E-Agrar

Zasto stalno izbacuje gresku kad hocu da promenim kulturu na parceli?

Uputstvo

1. Odete na vaš eRPG
2. Kliknete na
Update

Pregled i promena podataka o gazdinstvu​

Svaku promenu u podacima o poljoprivrednom gazdinstvu neophodno je da prijavite Registru u roku od 30 dana od nastupanja promene.

3. Kliknete na tu i tu parcelu

4. Odete na polje Biljne kulture na parceli

5. Kliknete na strelicu
eRPG30a8ef91a8d13d54.png


6. Kliknete na Izmeni podatke o kulturi

eRPG-2.png

7. Primer prošle godine ste imali Merkantilnu pšenicu vi stavite Merkantilan kukuruz

8. Kliknete sačuvaj


Napomena: Tako radite za svaku parcelu (Greška vam se pojavi zato što stalno idete na dodaj biljnu kulturu na parceli umesto da izmenite onu od prošle godine).

 
Kako onda komentarises post 5511 i odgovor 5514??
Dobro to je već nešto drugo (Ta osoba nema NIS Agro karticu i tu ide diktiranje BPG u onom slučaju Početak Januara je trebalo da se izdiktira JMBG zato što pumpe još nisu konfigurisale sisteme sa Ministarstvom).


Napomena: Sama aplikacija je vezana sa Ministarstvom i nije moguća zloupotreba (Dupliranje Broja Poljoprivrednog Gazdinstva na jednu aplikaciju).

 
Još nisam predavao za refakciju a ni kupovao gorivo ali sam čuo kada je ministarka rekla da za svaki račun mora da se ubaci određen broj ari, znači kupi 50 litara, ubaciše neku njivu ili deo njive od 50 ari i tih 50 ari se briše sa liste, tako da kada sve njive ispucaš ne možeš više da tražiš refakciju.
Ima li ovo veze sa logikom? Ako je drzava nekom verifikovala 10 hektara u Eagraru da ima pravo na subvencije, njemu sleduje 1000 litara na koje ima pravo 50 dinara povracaj, i umesto da se prilozi racuni za 1000 litara sto je normalno, oni nasli da komplikuju da za svaku litry nafte ti umanjujes povrsine za onoliko litara koliko si trenutno kupio?? Jel moguce da sa toliko poljoprivrednih fakulteta neko nije dosao na tu jednostavnu ideju kako da se pojednostavi dobijanje subvencija?
Druga nelogicnost je da ako oni imaju nacin da proveravaju sta je posejano na parceli, pa zar nije jednostavnije da se sve podvede pod ratarske kulture i onda se podrazumeva da je posejano, kukuruz, soja, suncokret itd, nego mora svake godine da se upisuju tacne kulture..
 
Kako će ograničiti NIS Agrokartice na 100l/ha?
Čisto sumnjam da ce mi na pumpi reći "na ovoj kartici nemaš više popusta"!
Trebalo bi NIS da spoje sa eagraron

Ili nekako preko računa da broje
Nis kartica je vec odavno spojena sa e agrarom, sve one kartice koje nisu imale pokrice preko e agrara su izbacene u novembru ili oktobru mesecu.
Ko trosi vise goriva nego sto dobija na gazdinstvo, moj je savet da gorivo za refakciju uzima na kraju godine, tako i ako bude kartica blokirana, to ce biti na par dana do ulaska u Novu godinu.

Treba još stvari u vezi toga da se pojasni, prema recima jednog radnika sa pumpe, kartica je Nisova i nema veze sa drzavom ili ministarstvom, sad videcemo.
 
Mislis da su samo povezani računi sa e agrarom, pojavljuju se tamo!

Znači ne pitam za refakciju od 50din nego o popustu na 179.-
 
"Budimo u kontaktu" ne reaguje, kad napisem poruku samo izbacuje doslo je do greske osvezite stranu? Nisam ni robot ali dzaba...
 
Mislis da su samo povezani računi sa e agrarom, pojavljuju se tamo!

Znači ne pitam za refakciju od 50din nego o popustu na 179.-
Sigurno je povezana kartica sa E agrarom na neki način, ono što se još ne zna ,to je da li će biti blokirana kartica nakon sto se ispuca ta količina goriva koja je pokrivena e agrarom i na koju se dobija refakcija akcize nazad.
Mislim da će se brzo i to znati, verujem od članova koji su uzimali račune za povrat akcize.
 
Ма теби сам се обратио.

Ја сам технолошки заостао и не користим смартфонове, било под иОС-ом, било под "Андроидом", јер су ме сви ти таласи њихове популаризације међу народом некако обишли, а сада немам воље да се упознајем са њима и тим функцијама које нису телефонирање.
obrati paznju koji sertifikat oznacis ,posto na licnoj karti postoji 2 .Jedan je za elektronski potpis a drugi za prijavu
 
Kako nema veze ? Ova cena od 179 je uredbom određena cena ,NISov popust pre te uredbe je bio 3-9 din na aktuelnu cenu zavisno od količine koju trošiš.
 
