E-Agrar

Treba da otvorim novo gazdinstvo. Šta beše sve treba od papira, da pripremim. Sutra će čovek uzeti parametre. E sad potrebne su LK i neke izjave. Izjava člana, to znam, ali treba li još nešto. Jedan od članova je vlasnik zemlje, treba li neka izjava o ustupanju?

Šta je sve potrebno da se otvori jedno gazdinstvo preko platforme eAgrar

  1. Lična karta (Očitana ako je sa čipom) (Skenirana sa obe strane ako je bez čipa)
  2. Ugovor sa bankom za otvoren namenski račun
  3. Izvod iz Katastra (Ako nije upisan JMBG vlasnika odnosno nosioca ili zakupca)
  4. Rešenje o komasaciji (Ako je to osnov korišćenja)
  5. Ugovor o zakupu i davanju na korišćenje

Ako se upisuje član gazdinstva

  1. Lična karta (Očitana ako je sa čipom) (Skenirana sa obe strane ako je bez čipa)
  2. Izjava člana da je član (Izjava)
  3. Izjavu da je saglasan da zemljišni fond unosi u gazdinstvo (Izjava)
  4. Ugovor o zakupu i davanju na korišćenje
  5. Izvod iz Katastra (Ako nije upisan JMBG vlasnika člana odnosno zakupodavca)
 
Ma nemora da brise bitno da je zaveo koliko on tacno obradjuje, prosla je verifikacuju

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
A sta moze da prijavimo i njivu gde nemamo pisan ugovor? ( Imam jednu njivu od jedne babe ni da cuje za ugovor). Gde nam ta opcija u e agraru?

Uputstvo

  1. Prijavite se na vaš eRPG
  2. Kliknete na polje
    Update

    Prijava obrade zemljišta po drugom osnovu​

    Prijavite obradu zemljišta koje niste mogli da upišete u RPG po nekom od četiri zakonska osnova.

  3. Kliknete na Prijava obrađivanja zemljišta bez pisanog ugovora o zakupu


    U napomenu napišite šta želite (Samo istinu napišite da žena ne želi da potpiše ugovor iz tog i tog razloga)

Napomena: Vi tu parcelu nećete moći da vidite odmah u Zemljišni fond i biljne kulture (nego tek kada vam odobre)
 
Има ли могућност за спајање два газдинства у једно . De bi jedan nosioc postao član kod onog drugoga.
 
Има ли могућност за спајање два газдинства у једно . De bi jedan nosioc postao član kod onog drugoga.
Bas spajanje kao spajanje trenutno ne postoji, ali moze da se ugasi jedno pa da osoba koja je bila nosilac postane clan u drugom i da se priloze sve parcele od te osobe sto je vec neki proces i zahteva vreme sa trenutnim resenjem..
 

Šta je sve potrebno da se otvori jedno gazdinstvo preko platforme eAgrar

  1. Lična karta (Očitana ako je sa čipom) (Skenirana sa obe strane ako je bez čipa)
  2. Ugovor sa bankom za otvoren namenski račun
  3. Izvod iz Katastra (Ako nije upisan JMBG vlasnika odnosno nosioca ili zakupca)
  4. Rešenje o komasaciji (Ako je to osnov korišćenja)
  5. Ugovor o zakupu i davanju na korišćenje

Ako se upisuje član gazdinstva

  1. Lična karta (Očitana ako je sa čipom) (Skenirana sa obe strane ako je bez čipa)
  2. Izjava člana da je član (Izjava)
  3. Izjavu da je saglasan da zemljišni fond unosi u gazdinstvo (Izjava)
  4. Ugovor o zakupu i davanju na korišćenje
  5. Izvod iz Katastra (Ako nije upisan JMBG vlasnika člana odnosno zakupodavca)
Da li ovo sve mora ponovo i kad se uzimaju novi parametri za consent ? Kad se zaboravi pin kod.
 

Uputstvo

  1. Prijavite se na vaš eRPG
  2. Kliknete na polje
    Update

    Prijava obrade zemljišta po drugom osnovu​

    Prijavite obradu zemljišta koje niste mogli da upišete u RPG po nekom od četiri zakonska osnova.

  3. Kliknete na Prijava obrađivanja zemljišta bez pisanog ugovora o zakupu


    U napomenu napišite šta želite (Samo istinu napišite da žena ne želi da potpiše ugovor iz tog i tog razloga)

kakva je korist ovog ubacivanja parcela bez ugovora da li neko zna? i ja isto imam par parcela, ali sam mislio da bez ugovora ni ne vredi nista
 
Ako sam dobro razumeo, te parcele će biti proveravane izlaskom komisije na teren ili kako već i kasnije će ići još jedan javni poziv za subvencije upravo za te parcele. Za koje se ispostavi da se stvarno obrađuju, normalno....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ako sam dobro razumeo, te parcele će biti proveravane izlaskom komisije na teren ili kako već i kasnije će ići još jedan javni poziv za subvencije upravo za te parcele. Za koje se ispostavi da se stvarno obrađuju, normalno....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Da tačno dobro ste razumeli🙂.
 
Poslednja izmena:
Koliko primeraka ugovora to treba nositi kod notara? 2 ili 3?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh