E-Agrar

Osnov koriscenja parcele, da li moze da se promeni u eagraru? Ne vidim opciju.
Ili mora da se obrise parcela pa ponovo upise?
 
Budite bez brige (Odgovor je:nono:)
kako nece biti problema ?ne slaze se e agrar sa katastrom nemozes ti biti vlasnik ako je zemlja u katastru na clana ...meni je prosle god bilo sve u redu a ove god sve parcele se vodile na mene kao vlasnistvo a nisu moje u katastru plus su topografski broj parcele dodali 0 na primer 1444/0 i svugde de je bila nula nisam bio ja vlasnik vec clan 1/2 moja a druga clan gazdinstva je vlasnik a prosle god to nisam imo vec je bio lepo samo broj parcele bez 0 nule....sad sam sve parcele koje se vode na clana gazdinstva prilozio neki obrazac gde clan gazdinstva mi dozvoljava koriscenje tih parcela ...i sad u e agraru tacni stoji koje su moje parcele a koje parcele su vlasnistvo clana gazdinstva sto se poklapa sa katastrom ...
 
Da li ću da imam problema što u eagraru imam parcele koje su vlasništvo mog oca i on je član mog gazdinsva a piše da su moje vlasništvo?
raspitaj se dasi siguran 100% Takvu situaciju sam imao i ja al nisam hteo da rizikujem jer se ne saze katastar sa e agrarom,,,pa sam to resio kako je u katastru tako da mi stoji i u eagraru...toje po meni sigurnija varijanta
 
pise kolko ja znam ime prezime onda -valnistvo i sve percele se vodile kao moje vlasnistvo...jedino de je zakup pise ime prezime -zakup...kakmo moze pisati ime prezime -njiva gazdinstva???jel tako ili gresim u necemu???jeste da je njiva clana gazdinstva al ne toj stranici gde su top.brojevi i povrsina na svim je pisalo vlasnistvo sto nije po meni ok sad kad sam ubacio tj obrazac lepo pise sta je moje a druga polovima pise ime prezime clana gazdinstva i njegovo vlasnistvo
 
Jeste pise vlasnistvo al na ime nosioca gazdinstva a ne clana....uglavnom ako mislite da vam je to ok...i meni je ja sam naveo da sam razdvojio sta je moje vlasnistvo a sta vlasnistvo clana gazdinstva i sad mise tako i vodi u gazdinstvu. Mozda je i to sto vi tvrdite ok....al kad ima taj obrazac gde se to moze promeniti ja sam to razdvojio
 
Potrebno mi mišljenje stručnijih... Krenuo sam u češljanje mog e agrara i pošto imam par parcela kojima ističe ugovor polovinom marta, hteo sam da ih izbrišem pa ponovo ubacim ali sam primetio da mogu izmeniti datum trajanja ugovora kao i da mogu u prilozima okačiti nov ugovor tj dokaz da stvarno i jeste produžen ugovor. Da li može tako da prođe ili mora brisanje? Po meni mislim da može, što bi bila dobra opcija jer se onda izbegava verifikacija. E sad još jedan problem... Neke od tih parcela nemaju istu površinu zbog satelitskog premera a to ne mogu da promenim... Kod nekih parcela je veća površina u novom ugovoru u odnosu na e agrar tj stari ugovor a kod nekih je obrnuto. Šta raditi? U principu ako je manja površina u e agraru, nije država na šteti nego ja. Dok one gde je država u šteti te bih možda brisao pa ispočetka.
 
Na E agraru mi se pojavila drzavna zemlja koju sam licitirao krajem decembra,sad mi stoji crveni znak da moram da ih prijavim, e sad tu ima parcela koje nisu obradive,a ja ne mogu da menjam podatke za drzavnu zemlju,ako u prijavi kulture stavim 0 ha,nece da prihvati.
Ima li neko slicnog iskustva
 
@Srđan01
Ako moze pomoc za kuma.
Radi zemlju tu vec duzi period, do sada nije imao ugovor za tu zemlju.
Vlasnica te zemlje je umrla, jedini naslednik je sin ali jos uvek nije pokrenuta ostavinska rasprava nista tako da se zemlja jos uvek vodi na pokojniku.
Jel postoji neka opcija ugovora da se uradi sa sinom ili kako vec?

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako se na primer izbrise parcela i promeni povrsina i ponovo doda, da li ta parcela moze da se doda za subvencije

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Kako se ono beše pravi ugovor ako vlasnik nije vlasnik cele parcele. Jel se u ugovoru navodi cela površina pa posle u eagraru upiše samo njegov deo ili se odma u ugovor piše samo njegov deo parcele?
 
Ja napravio na celu površinu a posle ću razdeliti u e agraru. Nego jel još nekome ne radi prebacivanje podataka ili samo meni? Neće ni preko mobilnog (ustvari probao sam i sa drugim) na QR kod, niti preko skenera. Stalno izbaci greška.
 
Nazad
Vrh