To ne smeju da urade pre nekog obavestenja,uredbe ili slicno tome
Jesu rekli pravila pre početka igre.... do 100L do 100ha.... Ok to važi od 1.1.2024..... Jel tako?
Mogu verovatno da donesu i uredbu koja će važiti od 1.1.2024 jer su pravila već bili rekli dosta ranije, čak i pre nove godine.....
Mogu oni svašta..... Tek će biti veselo...
da je to pravilo takvo,onda mnogi vec nebi mogli kupovati preko agrokartice
a to da drzava uradi bilo bi presmesno,nije to sala
dakle kao sto sam i juce reako to ne mogu da urade jer ne postoji doneseno ogranicenje osim po prijavi za refakciju 100l*100h manje 50din

to bi bilo kao kada bi Usein Bolt uzimao nesto pre trke,neki steroid-vitamin koji nije zabranjen,pobedi trku i onda posle mesec dana donesu odluku da je taj steroid vitamin zabranjen i njemu poniste pobedu...to je prosto nemoguce tako i ovo

moguce da donesu uredbu tipa od 1marta ili nesto malo kasnije kada se kompletira agro kartica na osnovu prijavljene biljne povrsine za subvencije
 
Krajem januara sipao u dva navrata na NIS pumpi gorivo sa JMBG . Ovi računi se, kad sam otišao na ikonicu za refakciju, već pojavili na mom PG ja ih prihvatio i podneo zahtev za refakciju. U subotu stigla u E-Sanduče oba rešanja za ta dva računa. Svako Rešenje je na 4 strane...
U februaru imao jedno sipanje i tražio da mi unesu BPG, evo sad je i on osvanuo na mom gazdinstvu. I njega sam uvrstio u zahtev za refakciju, verovatno za 2-3 dana da će i za njega stići rešenje na 4 strane.
Po toj logici će nam svi računi sa NIS kartice biti evidentirani od strane države na našem PG i tu onda nema trt-mrt. Jedino je pitanje da li će, kad ispucamo bonus goriva, kartica biti zaključana do kraja godine ili ne?
E sad je pitanje, a šta ako ja, posle ispucanog bonusa i dalje kupujem na karticu po 179 ali ne stavljam u zahtev za refakciju, hoće li kartica funkcionisati. Prvi koji bude bio u toj situaciji neka javi.
 
Krajem januara sipao u dva navrata na NIS pumpi gorivo sa JMBG . Ovi računi se, kad sam otišao na ikonicu za refakciju, već pojavili na mom PG ja ih prihvatio i podneo zahtev za refakciju. U subotu stigla u E-Sanduče oba rešanja za ta dva računa. Svako Rešenje je na 4 strane...
U februaru imao jedno sipanje i tražio da mi unesu BPG, evo sad je i on osvanuo na mom gazdinstvu. I njega sam uvrstio u zahtev za refakciju, verovatno za 2-3 dana da će i za njega stići rešenje na 4 strane.
Po toj logici će nam svi računi sa NIS kartice biti evidentirani od strane države na našem PG i tu onda nema trt-mrt. Jedino je pitanje da li će, kad ispucamo bonus goriva, kartica biti zaključana do kraja godine ili ne?
E sad je pitanje, a šta ako ja, posle ispucanog bonusa i dalje kupujem na karticu po 179 ali ne stavljam u zahtev za refakciju, hoće li kartica funkcionisati. Prvi koji bude bio u toj situaciji neka javi.
Pravo u centar.Svaka ti je ko u Njegosa.
 
Ma to su namerno tako naptavili da zakompliciraju stvar a rekli su da ako ti pogresis moras da vracas sa kamatom,ako oni pogrese opet ti moras vracati sa kamatom.tako da na kraju godine ako pogresis vracas tih 50 din po litri sa kamatom

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Na ovaj način sam hteo da "stavimo tačku" na prvi dep problema sa refakcijom i računima, jer to jako dobro funkcioniše i mislim da dalja diskusija u tom pravcu je nepotrebna.
Ali ovaj drugi deo pitanja je dosta škakljiv. Ja neću ni podnositi zahtev za refakciju preko dozvoljene količine, mada mislim da to ni sistem neće dozvoliti. Pitanje je da li ću posle ispucanog bonusa moći koistiti gorivo po ceni od 179 ili ne. Plašim se da će možda kartica i dozvoliti, a posle samo jave da je to "zloupotreba" i da se moramo kazniti... ::jako_besan::
 
Ja mislim da su neke stvari ovde napisane pogrešno. Napisaću kako sam ja razumeo:
Nis Agro Kartica i eAgrar nisu povezani. Ako kupujete gorivo na NIS-ovoj pumpi i date Agrokarticu imate samo popust. Tek kad date svoj JMBG ili BPG, onda se povezuje sa eAgrarom i možete da vidite račune za refrakciju. Kad podnosite zahtev, kliknete na račune za koje hoćete, povežete ih sa parcelama i to je to. Valjda tako ide, ja još nisam podneo zahtev. Možete vi da uzmete i 1000 litara ako imate 2ha, ali samo ćete imati osnovni popust, a refrakciju tražite za onoliko koliko imate hektara.
 
Nazad
Vrh