Elektro instalacija

Koliko kod vas majstori uzimaju za ruke za kompletnu instalaciju ili koliko uzimate za ruke?
100e dao sam za imt 539 komplet instalacija i ruke. Oba svetla namestena napred i stavljene nove sijalice,2 na kabini napred led reflektora od 12w sa 9 dioda,2 na krilima za nazad leda,nov kabl sa prahom,nova zica,nove kutije osiguraca i osiguraci,nova razvodna kutija iza sedista sto ide,migavci svi popravljeni i stavljene sijalice,nove obe brave,popravljen steker za prikolicu pozadi,popravljen brisac,namontiran utikac za rotaciju i nove kleme za kamionski program . Za rakovicu 76 i za 5106 sam dao po 140e sve isto odradjeno s'tim sto sam dao jos 80e na tih 140e za remont alternatora,anlasera,bendeksa i kupio nove kablove za akumulator za 5106.
 
Taman hteo reci zavisi sta se radi. Za obicnu na 539-577 je 100e OK,e sad za dodavanje farova,rotacije,upaljaca
S tim sto cenim da za klot lepo uradjenu treba 2 dana.
 
3 dana je prvi 539 bio kod njega jer decko radi u firmi a drugog malog sam oterao oko 6h ujutru i doterao sam ga oko pola 10 uvece😁. Rakovicu je radio dva dana a imt 5106 3 dana. Da napomenem da rotacija nije fiksna,samo mi je covek izvukao upaljac i po potrebi je stavljam(sa magnetom je) samo kad odvozim za silos u sezoni zetve jer nemamo toliko problema kao vi po vojvodini sa policijom a i atar nam je takav da nemamo izlaske na glavne puteve. Ovde samo zaustave nocu ponekog ko tera bez osvetljenja i rotacije,95 posto ljudi ne diraju a i hvala bogu pa se i malo kultura voznje i vozaca menja pa vecina opravlja instalacije,citajuci forum vama preko Dunava ce jos malo traziti bris i urinokulturu saobracajci,sramota sta rade.
 
Ovde kod nas sam cuo da je 40-50e originalna instalacija bez dodatnih stvari.
 
Ја узимам од 40 до 60 еура за руке, комплет све скинем, а матетијал колико изађе, има стоп светло од 200 и 1200дин па нек купује шта хоће.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Interesuje me iz razloga sto uzimam tako nesto oko 50tak eura za te klot stare traktore, samo za ruke. Nekim ljudima sa kojima sam dobar pa onda dalje uglavnom preporuke.
Cena je po meni - mala. Niko to ne radi i svi su postali fini. Pogotovu kada ti doteraju imt koji nijedan nije ispod 1cm masti i blata. Sa druge strane, zidar vise uzme za dnevnicu. Nerasta kada na skok doteruju, kosta vise od 1500din a to traje celih 20min. Za instalaciju treba oko 3d lepog posla ako se pazljivo radi. Nema uvrtanja spojeva i ostalog. Potreban je i alat koji kosta vise od jučol kante, dva valjka i gletarice. To mu dodje manje od 20e po danu sto je mizerija na ove cene i na cene koliko uzimaju fizikalci. Najgore od svega je sto svi hoce ekstra stvari (na ekstra mislim - muzika, dodatne dzidzabidze u krovu i kojesta) i onda misle da bi to trebalo da ide u tu cenu.
Za prikolice je vec druga prica. Za njih 30e uzimam i to je ok. Kome se ne svidja neka se zavlaci ispod njih pa nek sAm radi.
 
Cek kega za 50e ceo traktor a za solo prikolicu 30e?
Jebes ga za traktor mi je premalo,a za prikolicu bas papreno. Kad god radim instalaciju ubacim i releje.
Ne znam ode tu i licnog materijala ne mozes svakom ni objasniti kakav termo buzir,stopice,izolacija ...
 
Za instalaciju na Z kombajnu pre 11 godina majstor mi je uzeo 70 evra za ruke.Sav materijal sam ja kupio i našao se tu da pomognem, radio je nekoliko dana a kada dođe sa posla, faktički rekreativno.
 
За трактор је мало 50 е, има два дана посла, плус крпљење лимарије, поправљање нових делова бушење рупа... приколице су код нас једноосовинке то сам радио за 10е, само пар људи има сигнализацију на приколицама.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Pa malo je za traktor ali tako uzima jedan moj prijatelj godinama i ajde i ja sam se spram toga orijentisao.
O svom materijalu da ne pricam. Relee ne kupujem, visepinske konektore ne kupujem jer odem kod par njih sto drze otpade ili autoservise i secem i uzimam sta mi treba. Te tako neke zajebancije ne placam ni ja.
Prikolice toliko jer lepo je kad doteraju cistu ofarbanu prikolicu pa radis kao covek a jednom sam dobio dve prikolice zardjale i prasnjave od dole. Bio sam prasnjav i prljav od kape, jakne pa do cipela. One lepe sitne visegodisnje prasine koliko hoces.
Imt i stare mtz na brzinu odradim. Vise se igram da to bude lepo i da se ne vide kablovi. O novijim belarusima ne mogu u tom pravcu ni da razmisljam jer je bar 3x komplikovanijaa izvedba (bespotrebna po meni) i tu mislim da tesko sta moze da se naplati u slucaju da se radi nanovo (a radio sam skoro)
 
Sta ima da se radi ispod prikolice osim provuci kabel do nazad… ja sam struju za 577 sa 4 radna fara i kompletnom instalaciom sa nekoliko relea 12 osiguraca sa materijalom platio 23.000 din. Jel malo puno? Rade i sva 4 zmigavca, brisac, el uticnica 12v….
 
Pa ako nista nije imao na sebi onda nije a ako jeste imao lampe onda je ok cena.
Pre koju godinu, tip uzme 250e za ruke da odradi z143. Zmajeve raditi je milina.
Neki dan cujem, drugi tip uzme za zamenu bravice za paljenje i 4sijalice - 4000 sa materijalom. Materijal neka je 1500, rad celih sat i po vremena, 3k u dzepu lagano. Kome je puno neka se nauci da radi nesto u zivotu osim da cacka telefon.

Ne znam sto ste se uhvatili tih relea obicnih kao da su svemirska tehnologija. Sta sve nisam video i gde sve nisam video da ih bespotrebno vezuju i jos kako sve nisam video da ih povezuju 😅
 
Neznam, stavljeni su, jer su sve H sijalice sa rotacijom 7 komada… kad mi dosade stavim led, ali instalacija ostaje prava.
 
Nazad
Vrh