Elektro instalacija

ne, samo plus koji ide na ulaz automata (49) znači s automata dovedeš dvije žice jednu s izlaza (49a) nju spajaš na prekidač a drugu s (49) ulaza tj. plusa koji dolazi od osigurača i tu spajaš na kontrolnu lampicu. Kada žmigavac radi onda na obadve strane dođe plus i kontorolna žaruljica ne radi a kad automat prekine struju onda svijetli kontrolna žaruljica jer dobiva masu preko žaruljica na žmigavcu a kako je ona vrlo slaba kroz nju ne teče dovoljno jaka struja da bi žaruljica žmigavaca svjetlila.
 
Poslednja izmena od urednika:
ne, samo plus koji ide na ulaz automata (49) znači s automata dovedeš dvije žice jednu s izlaza (49a) nju spajaš na prekidač a drugu s (49a) ulaza tj. plusa koji dolazi od osigurača i tu spajaš na kontrolnu lampicu. Kada žmigavac radi onda na obadve strane dođe plus i kontorolna žaruljica ne radi a kad automat prekine struju onda svijetli kontrolna žaruljica jer dobiva masu preko žaruljica na žmigavcu ako je ona vrlo slaba kroz nju ne teče dovoljno jaka struja da bi žaruljica žmigavaca svjetlila.
Kolega verovatno si mislio sa 49, bez a ?
 
da tipfeler ispravio sam, tako se spaja prekidač koji ima 4 priključka ponekad se zna naći i s tri priključka i on ima kontrolnu žaruljicu spojenu između dva žmigavca pa kad radi desni ona dobiva masu preko lijevog i obratno.
 
Nema na automatu izvod.
I jos jedno pitanje pitao sam u IMT temi, da ne prepravljam prekidac za stop svetla sa Stojadina, resio sam da stavim originalni potezni-mis. E sad iznad pedala ne vidim nesto de bi moglo da se turi da bude na pasent. Tu cu od sve muke morati da budzim.
Danas poceo, pa polako.
 
Nisam znao koji je traktor u pitanje pa nisam odgovarao, oni imaju ako se prekidač ispod ovih limova, ne sječam se više točno jer se već pet šest godina ne zahebavam s time pa sam zaboravio.
 
Hvala Frenky na slikama i Maticu on mi je poslao na viber.
Tako da mi preostaje da zicom uvezem onaj kraj prekidaca, mislio sam da ima neki zatezac kao za opruge pedale jer su rupe tamo prazne ostale na tom metalu
 
Пази ако региструјеш трактор No pasarán :) ...претпостављам да ти је познато, али не смета да подсетим (ако је било речи о томе, не замери) да то не пролази и сматра се изменом на возилу.
 
Ма док пролази пролази, али не спомињи ни случајно. Ако нешто примете, прави се да нису приметили. :)
 
Nakon promene akumulatora na Case traktoru, signalna lampica za punjenje je pocela sijati konstantno. Nakon paljenja ona se ugasi nakon sto se dopuni akumulator ali zatim u dalje u voznji konstantno zmirkanje, cas se pali cas se gasi. Nekada na vecem gasu se skroz prigusi ali nazire se to treperenje lampice a nekad non stop gori. Proverio punjenje akumulatora na leru i puni 14.4v ocistio kontakte mase kabine i sasije. I nista se nije promenilo. Sta bi kolege moglo biti razlog tog zmirkanja? Gde traziti kvar?

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Primetio sam dva tri puta da hoce kazaljka da poskoci, bas vrlo retko na milisec.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ovi kineski farovi zoce sve tanje i nekvalitetnije koje izlaze iz njih. Jel imate savet kako ih spajati zicu na zicu ? Stopice, lister kleme ili uvijati pa termo buzir preko ?
Lem ti je najbolji spoj i preko termo buzir a izolirku izbegavam jer se zna poceti odmotavati i ulaziti voda pa pravis dupli posao. Stopice stavljam samo tamo gde ne mogu prici lemilicom ali i na njih stavim termo buzir jer pocnu korodirati ako ne stavim buzir.
 
Nazad
Vrh