Elektro instalacija

Mogu li dva prednja fara gde su sijalice po 40W ići preko prekidača od 10A?Crko mi je original a jedini koji sam našao da pasuje na mesto je od 10A.
 
Iz formule VxA=W proizilazi da ako ti je instalacija 12V onda taj prekidač od 10A možeš da opteretiš sa 120W
 
Ma zaseci malo cvicanglama :haha: Sala, jel' ti jedan potrosac ili 2x 110 ?
 
Cetri potrosaca udaljena ... od prekidaca? Mozda da umetnes dva relea ako ti je prekidac-i slabiji...
 
2,5mm2 [ precnik bakarnog jezgra oko 2,2mm. a precnik spojne izolacije je od 3,3-3,7mm]. Od prekidaca do komande relea moze 1,5mm2.Obrazac za usvajanje ne znam. Kada otvoris haubu auta-traktora i pogledas provodnike odmah zakljucis koji je obrazac.Napajanje relea i relacija od relea do potrosaca treba biti sa 2,5-3mm2, dok komandu od prekidaca do relea mozes sa dosta manjim presekom 1,5mm2 [ pa i da je potrosac 1x220 ] uz odgovarajuci rele. :cao: Ako imas nesto konkretno nacrtacu ti i poslati na PP. :ppozdrav:
 
koliko znam računa se po poprečnom presjeku , za transformatore ide čini mi se oko 4-6A po kvadratnom milimetru (davno sam ovo čitao može biti da i malo griješim) a i zavisi u kom režimu radi trafo , stalno ili trenutno

možda ovo može da posluži kao orjentir
koliko može da se zaključi , na svim kablovima od 2,5mm2 piše 16A , eto i to je jedan od orjentira :cao:
 
Sledeće pitanje:Za postavljenje halogenog fara H3 sa sijalicim od 55W jeli potrebno ugrađivati neki relej?Takva dva fara planiram tj. stavio sam napred na masku mesto obična dva od po 40/45W.
 
To će mi biti redovno svetlo :D
A radne gornje i gornje zadnje ću koristiti samo po potrebi.
 
6hhsud.jpg

Ovo su od sada redovni ili kako se već kaže.
jim5qu.jpg

Ovi su prednji radni
2q2oapv.jpg

A ovo zadnji radni.
Samo Vi meni odgovorite na pitanje vezano za releje ,a za policiju se ne sekirajte.
 
Nazad
Vrh