E-Agrar

Našao sam neki od prošle godine. Piše se površina cele parcele a posle u eagraru se upiše koja se površina obradjuje...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Ne razumem, kako mozes da napravis i overis ugovor za parcelu od npr 1ha a da je zakupodavac vlasnik samo 0,5ha?
 
Ja sam stavio u ugovor stvarnu povrsinu koju radim overio i prihvatili mi, nekako mi nije bilo realno da stavim u ugovor povrsinu cele parcele a radim pola, a pritom se druga polovina parcele vodi na 3 druge osobe
 
Zato što u ugovoru piše samo da se navede broj parcele, kat. Opština, i površina. A površina parcele nije samo onoliko koliko je njegov deo. Zato se piše cela površina a u eagraru se stavlja površina koja se obradjuje. To pričam za onaj ugovor bez naknade koji je ovde okačen. Ako pravite neki svoj ugovor, onda može da se dopiše da je vlasnik parcele 1/2 u toj i toj površini. Ali kažem, i onako sve prolazi bez problema...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Potrebno mi mišljenje stručnijih... Krenuo sam u češljanje mog e agrara i pošto imam par parcela kojima ističe ugovor polovinom marta, hteo sam da ih izbrišem pa ponovo ubacim ali sam primetio da mogu izmeniti datum trajanja ugovora kao i da mogu u prilozima okačiti nov ugovor tj dokaz da stvarno i jeste produžen ugovor. Da li može tako da prođe ili mora brisanje? Po meni mislim da može, što bi bila dobra opcija jer se onda izbegava verifikacija. E sad još jedan problem... Neke od tih parcela nemaju istu površinu zbog satelitskog premera a to ne mogu da promenim... Kod nekih parcela je veća površina u novom ugovoru u odnosu na e agrar tj stari ugovor a kod nekih je obrnuto. Šta raditi? U principu ako je manja površina u e agraru, nije država na šteti nego ja. Dok one gde je država u šteti te bih možda brisao pa ispočetka.
Meni su rekli da samo ubacim nov ugovor i promenim datum važenja ugovora.
Moje pitanje prilikom ubacivanja novih parcela iz zakupa trrba priložiti ugovor ,ličnu kartu vlasnika,da li treba iz e katastra podatke ?
 
Sad ne treba lična kad je ugovor overen kod notara.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
@matkoviczoran1 , znači može ostati stara površina koja je manja u eagraru u odnosu na novu površinu iz katastra tj ugovora? Samo promeniš datum i ubaciš nov ugovor? Inače, treba ti jmbg, overen ugovor i podaci iz e katastra. Lična karta treba samo kod notara.
@Farmer II ne radi ni kod mene. Sinoć je u jednom momentu proradilo ali ne zadugo...
 
@Srđan01
Ako moze pomoc za kuma.
Radi zemlju tu vec duzi period, do sada nije imao ugovor za tu zemlju.
Vlasnica te zemlje je umrla, jedini naslednik je sin ali jos uvek nije pokrenuta ostavinska rasprava nista tako da se zemlja jos uvek vodi na pokojniku.
Jel postoji neka opcija ugovora da se uradi sa sinom ili kako vec?

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
Ima li neko iskustva sa ovakvom situacijom?

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Zakupljeno zemljište iz komasacije​

Unesite JMBG ili Matični broj zakupodavca/vlasnika zemljišta, katastarku opštinu, broj katastarske parcele i unesite ukupnu površinu parcele i površinu dela koji se obrađuje. Takođe, potrebno je uneti i tip zakupa kao i period do kad je ugovoren zakup/ustupanje.
Nakon toga priložite dokumente:
  • Ugovor o zakupu ili ustupanju
  • Rešenje / Izvod o raspodeli komasacione mase
Pozdrav Srdane.
Pitanje u vezi zaokupljen zemljišta iz komasacione mase. Od dokumenata imam:
1, overen ugovor sa zakupodavcem
(Zakupodavac je vlasnik parcele 1/1
Po rešenju o nasljedivanju)
2, izvod iz katastra
(Na izvodu je vlasnik preminulo lice bez upisanog jmbg. I u listu G komisija je utvrdila promenu imaoca prava)
3, resenje o nasljedivanju.

Bio sam danas kod komisije komasacije i oni su mi objasnili da ne mogu dobiti (Izvod/o raspodeli komasacione mase) zbog toga što je komasacija trenutno obustavljena i da
komasacija još nije stigla do tog procesa.
Pitanje:
Dali su ova dokumenta koje posedujem dovoljne u ovom slučaju da upišem parcelu u e-agrar ?
 
Ja sam obnovio gazdinstvo pre nedelju dana. Sad kad hocu da unesem jos nove parcele izbacuje mi gresku. Nije valda da sam trebao prvo dodati parcele pa tek onda izvrsiti obnovu.
 
Izbacuje i meni gresku, od jutros, zvao sam i kol centar, kazu da probam vise puta u toku dana
 
Ima sa jednom zenom ugovor zakupa 10ha u katastar joj stoji 1/2 jer joj pise i na devojacko prezime i na ovo drugo prezime od kad se udala ali zena ima 60godina i sad ja kad sam uneo parcelu posto samo je ona na ugovoru upisao sam joj JMBG zakupodavca a oni umesto 10ha proslo mi samo pola tj 5 ha...a u katastar stoji kao da su mi dva lica vlasnici ali nisu.
 
Izbacuje mi od sinoć error kad pokušam da promenim adresu gazdinstva, ali izgleda da je onda do njih ako ne možete ni parcele da ubacujete.
 
Maxo, pola njive joj je na devojačko prezime a druga polovina na udato?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh