Ekstruder

Kako sad , ovde ne pišemo , postoji tema o opet nas vrati ovamo , ovde ne pišemo ...
 
Evo jedno lakše pitanje : Dali je neko uopšte radio pasulj na ekstruderu ?

- - - - - - - - - -

Evo jedno lakše pitanje : Dali je neko uopšte radio pasulj na ekstruderu ?SAMAdali može da se postavi informacija da se piše u temi ekstruderi ?
 
Rade ljudi pasulj, meni se obratio čovek koji je to trošio a daleko mu je da nastavi ali ne zna parametre . Hrani kerove i svinje ! Zašto nema obaveštenja da se piše nešto o ekstruderima - samo dve praznine - mnogi ni ne otvaraju temu ...
 
Većina extrudera u prvoj fazi melje soju , zašto bi to radio posebno ? Sigurno da je lakše preraditi mleveno nego čitavo zrno soje...
 
dali je lakse da se smelje soja pa da se ekstrudira?
Mislim da nebi dobijo nista tako samo bi napravio veci trosak (veci racun za struju)posto ekstruder je tako i napravljen da puzevi melju zrno i dalje ide proces termicke obrade.Jer on u tih sat vremena ce uraditi onoliko koliko je napravljen dozator bez obzira dali je zrno celo ili samleveno.:ppozdrav:
 
Hvala uzeo sam eks 50 za moje potrebe je dovoljno,a selektor planiram do leta da kupim,ima moj prijatelj takav isti i nosio je griz na analizu e sad neznam tacne sve podatke ali za ureazu znam da je u granicama dozvoljenog, i ostalo je dobro sto se tice proteina.
 
Koji je pogonski motor?Znas li mozda koliko mu kosta onaj veci od 130kg.Ja ga zvao vise puta,al mi se nikako ne javlja.Posalji mi na PP broj,ako nije problem.Mozda je nesto menjao.
 
Dobro je spustio cenu , bili su skuplji - tj on je bio najskuplji od svih proizvođača ekstrudera ...

- - - - - - - - - -

Dali si već radio na njemu malo duže ?
 
radio sam nesto jace od tri radna sata, ima digitalni brojac radnih sati radi dobro a sto pitas?
 
Meni nije dobro merio taj merač - uporedi sa časovnikom . Ako češ poslušati savet kupi tavatu za visoke temperature pa će tiduže trajati ležajevi spirale...
 
Nazad
Vrh