E-Agrar

Ima sa jednom zenom ugovor zakupa 10ha u katastar joj stoji 1/2 jer joj pise i na devojacko prezime i na ovo drugo prezime od kad se udala ali zena ima 60godina i sad ja kad sam uneo parcelu posto samo je ona na ugovoru upisao sam joj JMBG zakupodavca a oni umesto 10ha proslo mi samo pola tj 5 ha...a u katastar stoji kao da su mi dva lica vlasnici ali nisu.
Za ovo pitanje već morate da pozovete 0800 106 107 i da kažete kako stoje stvari.

U svakom slučaju bi žena trebala da to sredi u katastru da stoji 1/1.
 
Pozdrav Srdane.
Pitanje u vezi zaokupljen zemljišta iz komasacione mase. Od dokumenata imam:
1, overen ugovor sa zakupodavcem
(Zakupodavac je vlasnik parcele 1/1
Po rešenju o nasljedivanju)
2, izvod iz katastra
(Na izvodu je vlasnik preminulo lice bez upisanog jmbg. I u listu G komisija je utvrdila promenu imaoca prava)
3, resenje o nasljedivanju.

Bio sam danas kod komisije komasacije i oni su mi objasnili da ne mogu dobiti (Izvod/o raspodeli komasacione mase) zbog toga što je komasacija trenutno obustavljena i da
komasacija još nije stigla do tog procesa.
Pitanje:
Dali su ova dokumenta koje posedujem dovoljne u ovom slučaju da upišem parcelu u e-agrar ?
Ništa onda u tom slučaju prijavljejete pošto nemate Rešenje / Izvod o raspodeli komasacione mase
Update

Prijava obrade zemljišta po drugom osnovu​

Prijavite obradu zemljišta koje niste mogli da upišete u RPG po nekom od četiri zakonska osnova.

Odaberete Prijava obrađivanja zemljišta iz komasacije, bez rešenja o raspodeli komasacione mase (Samo se čeka dugooo da se to potvrdi pa tek onda će vam ubaciti u vaš eRPG (Samo da vam kažem nećete imati uvid da li vam je dobila parcela Žuti ! pa vam piše Dok ne proveri Registrator neće biti ubačena parcela u vaš eRPG)
 
@Maxa imao sam manje vise tako jednu slicnu situaciju i to prvo najbolje ako mozes da sredite katastarski to vam bilo koji advokat sad zavrsi manje vise brzo ,jednom zavrsis i miran si ..
 
Pozdrav forumaši...
Danas sam probao da ubacim parcele u gazdinstvo kojima je istekao ugovor i kad "prevučem" iz računara dokumente, pojavi se crveni trougao sa uzvičnikom i piše da je došlo do greške.
Predpostavljam da je server opterećen ali opet da pitam... da li je neko imao takvo iskustvo?
 
Da li mogu da se ubace parcele naknadno, posle obnove gazdinstva? Ili mora prvo sve parcele da se ubace pa da se obnovi?
 
Nazad
Vrh