E-Agrar

Savet: Izdajte sami sebi eID parametre za ConsentID aplikaciju.
Хе-хе-хе... Ниси ти био на форуму прошле године...

"Андроид" на свим тим портабл телевизорима које зову телефонима и ја смо изгледа у некој завади - не користим их, и не знам како се њима рукује, па сам кренуо "путем којим се ређе иде" - вадио нову ЛК, куповао кард-ридер и радио у Виндоуз окружењу, оном у којем се некако и сналазим.
 
E lako je tebi aki si iformatičar...😀
Za ovo poslednje -kako?-
Nisam informatičar ali se razumem kao da jesam :haha: (Tehnologija mi nije strana, volim je zato se i razumem dosta, ako nešto ne znam naučim brzo).

Logujete se preko lične karte
Kliknete na ConsentID
Kliknete na Izdaj parametre
 
Poslednja izmena:
Хе-хе-хе... Ниси ти био на форуму прошле године...

"Андроид" на свим тим портабл телевизорима које зову телефонима и ја смо изгледа у некој завади - не користим их, и не знам како се њима рукује, па сам кренуо "путем којим се ређе иде" - вадио нову ЛК, куповао кард-ридер и радио у Виндоуз окружењу, оном у којем се некако и сналазим.
Radi to i na iOS ne mora samo na Android 🙂
 
Poslednja izmena:
Ма теби сам се обратио.

Ја сам технолошки заостао и не користим смартфонове, било под иОС-ом, било под "Андроидом", јер су ме сви ти таласи њихове популаризације међу народом некако обишли, а сада немам воље да се упознајем са њима и тим функцијама које нису телефонирање.
 
Ма теби сам се обратио.

Ја сам технолошки заостао и не користим смартфонове, било под иОС-ом, било под "Андроидом", јер су ме сви ти таласи њихове популаризације међу народом некако обишли, а сада немам воље да се упознајем са њима и тим функцијама које нису телефонирање.
Da bio sam prošle godine (Sećam se da ste i onda imali ist problem, samo što onda i nisam tako nešto puno komentarisao kao sada što komentarišem).
 
Imam jednu parcelu na kojoj smo komšija i ja ispravili među tj išla je dijagonalno a mi smo izvukli zamišljenu liniju. Na jednom kraju on je kod mene u parceli na drugom ja kod njega. Na satelitu stoji dijagonala jel to neki problem? Celom dužinom do kanala jedno 1,5 d 2 metra ne može da se radi tj kamen je u obali kanala. Kako prijaviti površinu? Hvala unapred.
 
Kako će ograničiti NIS Agrokartice na 100l/ha?
Čisto sumnjam da ce mi na pumpi reći "na ovoj kartici nemaš više popusta"!
Trebalo bi NIS da spoje sa eagraron

Ili nekako preko računa da broje
 

Uputstvo

  1. Sa mail-a sačuvajte na vaš telefon
  2. Uđete u ConsentID
  3. Napišete vaš PIN
  4. Kliknete na dugme Započnite
  5. Kliknete na Povraćaj ID-a
  6. Kliknete na Izaberite svoju datoteku
  7. Unesete lozinku za datoteku (To je ona lozinka kada ste pravili Rezervnu kopiju ili ti BackUp)


To je to uspešno ste vratili vašu Rezervnu kopiju eID naloga

Dođe do ,,Izaberite svoju datoteku".
Onda počne kratko da učitava nešto i ponovo vrati na ,,izaberite svoju datoteku".
 
Kako će ograničiti NIS Agrokartice na 100l/ha?
Čisto sumnjam da ce mi na pumpi reći "na ovoj kartici nemaš više popusta"!
Čekaj.
Jesu rekli imate pravo do 100L/ha do 100ha..... Znači ko kupi više od 100L/ha od broja hektara u gazdinstvu SVESNO čini prekršaj.... Za koji će oni vrlo lako smisliti neke sankcije......
Najprostija i najjednostavnija sankcija može da bude na primer da moraš da vratiš lovu do tržišne cena sa kamatom, dok to ne uradiš traje pasivan status i to je to otprilike, nema nikakvih podsticaja..... Najprostije....
 
