E-Agrar

Sta se desava sa njivom koju smo kupili ali ne mogu da se srede papiri npr majka je prodala njivu ali nije sredila papiri i umrala, a cerka se nalazi u Austrailiji? Da li ta njiva moze da se prijavi kao nije uredjeno u katastru?
 
Može i posle samo je pitanje da li će ih Verifikovati pre početka Javnog poziva za subvencije po hektaru (Ako i podnesete zahtev a pritom su vam verifikovali parcele a zahtev vam još uvek stoji Primljen ili U radu možete da Izmenite zahtev).
Sad sam se nešto sludio a bliži se 01.02.2024., pa bolje da proverim iako je verovatno već sto puta rečeno...
::sramota::


Dakle, da li mora da se obnovi gazdinstvo pre 01.02.2024. ili može i nakon tog datuma, a pre nego što istekne rok za podnošenje zahteva za subvencije 01.03.2024. ? (Npr. obnovim gazdinstvo 28.02. a 29.02. podnesem zahtev za subvencije?)

(Ovo čekanje je zbog katastra koji treba da mi uknjiži 1kj koje je u parcelnom broju koji je već u mom gazdinstvu. Radi se o sledećem, na jednoj njivi sam suvlasnik, i letos sam kupio od drugog suvlasnika još jedan deo te parcele. Znači povećao sam moj suvlasnički deo. Ali taj kupljeni deo još nije uknjižen jer je katastar katastrofalno spor. U eAgraru je upisan parcelni broj te njive sa mojim suvlasnički delom do ove kupovine, i kad se u katastru uknjiži novi deo ja bih trebao izbrisati iz eAgrara taj parcelni broj sa starim udelom u parceli i ponovo ga upisati sa novim udelom u parceli. Ako bih sad obnovio gazdinstvo onda ne znam da li nakon toga smem da brišem parcelu koja je već obnovljena? A ima tu i druga bojazan, npr. uknjiži mi katastar novi deo, ja izbrišem u eAgraru pomenuti parcelni broj da bih ga ponovo upisao sa novim udelom i onda mi ne verifikuju sve dok ne prođe rok za zahteve za subvencije (a slutim da će to raditi jer mi je takvo iskustvo iz prošle godine - sve samo da smanje davanja), pa ostanem bez subvencija i za ovaj stari moj udeo u parceli...)
 
Da ali vlasnici neće dobijati subvencije (Već samo onaj ko obrađuje može da dobije subvencije).
Koliko razumem,meni npr.moze otac da da u zakup njegov deo zemlje i naravno ja za tu zemlju dobijam subvencije,a on i dalje ima gazdinstvo u aktivnom statusu i moze da koristi subvencije za neku drugu zemlju koju ima prijavljenu u svojoj setvenoj strukturi
 
Molim Vas da obratite pažnju na Član 4, tačka 8 , i molim Vas nemojte davati svoje mišljenje, već ako imate ljude koji su u ovoj materiji stručni nek daju svoje mišljenje, dal se radi samo o PG koji su registrovani u APR-u ili za sve. Hvala na pametnim odgovorima. Pravilnik u prilogu.


 
Pokušavam da prijavim jednu parcelu, izbacuje mi grešku da je parcela već prijavljena kod jednog gazdinstva, Našao sam čoveka kod kojeg je bila prijavljena prošle godine, on je obrisao parcelu iz svog e agrara, ali meni i dalje izbacuje da je parcela prijavljena kod njega?
 
⚠️ Izvinjavam se moja greška ⚠️
Izvini kolega ali moram da pitam da li sam dobro razumeo,znači ako imaju dva gazdinstva na jednoj adresi,ne sme da daju ni jedan hektar ( na primer) drugom gazdinstvu na istoj adresi u zakup? Na primer muž ženi ili otac sinu?
Na e agraru kad sam ih pitao kažu da nije zabranjeno?
A mnogi pitaju šta da rade jer ima mnogo slučajeva.
 
Poslednja izmena:
Upravo dobio e agrar i razgovarao,detaljno pitao za povezana gazdinstva.Što se tiče fizičkih lica može na istoj adresi dva gazdinstva i može medjusobni zakup na istoj adresi između gazdinstava.
Namerno sam pitao dva puta,kaže isto je kao prošle godine ne menja se ništa,samo za pravna lica nije moguće dati u zakup povezanom licu.
Pitam mnogi ljudi imaju dilemu da ne odu u pasivni status baš zbog toga,kaže neće dozvoljeno je i više gazdinstava i medjusobni zakup na istoj adresi.
E sad valjda oni znaju verujem da ih je to bar njih hiljadu pitalo pa da su do sada sigurni šta i kako treba jer su jasno i glasno odgovorili bez dvoumljenja i razmišljanja.
 
Upravo dobio e agrar i razgovarao,detaljno pitao za povezana gazdinstva.Što se tiče fizičkih lica može na istoj adresi dva gazdinstva i može medjusobni zakup na istoj adresi između gazdinstava.
Namerno sam pitao dva puta,kaže isto je kao prošle godine ne menja se ništa,samo za pravna lica nije moguće dati u zakup povezanom licu.
Pitam mnogi ljudi imaju dilemu da ne odu u pasivni status baš zbog toga,kaže neće dozvoljeno je i više gazdinstava i medjusobni zakup na istoj adresi.
E sad valjda oni znaju verujem da ih je to bar njih hiljadu pitalo pa da su do sada sigurni šta i kako treba jer su jasno i glasno odgovorili bez dvoumljenja i razmišljanja.
Piše sve to i u pravilniku.
 
Koliko treba vremena da vam se fiskalni od goriva pojavi u e-agraru. Da li je neko kupovao gorivo ovih dana?
 
Ja sam u petak, u subotu se vec video, ali jos je u procesu provere. Upisali su BPG.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Pokušavam da prijavim jednu parcelu, izbacuje mi grešku da je parcela već prijavljena kod jednog gazdinstva, Našao sam čoveka kod kojeg je bila prijavljena prošle godine, on je obrisao parcelu iz svog e agrara, ali meni i dalje izbacuje da je parcela prijavljena kod njega?
Da li ste sigurni da je on tu parcelu obrisao (Tačnije oslobodio da može drugi da je upiše u eRPG)⚠️
Moje pitanje glasi: Da li je on to vama rekao da je obrisao ili ste lično videli da je obrisao iz svog eRPG ?
Kada odete kod tog čoveka ponovo (Naravno ako je isti BPG) ponesite telefon ili tablet i odmah ubacite u svoj eRPG (Onda je parcela na sigurnom mestu tamo gde i treba da bude).
 
Jel ima negde blanko ugovor o zakupu zemljišta sa naknadom. A da može više parcela da se ubaci?
 
Nazad
Vrh