Elektro instalacija

Ako je dinamo u pitanju


-B+ pozitivan pol na akumulatoru
-D+pozitivan pol na dinamu
-DF pobuda
masa je na kućištu reglera
 
Savo, tebe jebe klasika, kao i većinu fijatovih vozila, imaju malo veći napon na altenatoru 14.4 neki čak 14.8V. Meni na puntu oko 1g izdrži osram žarulja, dok recimo one žnj neke par mjeseci svijetle i poslje ko da nemam svjetla..

2NA stavi motor na nogar, daj pun gas i tad mjeri ::namigivanje:: Neće na leru upucat pik jer su ti ''altenatori'' obično male snage, nepune na leru i treba im dosta okretaja.

2Onom što je na tomosu rikavala svjećica (nesjećam se ko), ak nije 12V instalacija, nek provjeri platine i kondenzator. Diznom je samo smjesu reguliro..

2milan.banja prolistaj temu, ima objašnjeno gdje ide pobuda i kako se spaja ampermetar.
 
E neće se više klimati da mu oca očinjeg što ga prvi put izmisli!
Lepo ostružeš površine, zagreješ lemilicom, napraviš prvo tanak sloj kalaja, onda spojiš delove, zagreješ oba dela i onda samo dodaješ kalaj dok skroz ne prekriješ vražji kontakt.

34yy2hy.jpg


2enuxon.jpg
 
:D
Pitam se često dok ugradjujem ovakve i slične lampe: Da li je taj što ih pravi probao da li rade?
 
petarHR je napisao(la):
2Onom što je na tomosu rikavala svjećica (nesjećam se ko), ak nije 12V instalacija, nek provjeri platine i kondenzator. Diznom je samo smjesu reguliro..

Kao što rekoh sve je bilo izmenjano u struji. Dakle, stavljao sam kondezator gde žica ide na šraf, gde se lemi, čak i obične blok kondezatore (velikog napona). Dalje, nove platine, pa onda neke stare ali dobre (u drugom A3 i danas rade). Dalje, nova bobina, pa onda neka spoljna za 6v (od Trabanta mislim), i uvek isto - svećica crkava. Hteo sam čak i magnet da menjam što je van pameti, ali kad stane pamet sve dolazi u obzir. Tek je nova dizna rešila stvar. Ni meni nije jasno šta je bilo ali verovatno ima veze sa elko klipom i generalnom na motoru, odnosno jakom kompresijom.
 
zorancile je napisao(la):
:D
Pitam se često dok ugradjujem ovakve i slične lampe: Da li je taj što ih pravi probao da li rade?
zna on rade li one ili ne , ja iskuljučivo od sada lemim direkt žicu za sijalicu i tu nema greške :nono:
 
zorancile je napisao(la):
:D
Pitam se često dok ugradjujem ovakve i slične lampe: Da li je taj što ih pravi probao da li rade?
Obično ne rade, kod mene ih ima tri vrste: jedne,jeftine180din. ništa ne vrede, druge ‚‚zastava 21 oktobar‚‚ 480 nisu loše, imaju dobra stakla i treće180din imaju najbolje kontakte i držač sijalice.Ove prve ja više ne ugrađujem ko mi ih donese vratim ga po druge. Kvalitet i ostale elektro opreme je katastrofalno loš, najlošiji je prkidač stop svetla svaki treći je ispravan..
 
U poslednje vreme mi donose ljudi loše potezne prekidače kad ugradjujem rotacije. Dešava se da se kontakt prekida kad upali traktor pa vibrira, a jedan je probijao na masu kad ga uključiš.
 
Ma sve je loše, da hoće da nameste bolje pa neka bude duplo skuplje, ja sve lepo uradum sve probam, sve radi,ostavim par sati opet probam i mora nešto da otkaže pa da ga j....Donese mi čovek alternator, nov, iskra bar tako piše na njemu, priklučim ga umalo mi izgore. Dali ga oni u fabrici ispitaju nije mi jasno?
 
Mirko, razumem te u potpunosti, i ja imam slične slučajeve...
Nema više ništa kvalitetno, čak ni rusko koje je do skoro smatrano za kvalitetno,i to je loše...
 
E za taj štop prekidač vam mogu pričati priča i priča... Toliko ga volim da ga spominjem čak i na dnu svake svoje poruke, govno jedno raspalo...
Ali doakao sam ja i njemu! Kupiš nov i čim ga raspakuješ, uzmeš dve one plastične sajle za uvezivanje žica, neznam tačno kako se na srpskom zovu... E njima lepo zategneš i to je to. Nema više razletanja delića po kabini čim malo jače stisneš kočnicu. Ako treba slika, mogu napraviti.

A tu su još i oni prekidači od zadnjeg fara... Kupio ja tri komada po 80 dinara. Stavim jedan. Ne radi. Stavim drugi, crkne posle drugog puta. Stavim treći... Ne moram ni pričati! Pa metal na bateriji od 4.5 volti je kvalitetniji od tog sranja što se nalazi unutar prekidača!!! :zli:

Made in PRC... E baš je bilo prc!

----------------------------------------------------------
U međuvremenu sam uslikao konačno rešenje za štop prekidač:

s6npg7.jpg


A kad vidite ovo... Samo produžite dalje! Nemojte ga kupiti ni slučajno!

2niwiyr.jpg
 
Ovaj stop prekidač baš ove marke je najgori koji sam video, a koristim ELODA potezni prekodač nije loš proizvodi se u hrvatskoj,
 
Potvrđujem!!

Ali eto, ja ga tako vezanog njakam već mesec i po dana i za sad radi bez problema. A da je nevezan, ne bi izdržao ni sat-dva, to znam iz ličnog iskustva. ::lose::
 
Na mnogo traktora sam video da je automat za stopove nakacen direktno na glavni kocioni cilindar, pa nema problema s tim, jer se ne vuce, vec se usrafi, i pri gazenju kocnice, pritisak ulja ga aktivira i on daje signal..... jedino da nema ulja, ili je neki drugi problem u pitanju.....
 
Nazad
Vrh