E-Agrar

Kada idemo na preuzimanje neoverenog izvoda recimo za biljnu strukturu, odmah mogu da preuzmem PDF dokument bez pečata i potpisa. Šta se dobija opcijom dostava overenog izvoda? Da li se pod tim misli da mi šalju poštom ili na e sanduče? Ne bih da kliknem pa da mi šalju poštom ako se na to misli.
 
Isto se dobije u e sanduče samo je elektronski potpisano.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Нажалост, људи који нису имали ниједну верификовану парцелу су обанути саопштењем Министарства, свесно или не. Да цитирам битне пасусе из сопштења:



Тумачећи ово саопштење, испада да су захтев могли да поднесу сви, и они који су поднели захтев за регистрацију који није решен, и они који нису обновили, и они који су чекали верификацију парцела.

У пракси, није баш било тако. У понедељак сам подносио захтеве свима онима који раније нису могли а који су након овог сопштења требало да могу. Сви су могли да поднесу захтев, без обзира на стање свог газдинства али ИСКЉУЧИВО за верификоване парцеле. Ако је било парцела које нису верификоване (жути узвичник) за њих није могао да се поднесе захтев.

Е сад, ако се вратимо на последњи пасус који сам цитирао, моје тумачење је да након што се парцеле верификују захтев треба изменити да би се и те парцеле додале. Али ако су све парцеле чекале верификацију, ви нисте могли да поднесете захтев и сада немате шта да мењате и остајете без субвенција ове године! Ако сте имали макар једну парцелу величине макар и 1 квадратни метар, ви сте могли за њу да поднесете захтев, нема везе што немате 50 ари или обновљено газдинство.

Апсурдно је да су газдинства која чекају регистрацију, односно где су сви подаци неверификовани па тако и све парцеле, могла да поднесу захтев за све парцеле, док она која постоје 20 година, са парцелама у свом власништву које су све време у газдинству нису могла јер нисуn још увек верификоване парцеле.

Не знам да ли је ово био ненамерни пропуст, у сваком случају захтев није могао да се поднесе за све.
 
Ako je neko imao neke parcele na cekanju tj recimo zakup neki, moze otici i proveriti da li su mu odobrene.
Ako jesu, moze izmeniti zahtev za podsticaje po hektaru i ukljuciti i te nove tj odobrene parcele.
 
Ni meni nije jasna verifikacija PG gde je zemlja 30 god.u vlasništvu samo se promenilo ime sa mog pok. oca na mene. Ima sigurno dva meseca i još je na čekanju.
 
Pokušavam da se ulogujem na eAgrar i ne mogu. Sve isto radim kao i ranije, nisam ništa menjao, telefon radi ok, ali danas mi je prvo izbacio poruku da nemam nalog a kasnije kad u prijavi za eAgrar ukucam mail i kliknem na "Prijavite se" on ne šalje poruku na Consent već izbaci sledeći ekran gde opet stoji upisan moj mail i dugme "Prijavite se" ali mi više ne dozvoljava da kliknem na "Prijavite se". Uglavnom ne mogu da uđem na eAgrar da vidim ima li promene u verifikaciji parcela i u statusu zahteva za subvencije. Ima li neko predstavu o čemu se radi?
 
Gost 3201 više nije na ovom forumu.

@Aca Major pročitajte šta je napisao član @markokg1982. (Ali svakako to znate i sami bez da vam napišem, možete da ostanete bez subvencija za ovu godinu ako ne dobijete BPG do 31.05.2023. (Ne gubite nadu). Pozovite 0800 106 107 Taster 5 i vidite šta se dešava) .
Dobio sam BPG (zvao sam colcentar i rekli su mi i izdiktirali BPG.) Dobio sam broj pre 12.06 i podneo zahtev za subvencije, zahtev prihvaćen ali kad uđem na moj e-agrar stoji još na čekanju. Zvao colcentar odgovor strpite se to je sve što znaju da mi kažu. Čekam dva meseca što se tiče parcela sve je isto 30 god. Jedina promena je od marta što su parcele sa pok. oca prešle na moje ime. I nije mi jasan problem verifikacije.
 
Drugar rešio da registruje gazdinstvo danas da bi dobio potvrdu o aktivnom statusu gazdinstva.... Uradio prijavu u Consendid.... I kada je hteo da se prijavi na erpg.... Piše "Ne uspela prijava. Nalog je zaključan"

U čemu bi mogao biti problem?
udjite na mejl i poruku koju ste dobili prilikom izdavanja parametara,i potvrdi te verifikaciju naloga
 
Pokušavam da se ulogujem na eAgrar i ne mogu. Sve isto radim kao i ranije, nisam ništa menjao, telefon radi ok, ali danas mi je prvo izbacio poruku da nemam nalog a kasnije kad u prijavi za eAgrar ukucam mail i kliknem na "Prijavite se" on ne šalje poruku na Consent već izbaci sledeći ekran gde opet stoji upisan moj mail i dugme "Prijavite se" ali mi više ne dozvoljava da kliknem na "Prijavite se". Uglavnom ne mogu da uđem na eAgrar da vidim ima li promene u verifikaciji parcela i u statusu zahteva za subvencije. Ima li neko predstavu o čemu se radi?
Isto se i meni desava
 
Juče nisam mogao uopšte da se ulogujem, a danas sve radi normalno. Samo nije normalno da se ništa ne dešava, nit' parcela verifikovana, niti zahtev za subvencije da se pomeri od "u radu"...
 
Ma nemaju para za nas. Nema tu nista drugo ni trece. Drzava je u ozbiljnim problemima, curi na sve strane. Kinezi su zavrnuli slavinu i kao prvu ratu su uzeli Djerdap. Kad podaju i ostalo na redu je zemlja. Videcete, na zalost.
 
Средиће они и то, нека короница или неки нов вирушћић. И оно што претекне ићи ће као инвентар односно као робови.
 
Raduckaju..meni su pre neki dan 3 od 5 žutih parcela odobrili, 2 su ostale iako su skoro iste po pitanju problema bile kao i ove 3. Nisam nikakvo obaveštenje na meil dobio..
 
"Korisnicima koji su u procesu registracije gazdinstva, u esanduče može stići zahtev za uređenje podneska. Navedeni rok za izmenu je 8 dana. S obzirom da lica koja su podnela zahtev za registraciju nemaju mogućnost pregleda i promene podataka, neophodno je da redovno "ulaze" u eAgrar i čim ova opcija postane aktivna unesu tražene promene. Nema potrebe u opštim zahtevima ili dopuni predmeta slati obrazloženje zašto se ne može ispoštovati rok od 8 dana.
Ovo je poruka iz eAgrara.
 
Sada su me zvali iz ministarstva,rekoše mi da popunim obrazac br 2. Nisam dobio za setvu pare,2 meseca je stajalo u radu i izvršio sam izmenu posle 10 dana danas me zovu za to. Nisam trenutno kuci zanima me sta je taj obrazac br 2 sta piše na njemu?

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh