Elektro instalacija

@Dukej znaci ako je radio ok a jeste onda nema krize.
Imam ovakav plejer u autu i znaci kad ga iskljucim nema sanse da ce mi izvuci akumulator.
10843_748_pajqac.jpg


Hvala na strucnom objasnjenju. :ppozdrav:

P.S. Samo totalni gluvac moze da ne primeti razliku kad je kod mene upaljen a kad ugasen. :haha: :haha: :D
 
prije će da ti pravi problem auto antena ako je loše spojena nego radio :cao:

NA ne boj se ako je ispravan radio i gasi se tvoj akumulator je siguran kao krava u indiji :D
 
Dukej, nisi u pravu.

Radio koji se pali na tipaklo.
Ako ga hoćeš upalit na tipkalo, elektronika mora biti pod naponom da prepozna impuls sa tipkala, a ta elektronika troši određenu struju. Zato je odvojeno..

Neznam jesli li ikad mjerio potoršnju radia spojenog na ovaj ili onaj način. Ukupna dozovljena potrošnja kad sve miruje je oko 15mA, a u par slučajeva kad je radio spojen ''direkt'' mjerio sam od 70 do 150mA.

Naravno za 2 dana neće izvuć akumlator, ali za tjedan ili više mirovanja, osim ako nemaš akumaltor 110Ah kao recimo u omegi 2.5td (bmw-ov tds motor)
 
Ako se skine minus klema i ako se na tu skinutu klemu prikaci glinerica, moze se ispitati gubi li na ''nesto'' akumulator struju. Svi potrosaci moraju pri ispitivanju biti iskljuceni. Znaci, ako glinerica svetli pri dodiru minus stubica na akumulatoru-struja negde odlazi,a ako ne svetli tada nema potrosnje. :ideja:
 
dicki je napisao(la):
Ako se skine minus klema i ako se na tu skinutu klemu prikaci glinerica, moze se ispitati gubi li na ''nesto'' akumulator struju. Svi potrosaci moraju pri ispitivanju biti iskljuceni. Znaci, ako glinerica svetli pri dodiru minus stubica na akumulatoru-struja negde odlazi,a ako ne svetli tada nema potrosnje. :ideja:
nije mjerodavno
 
petarHR je napisao(la):
Dukej, nisi u pravu.

Radio koji se pali na tipaklo.
Ako ga hoćeš upalit na tipkalo, elektronika mora biti pod naponom da prepozna impuls sa tipkala, a ta elektronika troši određenu struju. Zato je odvojeno..

Neznam jesli li ikad mjerio potoršnju radia spojenog na ovaj ili onaj način. Ukupna dozovljena potrošnja kad sve miruje je oko 15mA, a u par slučajeva kad je radio spojen ''direkt'' mjerio sam od 70 do 150mA.

Naravno za 2 dana neće izvuć akumlator, ali za tjedan ili više mirovanja, osim ako nemaš akumaltor 110Ah kao recimo u omegi 2.5td (bmw-ov tds motor)

Prvom prilikom kad mi dođe u ruke neki autoradio ću premeriti struje u svim varijantama. Mislim da su vrednosti struje 70-150 mA prevelike za isključen radio, odnosno nema šanse da kontrolna elektronika toliko vuče. Al', kao što rekoh, premeriću to prvom prilikom kad mi padne u šake takav radio, nikad do sad mi nije palo na pamet da to merim.
 
ma za memoriju ne vjerujem da vuče više od nekoliko miliampera , a sa 150 ja mislim da radio može biti i uključen samo da nije mnogo pojačan
 
savoris je napisao(la):
dicki je napisao(la):
Ako se skine minus klema i ako se na tu skinutu klemu prikaci glinerica, moze se ispitati gubi li na ''nesto'' akumulator struju. Svi potrosaci moraju pri ispitivanju biti iskljuceni. Znaci, ako glinerica svetli pri dodiru minus stubica na akumulatoru-struja negde odlazi,a ako ne svetli tada nema potrosnje. :ideja:
nije mjerodavno
Objasni ...
 
dicki je napisao(la):
savoris je napisao(la):
dicki je napisao(la):
Ako se skine minus klema i ako se na tu skinutu klemu prikaci glinerica, moze se ispitati gubi li na ''nesto'' akumulator struju. Svi potrosaci moraju pri ispitivanju biti iskljuceni. Znaci, ako glinerica svetli pri dodiru minus stubica na akumulatoru-struja negde odlazi,a ako ne svetli tada nema potrosnje. :ideja:
nije mjerodavno
Objasni ...

zato što sam gledao glinerice sa nekim velikim sijalicama u njima , a ako je struja ''gubljenja'' manja od struje koju poteže ta glinarica (sijalica) , ona se možda neće ni upaliti (zavisno od razlike struje) a opet ćeš imati ''gubljenje''

a iako se upali ti opet nećeš znati koliko je to ampera iliti miliampera ::namigivanje::


'si zadovoljan odgovorom :haha:
 
Kada je praznjenje tako malo da ga glinerica ne registruje, tesko da ce praznjenje primetiti i sam vlasnik akumulatora.Verovatno ce kratkotrajnost akumulatora priipisati nekoj drugoj mogucnosti koja mu je prva pala na pamet.
Izmedju mogucnosti ispitivanja glinericom kao prvog koraka u otkrivanju brzeg praznjenja akumulatora i ceskanja po glavi treba izabrati ovo drugo i eventualno kupiti novi akumulator. E tek kada drugi rikne ipak probati test glinericom [za svaki sl.] Nije tesko, a ne skodi, a cim ne skodi moze da koristi. :haha: :cao:
 
pa i ja ti kažem , može , ali nije mjerodavno ::namigivanje::
može da se koristi kao preventivni pregled pa ako se pojavi sumnja onda da se mjeri detaljnije

ma ampermetar je najbolji za to , tačno znaš šta i koliko ti tegli i rješavaš
mada rijetki slučajevi su da nešto vuče struju , to je se dešavalo prije kada je elektronika bila ''u povoju'' , sada je ipak sve to pouzdanije malo

u ovo nije uračunata greška pri spajanju određenih ''dunđer'' majstora koji mogu napraviti toliko sraanje da ga ni japanska industrija nemože ispraviti :udri: :udri: :udri: :udri:
 
Pa napisao si ''nije mjerodavno''. Nema nidje ''moze''.
Mozda da si odmah umesto ''nije mjerodavno'' napisao:sto, kako ... Ovako, da nisam odgovorio Ljudi bi pokidali i izgazili sve glinerice- momentalno :haha:
 
dicki je napisao(la):
Pa napisao si ''nije mjerodavno''. Nema nidje ''moze''.
Mozda da si odmah umesto ''nije mjerodavno'' napisao:sto, kako ... Ovako, da nisam odgovorio Ljudi bi pokidali i izgazili sve glinerice- momentalno :haha:

ma nije problem za glinerice , improvizuješ je od dječije igračke ako treba :D

ni žene nisu mjerodavne pa opet nisu izgažene (dovoljno) :haha:
 
kod plejera novije proizvodnje na vecini njih je fabricki uradjeno da se sami posle nekog vremena ugase,obicno je to oko sat vremena....
 
Ja, sam bio u Rakovicu 60 spojio radio i nakon prvog rada na njivi ga izvadio, jednostavno ne vrijedi ga stavljat u takve traktore ako odvrnes kad kroz selo prolazis neznas sta više ronda rakovica ili radio .. :ppozdrav: :cao:
 
Gde ima da se nabavi stator za alnaser lukas m50 g12 za imt 5136.
 
Nazad
Vrh