Ekstruder

Meni nije dobro merio taj merač - uporedi sa časovnikom . Ako češ poslušati savet kupi tavatu za visoke temperature pa će tiduže trajati ležajevi spirale...
jesi li mislio na tovatnu mast,on mi je rekao da stavljam grafitnu sta ti mislis o tome,a za sat je rekao nesto nemeri obican sat vec nekako drugacije pitacu ponovo pa cu napisati.
 
Litijumova mast izdržava veće temperature od grafitne masti. (kratkotrajno i do 120c)
neško 2563 lepo si napisao ali sam prosudi dali je dobar savet : većina soje se radi na temperaturi 135 i više , a radi se recimo satima ...Garancija ti mile-mile važi određen broj sati koje će proizvođač mašine očitati sa merača na ekstruderu pa će priznati ili ne , na to sam te upozorio ..Drago mi je da se tema Ekstruderi uredila u odnosu na do sada .Zbog dobijenih opomena , izbegavaću da se javljam u ovoj temi .
 
Da, znam otprilike o kolikim temperaturama je reč i zato i kažem da će litijumova mast imati donekle bolje performanse od grafitne i klasične kalcijum sapun tovatne masti koja se može naći na svakom koraku jer ove dve, zadnje pomenute izdržavaju do 60c (80c) i postaju tečne tj. tope se i zato nisu ni donekle učintkovite kao litijumova.Nije ni ona najbolje rešenje ali je sigurno bolje od najjeftinije varijante.
 
Kad smo kod maziva malo sam pretrazivao i nasao mast koja trpi do 140c a ima i neke koje prelaze 200 pa navise uzecu ovu prvu pa cu videti inace nije litijumova kako je opisuju jos je optopnija,a sto se tice garancije imam 1000dč ili godinu dana pa sta pre prodje,inace moj komsija koji ima takav skoro je radio remont na oko 4000rč 500€ kostalo.
 
Na koliko je radio remont 4000 ili 400 sati '? Tebi je lako , pomoće ti komšija da sačuvaš dosta živaca ako krene posao !
 
4 hiljade radnih sati.400 sati bi bilo nista garancija je 1000 rč.Pa da znas da je puno lakse kad neko ima neko iskustvo na necemu i svaki savet je dobrodosao.
 
Nismo čuli još do sada da je neki radio toliko dugo bez opravki ...Proveri kako je urađena kajla na dozatoru mase jer kada je labava prilikom izvlačenja iz reduktora upadne uusipni levak - spirale moraš rastavljati , ili
 
Dozator sam vadio i to dosta glatko ide kajla stoji dosta cvrsto,a reci mi dali i ti imas isto od Ljube ekstruder kad vec poznajes neke detalje?
 
Da i ja sam jedan od kupaca EKS - 50 ...to što lako ide osovina znači da trpi kajla , sa čela obeleži položaj kajle kad budeš vadio iz nekog razloga nateraj reduktorom kajlu u gornji položaj i tako vuci napolje osovinu , u suprotnom ...
 
Da li je kod tebe bilo problema sa dozatorom zbog kajle i ako je bilo kako si to resio da znam ako bi bilo sta da bi mu mogao objasniti sta je problem.:ppozdrav:
 
Već sam ti odgovorio da markiraš njen položaj -pravo majstorsko rešenje je da napraviš novu kajlu propisane dužine i tolerancije da se prilikom stavljanja u žljeb ona nabije čekićem onda neće ispadati ako osovinu okreneš na dole ...
 
Jasno mi je sad druze moj hvala ti puno na savetu,radim to cim ugrabim vremena.Sve najbolje!:cao:
 
E druze pa radi se,zasad vecinom radim svoje,a baš sam pre neki dan merio na 50 kg izgubio sam oko 2,5 kg znači na 100 dobijam 95 kg griza sto je prilicno dobra cifra.
 
Da , dobro si izvukao mnogi misle da se dobija 100 kg . griza . Još jedan savet ako te zanima - pokri komandnu tablu providnim najlonom labavo tako da možeš da ga pališ gasiš a termometar svetli pa ga možeš videti , ako već to nisi uradio !
 
E hvala ti druže na savetu to nisam uradio ali mi je padalo na pamet tako nesto,a naravno svaki savet je dobrodosao.:cao:
 
Zbog nakupljanja masnih para prvo blokiraju prekidač-dugme od glavnog motora i dozatora ! Na ozbiljnim ekstruderima kontrolna tabla je izmeštena dalje od isparavanja....Sretan rad ...
 
1.jpg
Sta mislite za ovaj extruder ili ako ima jos manji negde da se kupi..Pise da radi 50 kg na sat.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh