E-Agrar

Mogu da ga izmenim, ali mi onda ne racuna parcele kod kojih stoji uzvicnik zuti. To su moje licne parcele gde nema nikakvih nedoumica osim u njihovim glavama. I sta onda da menjam. Najbilje njih. Cista sramota. Zapmticemo im ovo.
Vlasništvo i da pravi problem 😳🧐🤔

Probajte da obrišete pa da dodate ponovo te parcele, ako i dalje ima problem idite do PSS (Ili stavite Prilog 5 imao sam sličan problem da dva rođena brata (Nisu na istoj adresi) dele istu parcelu pošto su dobili na ostavinskom, pa smo onda rešili pomoću Prilog 5) ako ni tako ne pomogne definitivno je problem do sistema.
 
Meni je 20 dana stajao “u radu”, izvrsio sam izmenu, odnosno, nista nisam uradio i posle 10ak dana je prihvacen, nakon 2 dana isplacen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prilog 5 je sta?
I cemu sad to kad je prilikom apliciranja za subvencije sve bilo savrseno u redu. Nikakavog uzvika nije bilo.
 
Prilog 5 je sta?
I cemu sad to kad je prilikom apliciranja za subvencije sve bilo savrseno u redu. Nikakavog uzvika nije bilo.
I njima je u početku bilo sve (y) ali je posle počeo problem (⚠️:udri:), probajte da je obrišete pa da je vratite ponovo
(Moj savet vam je da odete do "Poljoprivredne Stručne Službe").
prilog-5-izjava-clan-zemljista-page-0001.jpg
prilog-5-izjava-clan-zemljista-page-0002.jpg
 
Problem je sto sam zahtev vec podneo i pisao sam im, a oni kazu budi strpljiv.
U vreme podnosenja zahteva nije bilo ni jednog uzvicnika i normalno sam podneo zahtev. Nijedna parcela pod zakupom mi nije problem, samo dve moje. Poslao sam im i izode iz katastra, ali sve jos stoji isto.
Imaju zakonski rok od mesec dana da mi isplate. Ukoliko se to nedesi bicu primoran da pravdu trazim na sudu jer oni drugi jezik ni nerazumeju. Imam drugara advokata koji jedva ceka ovakve sporove jer vec je nekoliko sporova protiv drzave dobio u zadnje vreme.
Od 2007. imam registrovano gazdinstvo, uredno placam PIO od tad, nemam duga za porez, preplatu pdva sa vise od 6 cifara.
Ovo je cista bahatost, javasluk, nesposobnost i sta vec ne.
Dok je islo preko trezora nikad problema nije bilo nikakvog.
Imam vremena, al njihovo istice 😎
 
Jel to ima neki zakon da kad dobijes resenje za koliko vremena treba da ti uplate?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Cek nisam pratio temu,ko je dobio subvencije jel mora da uradi ponovo neko prijavljivanje ili sta vec ili ne?

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ko je dobio 9000 nemora nista a kome je u radu ili primljen moze a kome pise poslato na isplatu a nije dobio moze da se j....

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ja sam ga dobio u E -sanduče, štampao i odneo otkupljivaču. I rešenje za prvih 9 dobio u E-sanduče. Sve je lako i lepo, samo kad funkcioniše. Puno je nervoze i ljutnje, sa razlogom, a kad se jednom sredi i krene normalno, biće to milina. Valda će do kraja ove godine da se sve uredi.
Meni ostala još jedna parcela sa suprugom kao ZS i nikako da je verifikuju i uključe u moj PG. Ćutim i čekam. Zvao, pisao...
 
Postovane kolege sta se desava ako se polomi ili promeni tel sa consentid.moze li na novom da se instalira da istim parametrima ili mora da se u posti vade novi...
 

Нажалост, људи који нису имали ниједну верификовану парцелу су обанути саопштењем Министарства, свесно или не. Да цитирам битне пасусе из сопштења:

Обавештавамо све пољопривредне произвођаче који чекају на регистрацију новог газдинства, обнову или промену статуса постојећег газдинства да им је омогућено да поднесу захтеве за остваривање права на подстицаје по актуелним јавним позивима чији је крајњи рок понедељак, 12. јун.

Омогућена им је да поднесу захтеве, а процедура и уређење потребне документације ће накнадно бити завршено.

Пољопривредни произвођачи чији су захтеви за регистрацију новог газдинства тренутно у обради, моћи ће да и пре окончања процедуре, поднесу захтеве.

То што им још није додељен број пољопривредног газдинства (БПГ), неће бити препрека за конкурисање за жељене субвенције на еПодстицајима. У овом тренутку добиће број захтева, а накнадно и број БПГ.

