Ekstruder

Treba malo rucno da se okrene da se razradi...ima alat za to
 
Znaci ne mora ciscenje,samo malo remenica da se vrati unazad?Tako sam nesto cuo.pa proveravam,dali je istina.
 
Ih,to makar nije problem kod trofaznih motora.Samo,kad je to resenje.To,samo par sekundi u kontra smeru?
 
Znaci ne mora ciscenje,samo malo remenica da se vrati unazad?Tako sam nesto cuo.pa proveravam,dali je istina.

Koliko ja znam to nije tačno pričao mi je čovek od kojega ja kupujem griz da jednom nisu detaljno očistili ekstruder i da su imali muke sa njim kao da je radno vreteno bio zavareno za cilindar čak su morali da nose u firmu koja ga je radil da to rastave, tako da se dobro raspitate kod ljudi koji imaju ekstruder
 
Stigao mi je danas Rehakov 50 kilski ekstruder.Nov sam u tom poslu,te su mi potrebna iskustva iskusnijih.Unapred hvala na odgovorima.
 
Stigao mi je danas Rehakov 50 kilski ekstruder.Nov sam u tom poslu,te su mi potrebna iskustva iskusnijih.Unapred hvala na odgovorima.
Mi imamo presu za hladno cedjenje ulja koja radi na istom ili slicnom pricipu, i obavezno po zavrsetku cedjenja, sve rastavljamo i izduvavamo kompresorom tako da je sve spremno za sledecu turu.
 
I ja posedujem ekstruder 100kg/h i posle svakog zavrsenog posla, rastavi se i ocisti se sve dok je vruce jer tada ide mnogo lakse i brze. Jednom prilikom smo bili spreceni da ga ocistimo vruceg, kasnije kada se ohladio bilo je isto, i tako je ostalo neko vreme, kada je to trebalo da ce ocisti, bila je to prava muka.
 
Reče ja tebi drug SAMA isto ovo što i drug iz Nadalja sa kosom tarabom.
Lako je tebi ocistiti,kad je tvoj mali.Kod mog to malo duze traje :haha:

- - - - - - - - - -

Kod cediljke je ciscenje bukvalno par minuta.Kod ekstrudera ima podosta rasklapanja i sklapanja.S obzirom,da ja to treba da radim svaki dan,vec mi dosadilo.Ja razumem,ko radi,pa posle mu ekstruder stoji nedelju dana.:osmeh:Zato sam mislio,da mozda moze biti resenje kontra smer,pa onda start,kao sto je napisao clan tibor
 
Koliko ja znam to nije tačno pričao mi je čovek od kojega ja kupujem griz da jednom nisu detaljno očistili ekstruder i da su imali muke sa njim kao da je radno vreteno bio zavareno za cilindar čak su morali da nose u firmu koja ga je radil da to rastave, tako da se dobro raspitate kod ljudi koji imaju ekstruder
imam ja rehakov 50kg sto se tice rastavljanje to dolazi samo u slucaju da upadne nesto u njega ili nedaj boze nekog kvara,ja kad zavrsim skinem diznu da istera to sto moze i onda ga vratim unazad malo da vrti koji krug i nikad problema sa startom,i ako se nekad desi krenes malo nazad,napred par puta i krece bez problema,a jos bolje kad sacekas da temperatura sidje na 40-50 stepeni i onda malo u rikverc i nema tu nikakve komplikacije i krecem i uvek bez dizne mnogo mu je lakse
 
Lako je tebi ocistiti,kad je tvoj mali.Kod mog to malo duze traje :haha:

- - - - - - - - - -

Kod cediljke je ciscenje bukvalno par minuta.Kod ekstrudera ima podosta rasklapanja i sklapanja.S obzirom,da ja to treba da radim svaki dan,vec mi dosadilo.Ja razumem,ko radi,pa posle mu ekstruder stoji nedelju dana.:osmeh:Zato sam mislio,da mozda moze biti resenje kontra smer,pa onda start,kao sto je napisao clan tibor

Ima rešenje za tebe. Angažuješ nekog Paju da ti pazi na ekstruder (vine pe sme da pije, a ni manje) pa će da ti makina radi non-stop.
 
Stigao mi je danas Rehakov 50 kilski ekstruder.Nov sam u tom poslu,te su mi potrebna iskustva iskusnijih.Unapred hvala na odgovorima.

Evo neko moje iskustvo puzevi i cilindar su mu ok izdrze od 30 do 50 tona zavisi kakva se soja ekstrudira i sta upadne u njega(kamenje,ekseri,srafovi,zemlja...).Bilo bi najbolje da imas neki mali selektor da bar zemlju,krupne meune i grancice odstrani.Struja mu i nije nesto odradjena.Moj je dosao sa polovnim pogonskim motorom 7,5 kw a bila je rec dok se kaparisalo o novim motorima.Dozator menjaj odmah ako je sa 5 rupa,odnesi strugaru da ti napravi isti deo sa 4 rupe jer postoji problem sa ureazom sa 5 rupa.A motor ce raditi sa manjim opterecenjem sa 4 rupe,trositi malo manje struju i nece mu crkavati kontaktori i sklopke kao kod mene sto je bio slucaj.Da je cilindar duzi onda bi druga stvar bila i nebi bilo problem sa ureazom,ali onda mu osovina puca pa je skracen.Neznam dali tvoj ima ima zastitu motora od dozatora ako ne onda obavezno zastita motora dozatora nesto ce upasti u dozator i zaglavice ga,ja sam dva puta vinklovao motor zbog eksera i kamena.Radna temperatura mu je oko 135 stepeni.Posle svake upotrebe rastaviti i ocistiti puzeve i cilindar ja to radim dok je jos sve vrelo rastavim i sastavim opet,kako se ceka da se ohladi sve se teze svlaci sa osovine jer se stvrdne taj ostatak soje kao plastika i onda moram da cekic koristim ali oprezno jer je to sve krto od kaljenja i moze doci do pucanja materijala.
 
Ima li mozda nekih presa za griz posle ekstrudiranja, moze i novih i polovnih, kapaciteta 100 kg na sat?
 
Nazad
Vrh