 5 izvoda,moze neka sema kako se od svetla spaja do releja,i sa releja na prekidac?
 
Interesuje me onaj signalni uredjaj kad se ide u rikverc sto pisti jel to neko ugradjivao na traktor?
 
ja sam vidio u prodaju sijalicu koja u sebi ima ugradjenu takvu ''sirenu''
znači sijalica je klasičnog izgleda i odgovara u grlo od rikverc svjetla , ista kao i ona sijalica od 21W samo što u sebi ima to čudo
koštala je 5-6e čini mi se :sta:
 
Tačno tako,to su sijalice ima ih na kamionima i autobusima.Ja sam jednom kupio i nikada više iz razloga što ni jedna nije radila a da vas sada ne slažem platio sam ih lepo_Otišao sam da reklamiran i oladili me sa forom dešava se. :udri:
 
inače skoro nijedna trgovina elektro robom ne daje garanciju osim ako imaju i svoj servis pa da oni ugrade odredjeni dio , razumijete i zašto ::namigivanje::
 
Možda nije pitanje za ovu temu, ali da pitam
Lemio sam sa lemilicom od 150 Wati i nemogu da zalemim četkice na anlaseru.
Dali mi je slaba lemilica ili treba hard ili punkt letovanje ?
 
@bale
zavisi koliko je grejno tijelo lemilice , ako je mala glava onda ti džaba snaga ako se brzo ohladi kada dodirneš mjesto za lemljenje , a pošto se radi o većim bakarnim presjecima oni brzo odvode temperaturu
znači probaj nekom masivnijom lemilicom mora da može


evo ja neki dan imao problem sa pozicijama pa da olakšam nekome drugom
naime od pozicijemi je crkavao osigurač , negdje je bio kratki spoj ali pitanje je gdje
pošto se radi o vodu koji ide preko cijelog traktora i teško ga je locirati umjesto osigurača sam spojio sijalicu od fara , sve sijalice pozicije su škiljile osim jedne , rasklopim kad ono kućište sijalice se deformisalo i kratko spojilo
znači ako tražite neki kratki spoj u većem sistemu a neznate gdje je umjesto osigurača sijalica i onda polako tražiti kvar jer ovako je sve pod naponom a iako je kratki spoj ništa nemože pregoreti :cao:
mnogo je lakše
 
steva 1984 je napisao(la):
Interesuje me onaj signalni uredjaj kad se ide u rikverc sto pisti jel to neko ugradjivao na traktor?
Rikverc alarm
33ogv0i.jpg

w8npl0.jpg
 
Sale Care@ Nisi trebao ponovo citirati slike...
Isprekidano pisti kad ga prikljucis na + i -
Ne upozorava na ''nesto sto je pozadi''. Moze se prikljuciti kod masina koje imaju rikverc svetlo na davac rikverca. Kod onih masina koje nemaju rikverc prekidac mora se dodatno napraviti na pr. neki mehanicki prekidac koji propusti struju kada je rucica menjaca u rikvercu. Sve u svemu uz malo maste moze se postaviti na svaki traktor ili kombajn 12-24v.
 
Помогните да распознам где иде који кабал од нове инсталације ИМТ 533

Дакле,купио сам инсталацију,добио гомилу каблова.
Проблем је у томе што се прикључци доста разликују у односу на оригинал,како по броју проводника,тако и по стопицама на крајевима.
Примера ради,овај нови комплет има чак и џек за настављање што наравно на оригиналу нема.
Погледајте слике и ако можете да идентификујете који је кабала за шта :







Хтео бих да напоменем да сам два кабла од задњих светала и један од кочионог аутомата већ уградио,као и спојни са њих до табле са осигурачима.
Дакле ово све иде напред!
 
1 i 2 slika to je kabal od osigurača do napred sa spojnicom
3 slika nastavak od spojnice pa do farovai i pokazivača pravca
ostatak ti ide od osigurača pa do jedne brave pa druge pa prekidači
 
Урадио сам доста инсталација са готовим кабловима, сада већином правим каблове сам јер ми је тако лакше. Проблем код готових каблова је што се ситуација на трактору много разликује, браве, прекидачи, сијалице су мењани па често морам да скидам већ упресоване буксне и стопице да би их спојио, а и каблови су много танки. Јуче сам монтиро неко ''ротационо'' светло, ни мање ни више 100 диода.
2qbb1nq.jpg
2yx4p6a.jpg
 
1300 динара, наравно диоде само трапере не окрећу се, троше врло мало струје, тако да њихов ултра танки кабал може то да издржи да се не истопи.
w6ozyu.jpg
 
Трепћу све истовремено али са неким неуједначеним ритмом тако да то добро изгледа, нисам гледао по ноћи колико је јако. То су оне диоде што их стављају по упаљачима.Мрзи ме, имам шему могу да направим да се пале у круг и да ме кошта дупло јефтиније.
 
Nazad
Vrh