Elektro instalacija

telnett je napisao(la):
Attila

Samo zameni siljalicu tj stavi od pozicije zadnjeg svetla :cao:

Takva je i bila kad sam je kupio, pa sam onda stavio od 45W jer se baš nije videlo da svetli. Bitno mi je da se vidi na daleko kada uključim rotaciju. Drugi u selu imaju Čajavece, to ti se vidi i kad im je traktor već na drugoj raskrnici (i to po danu)! A ovo moje šajze već na deset metara se ne može primetiti da sijalica gori - i to ova od 45W. Strašno! Totalno promašena investicija! :udri:
 
Momci..evo da se ja ubacim u temu, volim raditi sa strujom po kombajnima, traktorima itd... Jucer, sam spojio svu instalaciju na mom Imt-u 565, zato sto ga u ponedjeljak vozim na registraciju, sada dali je netko od vas kada ugrađivo, hektometar ili kako se to već zove u traktor, volio bih da znam tocnu povrsinu koju sam posijao, kroz par dana bacam se u nabavku tog strojceka, pa me zanima dal je to itko od vas tu ugrađivo...:haha:
Hvala unaprijed !!! :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao:
 
Da slabije puno sija ako ti je ogledalo okruglo ako je izdubljeni polu-valjak vidi se fino i sa malom sijalcicom . Sigurno manje od nekih brendova .
 
Ljudi nevalja se zezati, Kupi Hella rotaciju i miran si.... Ove druge komšija(koji radi kao autoelektričar) menja nedeljno po dve-tri a kad stavi Hella-inu ta se više nevraća na popravku!
 
Ima u Zrenjaninu Hella za 2500 dinara, a do skoro je bila 3500-4000. Pojeftinile su i ostale, neka što je bila 1300 ili 1600 sad je 800 din, u prodavnici. Prodavac kaže da je gazda kupio puno rotacija pa ih sad daje jeftinije samo da ih proda... izgleda da ih više niko ne kupuje...
 
ratarhr je napisao(la):
Momci..evo da se ja ubacim u temu, volim raditi sa strujom po kombajnima, traktorima itd... Jucer, sam spojio svu instalaciju na mom Imt-u 565, zato sto ga u ponedjeljak vozim na registraciju, sada dali je netko od vas kada ugrađivo, hektometar ili kako se to već zove u traktor, volio bih da znam tocnu povrsinu koju sam posijao, kroz par dana bacam se u nabavku tog strojceka, pa me zanima dal je to itko od vas tu ugrađivo...:haha:
Hvala unaprijed !!! :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao:

Ja nisam to ugrađivao, ali me zanima i želeo bih to da imam. Molim te, okači sliku i eventualno podatke i karakteristike tog hektometra kad ga nabaviš.

U svakom slučaju takav uređaj mora imati mogućnost da mu se na neki način dostavi pređeni put kao i širina radnog zahvata oruđa sa kojim se radi kako bi uređaj izračunao urađenu površinu. Oko širine radnog zahvata nije problem jer se to zna za svako radilo ali pređeni put se mora uzeti sa nekog točka, ili traktora ili priključne mašine. Bitno je da taj točak nema proklizavanja (nije pogonski) i u uređaj se upisuje obim točka kako bi se pravilno izračunao pređeni put.
 
na mojoj nodet-ci ima fabrički brojač površine,jako dobra stvar
30d9pw6.jpg
 
Mityooooooo, jesil' uspeo da navataš kolegu da ti dadne informaciju di nabavlja helle? :cao:
 
Јуче ми донесе човек нов алтернатор да му заменим, ставим га закачим, све у реду. Радио трактор мало, после дође он да га узме, да контакт светли контролна лампа, извуче контакт опет светли. једва сам успео да га откачим, за мало изгоре толико се загрејао. то је други алтернатор од истог произвођача који ми је замало изгорео. Личи на искру на кутији пише искра али не верујем да је искра на њему не пише ништа нема никакву налепницу, и кошта 10000динра.
do786a.jpg
2zpmalw.jpg
.ово не купујете никако, после сам од три неисправна саставио један.
 
To je izgleda Made in P.R.C.
Ruski alternatori su najjeftiniji, ali mislim da su malo sigurniji nego ovaj na slici. :sta:
 
Nazad
Vrh