Elektro instalacija

Hmmm nesto mi to malo ampera da puni sve farove,kad sam pricao sa jednim clanom on na svom rusu ima alternator od 90-ak ampera ili 75 za traktor da bi mu terao i punio normalno sve radne farove 4 napred,a nazad ne znam da li 2 ili 4.
 
zaboravio sam da pomenem da imam halogenke umesto obicnih sijalica, mozda i ti imas, one trose mnooogo struje
 
evo i jas danas pregledavao instalaciju na 142 posto sutra izlazi komisija za pregled kombaja pa da proverim rotacije zmigavce itd.....sto se tice radnih farova napred imam, i jos sam u obicne farove stavio h4,upalim sve to, rotaciju,ventilator itd i ampremetar je u plusu,taj alternator je sasvim dovoljan i mora da radi ako je sve ok,kreni redom,izmeri prvo na samom alternatoru koliko puni,pa na alnaseru i onda na kumulatoru,proveri bravu mase ako imas,zatim proveri koliko puni na bravi palenja u kabini(zna i ona da zeza,ja sam je zamenuo ruskom za palenje),proveri ispod rucke menjaca ispod satova imas dovodnu instalaciju ili odlaznu kako oces,tu imas steker koji spaja snop zica,kao na zastavi onaj sa musko zenskim stopicama,tu hoce da oksidira i ta debela crvena i onda zeza,problem je sto kod zmaja instalacija za punjenje ide od alternatora u kabinu pa se onda iz kabine vraca do anlasera gde je spojena sa glavnim plusom i tu se gubi ako je negde los kontakt,problem je resiv samo polako.....nemoj da ja tamo moram doci ::namigivanje::,sve proveri kako sam ti rekao i naces gde se gubi struja
 
uze mi rec iz usta,probaj to i bice ti jasno gde je problem,samo nije ni to resenje jer ako je problem tamo gde sam ti rekao,brava ili steker,meni se desilo dok sam radio nocu da sam poceo gubiti svetla jer je problem bio u stekeru i glavnom plusu za kabinu,al i to sam resio na drugi nacin,skinuo i ocistio stopice i steker i jos pojacao sam dovod sruje u kabinu sa jos jednom debelom zicom,a kojom...............zicom od grejaca motora,posto grejac motora nekoristim tu debelu braon zicu sam stavio na anlaser a u kabini zajedno sa crvenom na bravi,a danas sam provalio jos nesto ima jedna zuto crna zica koja ide za svetla i jedna malo tanja crvena koju nisam uspeo da provalim gde ide al otprilike na ampermetar jer nju kad skinem nepuni a nema ni kontakta na satovima,ma resices ti to
Post je spojen: [time]1277066832[/time]
_________________________________________________
samo kreni od alternatora ako je tamo oko 14v je ok i trazi dalje,ako na njemu nema dovoljno onda je jasno gde cuci zec
 
Momci,pre par godina sam kupio elektronski automat za žmigavce i zadovoljan sam sa njim ali sve ima svoj vek trajanja ali sada mi je problem pošto je ovaj prvi obeležen slovima a ovaj drugi brojevima pa eto meni problem-elektrika mi baš nije jača strana.Koji su to standardi u elektroinstalaciji
 
da ako montiras na zmaja elektronski :nono:,nece ici bez elektricara jer ima stari tip automata koji radi drugacije od elektronskog,nije samo raspored zica u pitanju
Post je spojen: [time]1277067846[/time]
_________________________________________________
49a nije samo sijalica kao na stipu,49a je izlaz plusa koji ide na rucku zmigavca ili prekidac koji razdvaja levi dasni zmigavac
 
Miloše tako je na ovom novo a na starom su velika slova : L.-ostala nisam upamtio moram pogledati
 
49a nije samo sijalica kao na stipu,49a je izlaz plusa koji ide na rucku zmigavca ili prekidac koji razdvaja levi dasni zmigavac
[/quote]









upravu si ,ja sam mislio da se to podrazumeva

na bimetalnom automatu X +
L prekidač
C je kontrolna lampica a on nema masu,nemogu setiti oznake koja je na elektonskom za minus,a ako ima samo tri izvoda onda nema kontrolnu lampu, ta treća je minus
 
@ Montoya

Pa čekaj...kad radi motor jel ti skazaljka u minusu kad upališ svetla ili je u nuli?
 
Onda ili alternator nepravi 33A ili ti je potrošjna veća od 396W
U teoriji to stoji ovako:
V x A = W
12V x 33A = 396W

E sad ti si rekao da su ti potrošači 250W to onda izađe ovako:

W / V = A
250W / 12V = 20.83A
Znači da bi bila dovoljna struja punjenja od 20.8 Ampera
 
to sam i ja računao,na atelnatoru piše 33 A i kada su pogašeni svi potrošači kad upalim kombajn i dam gas ampermetar i pokaže tu blizu 30A,čim uključim sva svetla ode u minus,kad upalim samo jedna npr. radne farove 110W tu je oko 0
 
Изгледа да ти је потрошња мало већа него што си израчунао, да немаш неког илегалног потрошача? провери добро инсталацију да нема неки кратак спој. Јуче дошао човек коме сам пре месец дана радио инсталацију каже кад упалим десни жмигавац на трактору на приколици ми ради леви и обрнуто, погледам ја оно стварно, кад упали позицију горе стоп светла и обрнуто. Ладно је тип угурао прикључак наопако, после ми каже а видим ја полицајац који ма је пре неки дан зауставио нешто збуњен и скоро љут.
 
mirko_markovic67 je napisao(la):
Изгледа да ти је потрошња мало већа него што си израчунао, да немаш неког илегалног потрошача? провери добро инсталацију да нема неки кратак спој. Јуче дошао човек коме сам пре месец дана радио инсталацију каже кад упалим десни жмигавац на трактору на приколици ми ради леви и обрнуто, погледам ја оно стварно, кад упали позицију горе стоп светла и обрнуто. Ладно је тип угурао прикључак наопако, после ми каже а видим ја полицајац који ма је пре неки дан зауставио нешто збуњен и скоро љут.
I meni je ovo palo na pamet....
 
dosta toga mu je savetovano da pogleda al on samo gleda u taj ampermetar,te ampermetar,zasuci malo rukave :D
 
Nazad
Vrh