Ekstruder

ja imam Rehakov Eks-50 mnogo je dobar,tesko mi da kupim i njegov selektor malo mi poskup al kad se setim sta je progutao i samleo parcadi zice i srafova od kombajna svaka mu cast al koristi bas pravi materijal. od mene veliki plus za Rehaka.
 
1.jpg
Sta mislite za ovaj extruder ili ako ima jos manji negde da se kupi..Pise da radi 50 kg na sat.
Na prvi pogled mi se nesvidja to sto je radno telo iznad motora,malo teze za odrzavanje cistoce jer ce ulje da curi po limu i to sto nema zastitni lim na radnom telu jer tu su ipak velike tempereture pa se covek moze lako povrediti,a sad sto se tice kolicine mislim da neces nigde naci manji od 50 kg,ja imam rehakov 50 eks i nosili smo griz na analizu i rezultati su sasvim u redu sto ti je itekako bitno.pozz
 
ja imam Rehakov Eks-50 mnogo je dobar,tesko mi da kupim i njegov selektor malo mi poskup al kad se setim sta je progutao i samleo parcadi zice i srafova od kombajna svaka mu cast al koristi bas pravi materijal. od mene veliki plus za Rehaka.
Koja mu je cena i koliko kosta selektor?
mile-mile,koliko si imao ureaze na analizi,posto su mi neki pricali da 50 kilski ima los procenat zbog duzine radnog tela.Unapred hvala na odgovorima.
 
nisam licno nosio ja vec moj komsija on je pre mene kupio i obavio analize uglavnom nivo ureaze je u dozvoljenom,ali bio je los procenat sa dozatorom sa 5 rupa,onda je napravljen sa 4 rupe i dobili smo na kvalitetu,malo manji ucinak ali kvalitet zadovoljava.
 
izgura oko 50kg,jednom sam merio kanta jupolska 10kg za 12 minuta zo je 50 na sat a sa tom od 5 rupa neznam koliko bi dobio na kolicini,jer ipak je bitan kvalitet a par kila ni gore ni dole.
 
Drustvo hteo bih da kupim Ekstruder za svoje potrebe, posto je tema stvarno mala prelistao sam je celu, zanima me kako sada rade ti ekstruderi sto ste kupili pre izvesnog vremena kod clana mile-mile i ostalih clanova koji imaju ekstrudere...?
Hteo bih neki oko 100kg/h kojeg mi proizvodjaca preporucujete...? Na cega treba obratiti paznju pri kupovini ekstrudera....?
 
Drustvo hteo bih da kupim Ekstruder za svoje potrebe, posto je tema stvarno mala prelistao sam je celu, zanima me kako sada rade ti ekstruderi sto ste kupili pre izvesnog vremena kod clana mile-mile i ostalih clanova koji imaju ekstrudere...?
Hteo bih neki oko 100kg/h kojeg mi proizvodjaca preporucujete...? Na cega treba obratiti paznju pri kupovini ekstrudera....?
Kod mene je ok sam ekstruder,ali mi nesto svilena ta struja kod njega menjao sam grebenastu sklopku,neki pretvarac ili sta je vec izgoreo i trenutno mi opet neradi neki deo opet od struje se pokvario(izgoreo) neki tajmer i zastita motora ta dva dela su pregorela.Nadam se da je sa motorom sve ok.Cekam majstora da mi kupi i ugradi delove.Majstor mi je rekao da su problem tanke zice kao trebalo bi to prepakovati sa debljim zicama.Posto masina ima 100 sati kontaktirao sam proizvodjaca ekstrudera kao nezna on nista oko toga to moze svaki elektricar da odradi znaci to mi dodje masina bez garancije a pre kupovine je postojala garancija i sve naj ali nema veze ja sam kriv bez neke garancije neuzimam vise.Ako zelite ekstruder kapaciteta od 100 kg/h trebace vam hladnjak ako ne onda na ciradu ili najlon prosipati i cekati da se ohladi.
 
Nije moguce
Sojina sacma se proizvodi drugim hemijskim procesom.Ekstruder ne odvaja ulje i ekstrudiranjem se dobija sojin griz.Cediljkom,sto je druga masina se dobija pogaca.Tim procesom se iz soje izdvaja,tj cedi ulje.
 
Nije ni to sacma.To je nesto izmedju.Niko u Srbiji ne moze da proizvede sacmu osim velikih giganata poput sojara u Beceju i cak ona Zrenjaninska je nesto losija.
 
neško 2563 lepo si napisao ali sam prosudi dali je dobar savet : većina soje se radi na temperaturi 135 i više , a radi se recimo satima ...Garancija ti mile-mile važi određen broj sati koje će proizvođač mašine očitati sa merača na ekstruderu pa će priznati ili ne , na to sam te upozorio ..Drago mi je da se tema Ekstruderi uredila u odnosu na do sada .Zbog dobijenih opomena , izbegavaću da se javljam u ovoj temi .

Imam rehakov eks 100 i njegova preporuka je bila da dodaje sae 140 ako zafali kod lezaja ,zadovoljan sam masinom placen je 4000 pre 3 god i jos uvek nije bilo potrebe da se doda ulje.
 
ne znam u kojoj temi da pitam a jel mi moze reci neko iz moje okoline gde menjaju najpovoljnije zamena soje za pogacu ili griz?
 
Imam u planu kupovinu ekstudera,pa me znaima da mi preporucite nekog proizvodjaca,zanima me neki za svoje potrebe od 50kg na sat,ali ako nije velika razlika u ceni uzeo bih mozda i od 100kg na sat,zanima me jos jedna stavar,ako bih ja taj griz procedio i izbacio iz njega odredjen procenat ulja,da li bi ja mogo da dobijem nekih 40% proteina?
 
Delimicnim cedjenjem ulja iz soje se dobija sojina pogaca i ona bi trebala imati oko 38 do 40% proteina u zavisnosti od vrste i kvaliteta same soje.Za svrhu pravljenja pogace ti treba cediljka,a ne ekstruder.Ekstruder obradjuje iskljucivo celo zrno.Sto se tice samog proizvodjaca,ovde se najvise hvalio Rehak iz Kule.
 
Nazad
Vrh