Čekaj.
Jesu rekli imate pravo do 100L/ha do 100ha..... Znači ko kupi više od 100L/ha od broja hektara u gazdinstvu SVESNO čini prekršaj.... Za koji će oni vrlo lako smisliti neke sankcije......
Najprostija i najjednostavnija sankcija može da bude na primer da moraš da vratiš lovu do tržišne cena sa kamatom, dok to ne uradiš traje pasivan status i to je to otprilike, nema nikakvih podsticaja..... Najprostije....
To ne smeju da urade pre nekog obavestenja,uredbe ili slicno tome
 
To ne smeju da urade pre nekog obavestenja,uredbe ili slicno tome
Jesu rekli pravila pre početka igre.... do 100L do 100ha.... Ok to važi od 1.1.2024..... Jel tako?
Mogu verovatno da donesu i uredbu koja će važiti od 1.1.2024 jer su pravila već bili rekli dosta ranije, čak i pre nove godine.....
Mogu oni svašta..... Tek će biti veselo...
 
Do 100 litara po hektaru biće po ceni od 179 dinara i sa refrakcijom od 50 dinara, dakle po 129 dinara po litri. Preko te količine biće po redovnoj tržišnoj ceni. I da naravno da su povezani NIS i eAgrar jer će se računi kupljeni preko agro kartice automatski učitavati u eAgrar
 
Dođe do ,,Izaberite svoju datoteku".
Onda počne kratko da učitava nešto i ponovo vrati na ,,izaberite svoju datoteku".
Da li je pisalo uspešno ste vratili vašu rezervnu kopiju

(Šta piše kada kliknete na ID)
Kako će ograničiti NIS Agrokartice na 100l/ha?
Čisto sumnjam da ce mi na pumpi reći "na ovoj kartici nemaš više popusta"!
Trebalo bi NIS da spoje sa eagraron

Ili nekako preko računa da broje
Automatski će vam biti blokirano (Možete i dalje da kupujete ali po redovnoj ceni i račun neće biti na eRPG).
 
pa mozes ti da prilozis vise racuna ali oni ce verovatno ispaltiti samo do 100l po hektary, sve preko ce odbiti. Mada je bilo jednostavnije da daju 5000 dinara po hektaru subvenciju za gorivo.
 
Jesu rekli pravila pre početka igre.... do 100L do 100ha.... Ok to važi od 1.1.2024..... Jel tako?
Mogu verovatno da donesu i uredbu koja će važiti od 1.1.2024 jer su pravila već bili rekli dosta ranije, čak i pre nove godine.....
Mogu oni svašta..... Tek će biti veselo...
da je to pravilo takvo,onda mnogi vec nebi mogli kupovati preko agrokartice
a to da drzava uradi bilo bi presmesno,nije to sala
Do 100 litara po hektaru biće po ceni od 179 dinara i sa refrakcijom od 50 dinara, dakle po 129 dinara po litri. Preko te količine biće po redovnoj tržišnoj ceni. I da naravno da su povezani NIS i eAgrar jer će se računi kupljeni preko agro kartice automatski učitavati u eAgrar
povezan jeste ako kucas jmbg,ako ne nikom nista...kupio jesi ali nemas refakciju
 
Kako mogu da potpišem ugovor o zakupu sa osobom u inostranstvu?

Overavanje potpisa zastupnika
Član 15

Ako podnosilac isprave potpisuje ispravu u svojstvu zastupnika fizičkog lica ili pravnog lica, javni beležnik može overiti potpis ako prethodno utvrdi da je podnosilac isprave ovlašćen da potpisuje u ime lica koje je označeno na ispravi.

U klauzuli o overavanju potpisa javni beležnik navodi osnov po kojem je podnosilac isprave ovlašćen da je potpiše u ime fizičkog lica ili pravnog lica.
 
Nazad
Vrh