E-Agrar

Ima na dnu e-agrara "Budimo u kontaktu" tu sam upjsao ime,prezime,meil i uneo tekst problema i broj mobilnog. Zvali su bukvalno kroz 3 sata.
Sad imam 2 parcele overene kod notara i ovu specificnu...cekam iduci nedelju da prodne nekoliko dana i onda ja pocinjem da ih zovem pa dokle stignemo do kraja februara.
Ne mogu da nadjem tu opciu.Koristim preko telefona,možda zbog toga ne vidim.Ima samo broj tel.
 
Treba da otvorim novo gazdinstvo. Šta beše sve treba od papira, da pripremim. Sutra će čovek uzeti parametre. E sad potrebne su LK i neke izjave. Izjava člana, to znam, ali treba li još nešto. Jedan od članova je vlasnik zemlje, treba li neka izjava o ustupanju?
 

Дошло је до грешке​

Land plant culture surface sum is bigger than land used surface

Povrsina se poklapa sa m2 iz katastra nepokretnosti
U cemu je problem?
 
Ne mogu da nadjem tu opciu.Koristim preko telefona,možda zbog toga ne vidim.Ima samo broj tel.
Kad ulaziš preko telefona, uđeš u eagrar,gore desno imaš 3 tačkice.Klikneš na njih i izbaci ti razne opcije,između ostalog imaš opciju "verzija sajta za računar" i pored kvadratić.Štikliraš ga imaš pregled kao na računaru
 

Дошло је до грешке​

Land plant culture surface sum is bigger than land used surface

Povrsina se poklapa sa m2 iz katastra nepokretnosti
U cemu je problem?
A šta pokušavaš?
Dodati kulturu ili izmeniti strukturu?
Pretpostavljam ovo drugo, dakle ne klikaš na dodaj kulturu već uđeš na parcelu i IZMENIŠ kulturu koju si prijavio prošle godine....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Treba da otvorim novo gazdinstvo. Šta beše sve treba od papira, da pripremim. Sutra će čovek uzeti parametre. E sad potrebne su LK i neke izjave. Izjava člana, to znam, ali treba li još nešto. Jedan od članova je vlasnik zemlje, treba li neka izjava o ustupanju?
Treba otvoren racun u banci za gazdinstvo. Pri kreiranju ce ti traziti da prilozis dokumente koji potvrdjuju ds je otvoren namenski racun.
 
Znam to, nego hoću da pripremim dokumente da ljudi potpišu kada ih skupim.
Izjava da je neko član gazdinstva, treba li i neka izjava nosioca gazdinstva?
 
Ja sam zajebo 2 parcele
Upisao sam povrsina parcele i povrsina koja se obradjuje isto hektara
A cela povrsina parcele je dosta veca 1/2
Nema mogucnost da se menja. 😡
 
Прошле године, 3. априла, поставио сам следеће питање Министарству путем е-поште:

У свом власништву имам парцеле које су необрадиве или делом
необрадиве, односно парцеле на којима се у целини или делом налази
зграда (у другом случају један део је земљиште под зградом а један део
њива). Те парцеле су уредно приказане у списку парцела када сам се
пријавио на еАграр, са површинама целих парцела. Напомињем да су зграде
уцртане у катастру, са употребном дозволом, односно у катастру је право стање.

Моје питање је шта радити са тим парцелама, да ли их треба оставити
без биљне културе или уклонити из списка са еАграра? У случају када се
на делу парцеле налази зграда а у еАграру се налази површина целе
парцеле, да ли се може унети биљна култура само на површини обрадивог
дела парцеле (њиве) а оставити празним део под којим се налази зграда?

У старом регистру се могло навести да се ради о осталом земљишту тако
да то земљиште није улазило у збир обрадивог земљишта. Међутим, таква
могућност не постоји у новом регистру.

Добио сам следећи одговор:

molimo vas da ne brisete parcele, vec da ih ostavite bez biljne kulture, ili navedite koliki deo parcele se zapravo navodi pod biljnim kulturama,

Тако сам и радио. Парцеле које су под зградама, двориштем и сл. сам остављао без биљне културе; ако је на делу парцеле шума, врзина, и сл. стављао сам шума. Све парцеле које су стварно обрадиве сам стављао оно што се заиста сеје на њима, без обзира шта је у катастру (ливада, пашњак, воћњак, виноград, па чак и на шумском земљишту). Ливаде сам стављао Засејане ливаде (сејанице).

Када се подноси захтев за субвенцију, појављују се само површине које су под биљним културама (осим природних ливада, пашњака, шума). Значи, ако на некој парцели нема биљне културе та парцела се не појављује; ако је само на неком делу биљна култура, појављује се само тај део парцеле.
 
Је л' то од данас могу да се подносе захтеви или си само констатовао да си ти то урадио?

Za Obnovu gazdinstva nema roka
Za Prijavu za Javni poziv >Osnovna finansijska podrška u biljnoj proizvodnji< ima roka (Počinje 01.02.2024. Završava se 01.03.2024.)



Nema roka za prijavljivanje na eAgrar

Podsećamo sve poljoprivredne proizvođače da krajnji rok za prijavu u sistem eRPG ne postoji te ste u mogućnosti da prijavu i obnovu statusa gazdinstva odradite sve do trenutka podnošenja zahteva za željenu subvenciju.
Početak raspisivanja javnih poziva, 1. Februar, nikako ne znači da je to krajnji rok za prijavljivanje u eRPG, koji je neograničen. U slučaju da javni pozivi za subvencije koje su predmet vašeg interesovanja počinju kasnije, nema potrebe da žurite sa ažuriranjem i obnovom statusa gazdinstva.

Napisao sam da počinje Javni poziv Za subvencije Po hektaru 01.02.2024. i traje do 01.03.2024.


Ako mislite na prijave za javni poziv po hektaru


Pogledajte klip koji sam objavio https://poljoinfo.com/threads/e-agrar.19905/post-1889992

Imao sam volje i želje da vratim emisiju Plodno i Rodno i da vam snimim sve od početka do kraja (Naravno samo tu gde je gospođa Ministarka Jelena Tanasković)


Ne mogu da nadjem tu opciu.Koristim preko telefona,možda zbog toga ne vidim.Ima samo broj tel.

To je definitivno puno (Znači da ima neka greška ili jednostavno Verifikatori imaju puno posla :) )

⚠️ Pozovite 0800 106 107 ili im pošaljite poruku (Samo koristite tačne podatke i email koji ste zaveli u vaš eRPG, poželjno je da stavite i vaš BPG) na Budimo u kontaktu (Skrolujte skroz dole i naićete na ovako nešto):

eAgrardd34adbde2c7eb3e.png
 
Srdjane te poruke moras svaki dan stavljati jer stvarno se dosta ponavljaju ista pitanja

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ja sam zajebo 2 parcele
Upisao sam povrsina parcele i povrsina koja se obradjuje isto hektara
A cela povrsina parcele je dosta veca 1/2
Nema mogucnost da se menja. 😡
U ovoj fazi sve mozes izmeniti. I u eagraru i na epodsticajima.
Obrisi tu parcelu iz eagrara,ponovo je dodsj sa pravim vrednostima, zatim idi na epodsticsje i izmeni zahtev
 
Nazad
Vrh