Elektro instalacija

Pa malo je za traktor ali tako uzima jedan moj prijatelj godinama i ajde i ja sam se spram toga orijentisao.
O svom materijalu da ne pricam. Relee ne kupujem, visepinske konektore ne kupujem jer odem kod par njih sto drze otpade ili autoservise i secem i uzimam sta mi treba. Te tako neke zajebancije ne placam ni ja.
Prikolice toliko jer lepo je kad doteraju cistu ofarbanu prikolicu pa radis kao covek a jednom sam dobio dve prikolice zardjale i prasnjave od dole. Bio sam prasnjav i prljav od kape, jakne pa do cipela. One lepe sitne visegodisnje prasine koliko hoces.
Imt i stare mtz na brzinu odradim. Vise se igram da to bude lepo i da se ne vide kablovi. O novijim belarusima ne mogu u tom pravcu ni da razmisljam jer je bar 3x komplikovanijaa izvedba (bespotrebna po meni) i tu mislim da tesko sta moze da se naplati u slucaju da se radi nanovo (a radio sam skoro)
Ти си јефтин,ја сам дао за инсталацију на змају,тј мењање браве,постављање 4 светла радна,пар сијалица и то 40е. Све осим сијалица је било моје.За трактор сам дао 150е за комплетну инсталацију,није имао ништа кад сам га купио,моји фарови и сијалице и браве,кабал мајисторов и остале ситнице.
 
Imate li neku preporuku za kvalitetna prednja svetla na imt 533, pod uslovom da prolazi tehnički.
Kanim se dugo da mu uradim novu instalaciju ali sve nikako. Pre neki dan je grana otkinula jedno svetlo, pa je konačno došlo vreme i za to.
Prethodna su bila očajna, kao fenjere da ima, pa bih hteo da uzmem nešto kako dolikuje.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Imate li neku preporuku za kvalitetna prednja svetla na imt 533, pod uslovom da prolazi tehnički.
Kanim se dugo da mu uradim novu instalaciju ali sve nikako. Pre neki dan je grana otkinula jedno svetlo, pa je konačno došlo vreme i za to.
Prethodna su bila očajna, kao fenjere da ima, pa bih hteo da uzmem nešto kako dolikuje.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Wesem, dobri i kvalitetni farovi. Za sada sam zadovoljan, namešteni prošlog proleća. Kupljeni u Krokusu. Saturnus što nesko predlaže nema nigde.
 
Imate li neku preporuku za kvalitetna prednja svetla na imt 533, pod uslovom da prolazi tehnički.
Kanim se dugo da mu uradim novu instalaciju ali sve nikako. Pre neki dan je grana otkinula jedno svetlo, pa je konačno došlo vreme i za to.
Prethodna su bila očajna, kao fenjere da ima, pa bih hteo da uzmem nešto kako dolikuje.
A kakvi trebaju biti da bi prošao tehnički? LED iz nekog razloga ne može ako ne grešim? Još kad bi neko od ljudi koji su pravili te zakone mogao da objasni zašto je to tako bilo bi super. Al da ih pitaš verovatno ni sami ne znaju već je zakon napravljen kako bi se olakšalo gospodi koja rade tehnički (Od kojih bi pola trbalo da je u zatvoru)
 
Izmes obicna svetla i kupis nastavke za h sijalice pa stavis h sijalice ili led posle tehnickog taj nastavak ti je 100din na najlonu u ns

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
A kakvi trebaju biti da bi prošao tehnički? LED iz nekog razloga ne može ako ne grešim? Još kad bi neko od ljudi koji su pravili te zakone mogao da objasni zašto je to tako bilo bi super. Al da ih pitaš verovatno ni sami ne znaju već je zakon napravljen kako bi se olakšalo gospodi koja rade tehnički (Od kojih bi pola trbalo da je u zatvoru)
To za registraciju sam napisao da ne bih objašnjavao zašto neću LED svetla napred iako sam ih stavio pozadi kao radna svetla i prezadovoljan sam.
A valjda prolaze klasični farovi sa halogenim sijalicama.

@geci stavio sam na jedan traktor prsten da pređem sa balonke na H4 sijalicu i zadovoljan sam. Na ovom su neki očajni farovi, tako da ni ta varijanta ne pomaže. Da li je loše staklo ili šta već pojma nemam, ali sijaju kao fenjer. Čak mi nadglavna lampa bolje sija



Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Ne valjaju sociva, to je odlika poljskih ili kineskih farova.
Dobar far sa h4 sijalicom sasvim lepo radi posao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh