Elektro instalacija

zašto da ne ako je u njemu slabiji kontakt

a i kojim unimerom si mjerio pošto i na unimerima dolazi do ogromnog pada napona (struje) pri mjerenju pošto im je u praksi šent previše mali za one struje koje pišu na njima ::namigivanje::
a i kablovi tanki tako da unimeru ne vjerujem mnogo po pitanju struje :nono:
 
Pa kolko sam skužio ti uopće nemaš problem ::namigivanje::
Puni na početku, i kad napuni nema više što punit ::namigivanje:: a kad uključiš potrošač ako je punjenje na ampermetru 0, to znači da on puni i dalje, jer da nepuni pokazivao bi ti ampermetar ''-'' minus struju.
Znači kad napuni aku, koji se malo isprazni prilikom alnasovanja, to je to, problem je ako ga i dalje puni, odnosno prepunjava, onda bi akumlator iskipio.
 
Samo malo ovde nesto smrdi ne bi se složio da ako uključi neki potrošač ampermetar treba da stoji na 0 to nije nikako dobro ,a drugo moraš biti malo precizniji ako si merio napon moraš reći gde si ga merio i koliki je bio ,napon se meri na samom akumulatoru napon punjenja bi trebao da bude između 13.8 i 14.4 V.
 
Puno je tu nejasnih stvari, pitanje je gdje je on mjerio punjenje, jel mjerio struju ili napon, i na kojem mjestu.
Ampermetar obično bude spojen na vodu od akumlatora, znači mjeri punjenje i pražnjenje akumlatora. Ako je aku pun, struja je 0, ako se uključi potrošač i altenator nepuni onda struja ide u minus i pokazuje pražnjenje akumlatora, u suprotnom stoji na 0 ako je aku pun a struju ''daje'' altenator.
Znači ampermetar mjeri samo struje punjenja i pražnjenja akumlatora, a ne struju altenatora.
 
tačno je ovo što petar objasni za rad ampermetra pod uslovom da je pravilno spojen ::namigivanje::

a gdje si mjerio montoya ? i ne reče kako se ponaša ampermetar pri uključivanju svjetala
sve mi smrdi da ti je negdje loš kontakt izmedju alternatora ,potrošača i akumulatora
mada možda meže biti da je opalila neka od dioda u alternatoru što sam imao slučaj
 
merio sam na akumulatoru i na glavnom osiguraču potpuno isto pokazuje,kad popalim svetla i amermetar pokazuje minus,menjao sam atelnator i ja sam mislio da je neka dioda riknula
 
Ако је амперметар стандардно повезан онда он мери збир струја, значи пуњење и пражњење истовремено. Чим улучиш потрошаче скала иде ка минусу, ако је потрошња већа од струје коју даје алтенатор скала иде у минус. укључи потрошаче кад је мотор угашен па упореди кад је упаљен разлика те две струје је струја пуњења алтенатора.
 
Znači da puni, ali ne dovoljno.... A da probaš da staviš jači alternator?
 
imas 3 verovatna problema
stari akumulator
nedotegnut remen
regler na alternatoru
 
pa j...ga trebalo bi 33A da je sasvim dovoljno a pravo da ti kažem nemam nešto volju da prepravljam nosač a možda i remenicu
akumulator je odličan
dorel
je...ga ti sam mene napravi mentolom,naravno da su zategnuti kaiševi i da sam probao i drugi atelnator i regler
 
Vidi se po kontaktu da li puni. Pri paljenju sijalica svetli. Pri vecem gasu treba sijalica da se ugasi, i onda se vidi da li puni ili ne. Normalno je da pri niskim obrtajima sijalica svetli, cak i kad puni besprekorno.
 
kod mene na rusa kad upalim svetla pada ispod 12v punjenje, onda su pacovi uradili svoje sta da kazem, ne pravim te mentolom pokusavam da pomognem, ili jednostavno ampermetar gresi :sta:
ko radi taj gresi :cao:
 
Nazad
Vrh