Elektro instalacija

ja imam slican problem kao i NA
na autu koje vozim (fiat panda) mi jede sijalice kao lud , najveci problem mi predstavlja to sto su sijalice balonke a ne H4 i jednostavno nemam gdje da kupim nesto kvalitetnije , nema kojih nisam kupovao proizvodjaca i najduze mi izdrzala neka noname koju sam kupio u rumi na vasaru
kupavao HELLA (ali mislim da je fals) i one traju najkrace :zli:
iskljuivo crkaje jedna po jedna i to samo oboreno svjetlo posto ona stalno i radi , nema pravila kada se koje crknuti ali nisu nikada crkla oba zajedno niti ijedna druga sijalica :sta:

punjenje akumulatora je ok, gledao ja koji se kao nesto razumijem i jos nezavisna tri majstora (ne prepunjava)
dodao sam i zastitni relej samo za kratka svjetla i dodatni osigurac
kontakti svi pregledani i ocisceni
utikac koji ide na sijalicu 100% dobar (znaci on je ne pregrijava)
sijalice ne diram prstima kada ih postavljam
farovi nemaju vibracija

sijalice crkne tako sto se nit jednostavno na jednoj strani prekine za nepun milimetar
razmisljam i da zamijenim cijeli alternator i regler , mozda neki pik probije nekada
ali da je tako crkla bi jos koja sijalica ili bi zveknule obje u paru

pricao sam sa 3-4 vrsna majstora i svi me ubjedjuju da je samo u pitanju los kvalitet sijalica
nemoguce da od 5-10 razlicitih proizvodjaca niko nevalja :zli:
mada kao i da sam primijetio da sve sto je jeftinija (citaj losija) sijalica duze traje :udri:

ima li iko ikakvu ideju ili se susreo sa slicnim problemom (ne daj boze) :udri:
 
@Savo ovo za pucanje zice je i kod mene,pukne a retko kad pocrni...neko rece povuku vazduh...onda bi oba svetla pregorela a ne jedno po jedno...kratko pa dugacko...i ja imam balonke,ova koja je bila je narva,imam u rezervi lucas ali nema smisla da je stavim i krenem negde pa opet sve ode...
Kad sam video da seva u faru,stao sam i zuvkuao ruku ali nisam osetio da se pregrejalo grlo,a ni struja me nije pecnula...
Post je spojen: [time]1272751197[/time]
_________________________________________________
Pricao sam i sa drugarima i drugaricama i njima pregorevaju ali 1-2puta godisnje,a moj ih jede kao lud,vise ne znam sta da radim...
 
Nije,ko ti kaze da sam skinuo gumenu kapu sa zastite,samo sam pipnuo da vidim da li se nesto pregrejalo i istopilo...
Taman sam mislio da ubacim relej,ali ne vredi...??
Post je spojen: [time]1272751706[/time]
_________________________________________________
Inace je malisa danas natukao 150km :D
 
savoris je napisao(la):
pricao sam sa 3-4 vrsna majstora i svi me ubjedjuju da je samo u pitanju los kvalitet sijalica

Evo jedne moje priče koja je vezana za citiranu rečenicu ali nema veze sa tematikom. :off_topic:

Uradio sam generalnu na Automatiku (stavio elko klip) i od tad mi je stalno crkavala svećica. Sve sam izmenuo u struji ali su svećice i dalje crkavale. Nisam mogao da napravim ni 5 km a da svećica ne vrisne. Kad je već stalo znanje obratio sam se majstorima (u selu i na Najlonu) i svi od reda su tvrdili da je to zbog nekvaliteta svećica. Bilo je tu i kvalitetnih i lošijih svećica sa Najlona ali su sve od reda crkavale. Onda sam uzeo svećicu iz APEN-ca koja u njemu radila godinama i ona je crkla u Automatiku. Onda sam batalio taj moped sve dok se slučajno nisam setio da probam da promenim diznu. I od kad sam promenio diznu ni jedna svećica nije crkla.
 
a sta ja i NA da promijenimo da nam ne crkavaju sijalice , koju diznu :haha:

svi su rekli da potrazim sijalice polovne po autima koja dolaze iz inostransta , meni to nije problem posto imam nekoliko drugara koji dobavljaju ta auta ali je problem sto ni na jednom autu ne dolaze balonke nego samo H4 :udri:
 
Ti onda promeni auto po danu,a ja cu moped :haha: :haha:
Stvarno ne znam sta da mu radim,najduze je radila prva koju je imao,sve posle nje su bile sve krace... da ne duzim...
Juce mu kupio nazad novu,tek sto sam namontirao pregorela,reko ok desio se kratak spoj,kinezi...uzmem caletovu gomilu sijalica nadjem jednu stavim na njoj isto nece...reko jebaji ga stara je...uzmem tecu,stavim je i za probu se provozam 30-ak km i radi i stop i pozicija...kad danas pregorela...
 
e tebi vjerovatno regler ''propucava'' ili ti je los kontakt akumulatora sa potrosacima :sta:
pa se desi da kada se otpoji akumulator regler poludi , to se meni desilo na bageru :udri: i kostalo me 200evra :udri:
 
savoris je napisao(la):
e tebi vjerovatno regler ''propucava'' ili ti je los kontakt akumulatora sa potrosacima :sta:
pa se desi da kada se otpoji akumulator regler poludi , to se meni desilo na bageru :udri: i kostalo me 200evra :udri:
Sutra se vadi akomulator i kontakti spricaju WD-om. :D
 
Mazao sam mascu pred zimu,onda sutra smirglanje,spricanje i mazanje.
Al kako da mu nije pregorela ni jedna sijalica u instrument tabli,na displeju,migavcu.... :udri:
 
noj19j.jpg

stavi ovakvu redukciju u far za H4 sijalicu
ima da se kupi u prodavnicama kamionskih delova
 
Ja to na skuter ne mogu da stavim... :udri:
Evo sad sam uradio kako je Savo rekao,otovrio sam kuciste akomulatora koje je jako cisto,ni trunke rdje nigde,sve cisto,osiguraci u kutijama OK nema korozije ni prasine....osmirglao sam kleme akomulatora da se sijajku,isto tako i stopice koje se kace na njega,znaci sve za 5,napred skinuo instalaciju,kablovi skroz ok nigde ni grecnuti...namestio novu Lucas sijalicu i ostavio sam motor da radi bar pola sata u prazno da vidim hoce li pregoreti dok radi u leru.
Post je spojen: [time]1272800183[/time]
_________________________________________________
I da pospricao sam kontakte wd-om.
 
ma ove redukcije sam ginuo da nadjem i nisam uspio naci , jedva sam jednu bukvalno oteo kod covjeka kod koga sam je vidio
trazio u sim mogucim prodavnicama ali kamionske mi nisu pale na pamet :udri:
:D gorane sutra na vasaru u rumi ima da kupim 10 komada i u traktore da ubacim odmah
 
Oooo :zli: :zli: :udri: :udri: posle 10km voznje pregorelo prednje kratko,a zadnje isto samo ne znam kad... :udri: :udri:
Pozicija jos uvek radi,a stara je ohohoho....
Post je spojen: [time]1272820382[/time]
_________________________________________________
A kad sam ih promenio danas ostavio sam skuter 30min da radi u leru i ni jedna nije crkla... :sta:
 
Nazad
Vrh