Пољопривредни произвођачи који обнављају постојећа газдинства и чији се захтеви тренутно обрађују, такође могу да поднесу пријаву на све актуелне јавне позиве.

Када подаци чија је верификација у току буду одобрени, пољопривредници ће добити повратну информацију и тада треба да уреде, измене и допуне своје првобитне захтеве за подстицаје, како би добили средства за субвенције на основу правог стања у њиховом газдинству.

Тумачећи ово саопштење, испада да су захтев могли да поднесу сви, и они који су поднели захтев за регистрацију који није решен, и они који нису обновили, и они који су чекали верификацију парцела.

У пракси, није баш било тако. У понедељак сам подносио захтеве свима онима који раније нису могли а који су након овог сопштења требало да могу. Сви су могли да поднесу захтев, без обзира на стање свог газдинства али ИСКЉУЧИВО за верификоване парцеле. Ако је било парцела које нису верификоване (жути узвичник) за њих није могао да се поднесе захтев.

Е сад, ако се вратимо на последњи пасус који сам цитирао, моје тумачење је да након што се парцеле верификују захтев треба изменити да би се и те парцеле додале. Али ако су све парцеле чекале верификацију, ви нисте могли да поднесете захтев и сада немате шта да мењате и остајете без субвенција ове године! Ако сте имали макар једну парцелу величине макар и 1 квадратни метар, ви сте могли за њу да поднесете захтев, нема везе што немате 50 ари или обновљено газдинство.

Апсурдно је да су газдинства која чекају регистрацију, односно где су сви подаци неверификовани па тако и све парцеле, могла да поднесу захтев за све парцеле, док она која постоје 20 година, са парцелама у свом власништву које су све време у газдинству нису могла јер нису још увек верификоване парцеле.

Не знам да ли је ово био ненамерни пропуст, у сваком случају захтев није могао да се поднесе за све.
 
Kako se radi kad npr pera daje u zakup zemlju miki i ziki, jedna parcela, jedan br parcele, ukupno 5ha, miki hoce da da 1.5ha, ziki 3.5ha?
Kako se to navodi u ugovoru, i u ovom eagraru?
 
Kako se radi kad npr pera daje u zakup zemlju miki i ziki, jedna parcela, jedan br parcele, ukupno 5ha, miki hoce da da 1.5ha, ziki 3.5ha?
Kako se to navodi u ugovoru, i u ovom eagraru?
Пера прави уговоре са Миком и Жиком, у уговору наводи бр.парцеле и површине које даје коме,значи Мики 1,5 и Жики3,5 ха.На е аграру Мика иде на додавање парцела и бира опцију земљиште у закупу,уноси карастарску општини и број парцеле ,затим уноси целу површину парцеле, па у опцији удео на парцели уноси 1,5 ха.
 
Нажалост, људи који нису имали ниједну верификовану парцелу су обанути саопштењем Министарства, свесно или не. Да цитирам битне пасусе из сопштења:



Тумачећи ово саопштење, испада да су захтев могли да поднесу сви, и они који су поднели захтев за регистрацију који није решен, и они који нису обновили, и они који су чекали верификацију парцела.

У пракси, није баш било тако. У понедељак сам подносио захтеве свима онима који раније нису могли а који су након овог сопштења требало да могу. Сви су могли да поднесу захтев, без обзира на стање свог газдинства али ИСКЉУЧИВО за верификоване парцеле. Ако је било парцела које нису верификоване (жути узвичник) за њих није могао да се поднесе захтев.

Е сад, ако се вратимо на последњи пасус који сам цитирао, моје тумачење је да након што се парцеле верификују захтев треба изменити да би се и те парцеле додале. Али ако су све парцеле чекале верификацију, ви нисте могли да поднесете захтев и сада немате шта да мењате и остајете без субвенција ове године! Ако сте имали макар једну парцелу величине макар и 1 квадратни метар, ви сте могли за њу да поднесете захтев, нема везе што немате 50 ари или обновљено газдинство.

Апсурдно је да су газдинства која чекају регистрацију, односно где су сви подаци неверификовани па тако и све парцеле, могла да поднесу захтев за све парцеле, док она која постоје 20 година, са парцелама у свом власништву које су све време у газдинству нису могла јер нису још увек верификоване парцеле.

Не знам да ли је ово био ненамерни пропуст, у сваком случају захтев није могао да се поднесе за све.
Bravo, sve ste u pravu, ne moguce je podneti zahtev.
 
Nazad
Vrh