E-Agrar

Ništa nije zabranjeno (Samo je bitno da se ne duplira ista parcela na dva gazdinstva >Osim ako je parcela supružnika svako upiše onoliko koliko mu pripada<).
Znači ni medjusobni zakup na istoj adresi nije zabranjen,ako su u pitanju gazdinstva koja nisu u pdv-u?
Bar ja tako tumačim jer ne piše da je zabranjeno.
 
Srdjane kako tumacis onu uredbu za gorivo gde pise da ce pravo imati samo one parcele koje su u eagraru na dan donosenja iste.
 
Ja i supruga smo zajedno vlasnici na jednoj parceli, imamo istu povrsinu oboje. Ona je clan kod mene na gazdinstvu. Kada sam ubacivao tu parcelu u gazdinstvo tada nije bilo e-agrara, samo smo prilozili izjavu u trezor. Prosle godine parcela se sama pojavila u e-agrar nisam imao problema. Da li treba da prilozim sad neku izjavu, ili da ostavim tako i ne diram nista?
 
Komsija ima sa bratom parcele koje su zajednicko vlasnistvo. Njegovu polovinu obrisali sa njegovog gazdinstva i napravio ugovor sa bratom i prijavili celu povrsinu na brata. Sad mu brat obradjuje svojih 1/2 i njegovih 1/2
 
Ja i supruga smo zajedno vlasnici na jednoj parceli, imamo istu povrsinu oboje. Ona je clan kod mene na gazdinstvu. Kada sam ubacivao tu parcelu u gazdinstvo tada nije bilo e-agrara, samo smo prilozili izjavu u trezor. Prosle godine parcela se sama pojavila u e-agrar nisam imao problema. Da li treba da prilozim sad neku izjavu, ili da ostavim tako i ne diram nista?
ja sam imo isti slucaj samo sto supruzin deo u e graru se vodio na mene tj 2 x po pola parcele je bilo upisano na moje ime prilozio neki obarazac br 5 i razdvojio sad 1/2 se vodi na nju a druga na moje ime ....ona je clan gazdinstva..jedni kazu nediraj drugi menjaj pa ja sam promenio...da bude identicno sa katastrom
 
Poslednja izmena:
Ja i supruga smo zajedno vlasnici na jednoj parceli, imamo istu povrsinu oboje. Ona je clan kod mene na gazdinstvu. Kada sam ubacivao tu parcelu u gazdinstvo tada nije bilo e-agrara, samo smo prilozili izjavu u trezor. Prosle godine parcela se sama pojavila u e-agrar nisam imao problema. Da li treba da prilozim sad neku izjavu, ili da ostavim tako i ne diram nista?
Ne diraj ništa.
 
Znači ni medjusobni zakup na istoj adresi nije zabranjen,ako su u pitanju gazdinstva koja nisu u pdv-u?
Bar ja tako tumačim jer ne piše da je zabranjeno.
⚠️ Izvinjavam se moja greška ⚠️
Zaboravio sam da napišem da je i to zabranjeno (Znači da dajete svoju zemlju u zakup nekom od člana gazdinstva).
Ako to odradite dobijate siguran 📝 📋znate već za šta na toliko i toliko godina.
 
Poslednja izmena:
srdjane da li vlasnici zemljista koji imaju svoje gazdinstvo mogu drugim licima da daju u zakup(u drugo gazdinstvo) nisu na istoj adresi?proslih godina je moglo
 
PavelBr nisam Srđan ali da pokušam da ti odgovorim, to bi se lako moglo karekerisati kao povezano gazdinstvo
 
Nazad
Vrh