Elektro instalacija

Alternator ako je popravljan onda lako može biti da nema nazivnu jačinu....
 
slab je to alternator ja sam na ursusa ugradio 33 Ampera a nemam upola potrošača i slabiji akumulator, na IMT 577 fabrički ide 90 Ampera ,To je dosad možda guralo kad nisi morao paliti danju svetla pa potrošnja nije bila tolika , jer da nezaboravimo ,ta se potrošnja koju si ti rekao računa na sat vremena.samo ti ugradi od minimum 70 Ampera i ako je sve u redu ima da ide.
 
Pozdrav ljudi, imam jednu molbu, ako tko ima da stavi semu elektoinstalacija za IMT 549 ::pomoc:;
 
ajmo ljudi mala pomoc! naime, hocu da ventilator za kompjuter onaj od 12cm ugradim iznad glave u kabini, video sam da rade na 12v. sad da li je to izvodljivo, da li smem da ih povezem na akumulator? ja cu svakako probati, jebes jedan ventilator imam ih nekoliko u starim napajanjima, ali bih voleo i neko strucno misljenje!! ::namigivanje::
 
mzupunski je napisao(la):
ajmo ljudi mala pomoc! naime, hocu da ventilator za kompjuter onaj od 12cm ugradim iznad glave u kabini, video sam da rade na 12v. sad da li je to izvodljivo, da li smem da ih povezem na akumulator? ja cu svakako probati, j...š jedan ventilator imam ih nekoliko u starim napajanjima, ali bih voleo i neko strucno misljenje!! ::namigivanje::

Kontam da bi mogao bez problema da povežeš direktno na akumulator. Ali fazon je u tome što ti neće biti dovoljan samo jedan. A i onda mora da ti duva direktno u lice da bi nešto osetio pošto su tako konstruisani. Moj savet ti je da u krov staviš malo veći elektromotor sa većom elisom tako da duva direktno na dole. I naravno da staviš žičanu zaštitu da se ne bi skalpirao... ::namigivanje::
Možda rasturiš onaj ventilator što se prodaje na pijacama, pa tako nešto iskombinuješ. Još ću i ja malo da razmislim o ideji.
 
mzupunski

Bez problema

_________
| Crna - Masa
| Crvena - + 12V
| Zuta - Nigde ( merenje obrtaja )
------------
 
80x80mm iz kompa je premalen, stavi bar 120x120, ubaciš prekidač i to je to. Samo ako nećeš mu dovest zrak iz vana, neisplati ti se ništa ni radit, samo ti nabacuje vreo zrak u kabini na lice.
 
Znači... Istopilo mi se ono plastično ogledalo u rotacionom svetlu. Nije da me čudi što se to desilo, čudi me to što je ovoliko izdržalo! A BOLI me što sam ga na benzinskoj pumpi platio duplo više nego što treba.

Moje pitanje: da li je neko uzimao na najlonu ona rotaciona svetla što imaju pogon preko plastičnog zupčanika? Kakvim se pokazao?
Ili još bolje: da li ima neko sliku neke rotacije kupljene na najlon pijaci u Novom Sadu pa da mi pokaže šta vredi kupiti?

Hvala unapred! :ppozdrav:
 
North ARMY je napisao(la):
Preko onog ogledala stavis kuhinjsku alu foliju i terrrraj ::namigivanje::

Ma ceo model je jedno veliko *ovno. Morao sam da stavim komad izolacije na osovinicu elektromotora da bi uopšte bilo neke frikcije sa gumenim diskom koji vrti ogledalo... A i ovako ga vrti k'o mrtvac ražanj! :udri: A tek što svetliiiiiiii... U PM, k'o zgaženi svitac! :zli:
Ima da kupim nešto sa zupčanikom, samo da mi neko predloži model.
 
North ARMY je napisao(la):
Uzmes od auta nekog ventilator,skratis elise da manje duva,za 500din mozes naci na bilo kom otpadu,a mozda i za manje.
petarHR je napisao(la):
80x80mm iz kompa je premalen, stavi bar 120x120, ubaciš prekidač i to je to. Samo ako nećeš mu dovest zrak iz vana, neisplati ti se ništa ni radit, samo ti nabacuje vreo zrak u kabini na lice.
telnett je napisao(la):
mzupunski

Bez problema

_________
| Crna - Masa
| Crvena - + 12V
| Zuta - Nigde ( merenje obrtaja )
------------
Attila M. je napisao(la):
mzupunski je napisao(la):
ajmo ljudi mala pomoc! naime, hocu da ventilator za kompjuter onaj od 12cm ugradim iznad glave u kabini, video sam da rade na 12v. sad da li je to izvodljivo, da li smem da ih povezem na akumulator? ja cu svakako probati, j...š jedan ventilator imam ih nekoliko u starim napajanjima, ali bih voleo i neko strucno misljenje!! ::namigivanje::

Kontam da bi mogao bez problema da povežeš direktno na akumulator. Ali fazon je u tome što ti neće biti dovoljan samo jedan. A i onda mora da ti duva direktno u lice da bi nešto osetio pošto su tako konstruisani. Moj savet ti je da u krov staviš malo veći elektromotor sa većom elisom tako da duva direktno na dole. I naravno da staviš žičanu zaštitu da se ne bi skalpirao... ::namigivanje::
Možda rasturiš onaj ventilator što se prodaje na pijacama, pa tako nešto iskombinuješ. Još ću i ja malo da razmislim o ideji.
hvala ljudi, kad napravim nesto kacim slike i javljam utiske!!! :D ::svaka cast:: ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1277317190[/time]
_________________________________________________
petarHR je napisao(la):
80x80mm iz kompa je premalen, stavi bar 120x120, ubaciš prekidač i to je to. Samo ako nećeš mu dovest zrak iz vana, neisplati ti se ništa ni radit, samo ti nabacuje vreo zrak u kabini na lice.

na 539 se dize krov, malo ga otvorim a posto su lagani stavim dva na limeni mali ram koji pricvrstim za kabinu pa dok presujem da mi malo duva, kol'ko tol'ko opet je bolje nego nista... dok ne napravim nesto poput north army-evog predloga!! :cao: :D
 
Nazad
Vrh