Elektro instalacija

@zokidrum ako nema ulja neće ti ni traktor kočiti.
@Attila ta bela plastična vezica je samo malo savremenija žica, ali istu funkciju imaju.
 
Vidio sam jedno super riješenje za kočnice.
1. na svaku šipku što prenosi silu s pedala je stavljena opruga koja vraća pedalu u početni položaj. Tak da nema dizanja pedale nogom što me ponekad iritira.
2. prekidač je napravljen kao na autu (i od auta je), kad je stisnut onda je NO (otvoren (prekinut) strujni krug) a to je kad je kočnica puštena, a čim ju stisneš on zatvori i štop svijetli. Nema opasnosti od rasipanja prekidača ak pedala malo više propane. U biti, sagnite se u autu i pogledajte kako stoji.

A ovo s oprugama što vraćaju pedale si moram i sam napravit.

Kosjerac je napisao(la):
@zokidrum ako nema ulja neće ti ni traktor kočiti.
Hoće ak su mehaničke kočnice kao npr. na 533,539,540 i ostaloj ekipi..
 
Moze se napraviti sistem slican tome. Uostalom, automat je samo obican prekidac, i moze se napraviti rucno u kucnoj varijanti, i da opet sljaka. Sem ako hocemo da to bude pedantno, pa namontiramo original.....
Post je spojen: [time]1274550868[/time]
_________________________________________________
A sto se pedala tice, to je kod mene na Ursusu tako fabricki, buduci da pedale idu unapred, ne gaze se...
 
zokidrum je napisao(la):
Na mnogo traktora sam video da je automat za stopove nakacen direktno na glavni kocioni cilindar, pa nema problema s tim, jer se ne vuce, vec se usrafi, i pri gazenju kocnice, pritisak ulja ga aktivira i on daje signal..... jedino da nema ulja, ili je neki drugi problem u pitanju.....
To je na Zetoru i ursusu tako fabrički....I šljaka bez greške odkako je traktora....
 
Radio bi i na IMT-u da valja, očistio sam jedan čajevec danas sigurno će raditi duže od novih
eh0yn4.jpg
2lke9o2.jpg
.ova stop svetla su solidna, debeo lim, dobri kontakti i dobra plastika, sijalica se lako postavlja i ima dobar kontakt.
2e5pe7d.jpg
o69u1j.jpg
 
Čajavec će sigurno duže trajati od novih "no name".
Te zadnje lampe su najbolje od onih koje proizvodi mala privreda, prekopirali su Saturnus dosta uspešno. Ima ih i na pijaci, samo ko ume da ih prepozna.
 
Zar nema saturnus lampe da se kupe u prodavnicama?Montirao sam ih pre dva meseca na prikolicu i veoma sam zadovoljan.700 din.jedna lampa.
 
Goran IHC je napisao(la):
Zar nema saturnus lampe da se kupe u prodavnicama?Montirao sam ih pre dva meseca na prikolicu i veoma sam zadovoljan.700 din.jedna lampa.

Ima da se kupi, meni je prošle godine doneo čovek da mu ugradim. Nisu više kao što su bile one stare, od pre 20 godina. Nisu preterano precizno izlivena plastična grla, a i limovi nisu toliko elastični kao oni pre.
Ipak se vidi da je srednji lim nerdjajući, srebrni premaz je bolji od onih u pijačnim lampama, i staklo je kvalitetnije.
Odnos cena-kvalitet mislim da nije na strani Saturnusa. :sta:
 
Ti stopovi koji su na slici gore su se dobro pokazali (barem kako sam ja primetio) nebitno da li su sa pijace, ili iz prodavnice. Dzabaluk, a dugotrajni. Samo, nije lose da se zastite od udaraca i vode, da se napravi tzv.kavez oko njega, kao sto sam ja uradio.....
 
imam problem sa punjenjem na kombajnu :udri:,kad ga upalim puni,čim uključim neki veći potrošač prestane ili posle izvesnog vremena prestane sam od sebe,danas stavim drugi atelnator ista stvar :udri:,samo ovaj bar za sad koliko sam isprobavao kad isključim potrovača ponovo puni,znači ne bitno o kom potrošaču je reč dal obični ili radni farovi,ventilator ,probao sam svašta što bi bilo logično ali ne vredi :sta:.
 
osiguraci, ili negde krade struju...
Post je spojen: [time]1276968166[/time]
_________________________________________________
jesi dotegao remen i ocistio kleme?
 
negdje od alternatora do akumulatora loš kontakt , možda :sta:

EDIT a možda ti je riknuo i taj ampermetar u kombajnu . probaj ga zaobići pa izmjeri nekim drugim
 
Nazad
Vrh