Elektro instalacija

Mogu u teoriji ali u praksi tesko. Ako skidas ostrici onda morats tacno toliko da skines i kontra deo od ostrice a kad to sve ucinis, dobices da sklopljenim klestim rucice dodju skupljene pa ce ti verovatno gumene navlake da se sudaraju pa ces i to morati da skidas. Kupis knipex za 10-15e i miran 😁
 
U Knipex ili Klauke varijanti te dve prese i dvoja klesta kostaju 700-800e...
Ja sa tom presom za auto stopice (ako mislis na one sa plasticnom zastitom) i uopste auto stopicama nisam nesto odusevljen. Gledam da ih koristim samo kad moram i to uglavnom kad presujem okca. Blankerice imam takve al nekako su mi masivne i glomazne pa koristim neke dosta lakse. Kombinirke, secice, spic klesta samo Knipex, mada i njih vise ne mogu da nabavim jeftino. Jbg. Naucili cokoladni sta je Knipex pa zavrnu cenu a ja im ne dajem vise od 10-15e :haha::haha:
Znam i ja posto je knipex, kad sam vidio cijenu zamalo da roknem sa stolice. Ali su dobro odradili onaj sistem, jedna klijesta i jedan krug sa 6 celjusti za stezanje raznih stopica.
Iskreno da ti kazem i ja koristim obicne stopice kad mogu, ove auto stopice isto koristim kada mi treba stopica za masu ili neka druga specificna (samo te imaju u prodavnici). U kutiji auto stopice stoje od kada sam kupio ova klijesta (sem ovih za masu i drugih specificnih).
Klijesta jesu pomasivna ali imam malo vecu saku pa to nekako iskombinujem:osmeh:, one blankerice na foru novih knipexovih bi htio kupiti (normalno kopiju). Samo sto kod kopija zna lose biti odradjen mehanizam za blankiranje pa kida licne. Ali i ova pomazu, nema podesavanja debljine niti gledana da li sam otkinuo koju licnu.. Kao sto vidis od rucnog alata je sve malo bolja kina, kad kupim polovno u vecini slucajeva me zajebava pohrdjali mehanizam unutra a i volim imati ovako kao nov alat za oko struje ( to mi je kao hobi). Skroro sav taj alat drzim u spajzu i tu mi je radiona od skoro 3 kvadrata.
 
Jel neko montirao instrument tablu od imt 2050 ili 2090 trebala bi mi šema instalacije ili da ima slučajno traktor 2090 pa da vidim da se nemučim od početka
 
Ова кутија осигурача је добра, турска.
026b4ed414621e21264c6d3c801d20ce.jpg


Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
82 povezes na bravu za paljenje, kada palis traktor neki uredjaj se ugasi kako ne bi crko usled pada napona.
 
To je bukvalni prevod i zato buni. Ustvari je to pin koji bi trebao da ima struju samo kad je npr dat kontakt ili se startuje motor. Jer su ostalo zive struje.



Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Au,meni izgleda baš glomazno i mislim da će na tom mestu dosta smetati prilikom ulaska u traktor itd...
Ja sam to rešio mnogo jednostavnije.
 
Jeste,tropolni.Nije mi svidjala verzija koju sam dobio uz kontrolu setve pa sam namontirao ove.
Hteo sam da stavim onaj konektor od napajanja za komp ali sam odustao,ipak je ovo kulturnije a i u standardu je(verovatno ce se koristiti samo za kontrolu setve ali no)
Cena je nesto ispod 800din.
 
Imam takve i još neke na D.F pa mi je poznato.Nisam tražio gde mogu da se kupe pošto treba da montiram i na drugi traktor a kada sam video tvoju sliku reko da pitam gde si pazario da ne lutam.
 
Nazad
Vrh