E-Agrar

Pozdrav svima, imam jedno pitanje sto se tice subvencija. Kad je pustena prijava za subvencije 9000 po hektaru, u prvih par dana sam se prijavio i dobio isplatu, sve regularno, kako treba bez problema.. Medjutim jednom prijatelju sam podnosio zahtev, on je bio na cekanju 2 meseca i tek je dobio isplatu pre odprilike 10 dana ne znam tacno, ali on je dobio 18000 po h, znaci isplata je bila nakon onih protesta, a ja sam dobio 9000 pre protesta, kakva je to sad situacija za nas koji smo zahtev podneli i dobili 9 po h a neki su dobili 18 po h? Protest je urodio plodom izgleda ali isto tako ce oduzeti na ceni, mislim na jednu stranu dobijes na drugu izgubis, ko je na kraju tu pobedio :LOL:
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje sto se tice subvencija. Kad je pustena prijava za subvencije 9000 po hektaru, u prvih par dana sam se prijavio i dobio isplatu, sve regularno, kako treba bez problema.. Medjutim jednom prijatelju sam podnosio zahtev, on je bio na cekanju 2 meseca i tek je dobio isplatu pre odprilike 10 dana ne znam tacno, ali on je dobio 18000 po h, znaci isplata je bila nakon onih protesta, a ja sam dobio 9000 pre protesta, kakva je to sad situacija za nas koji smo zahtev podneli i dobili 9 po h a neki su dobili 18 po h? Protest je urodio plodom izgleda ali isto tako ce oduzeti na ceni, mislim na jednu stranu dobijes na drugu izgubis, ko je na kraju tu pobedio :LOL:
А јеси ти био на протестима? Ко није био на протестима њему је држава исплатила по 9000 дин субвенције. Кажу, кад се не буни значи, да му је добро и доста 9000дин/ха,сви који су изашли, њима је по 18000дин/ха уплаћено.
 
Bilo bi dobro da je tako
Al nije

Ma bre, ova država (državni aparat, tj. stručnjaci koji ga vode) funkcioniše po sistemu koji je moja baba davno ispričala (za takve stvari):

Potreban je lonac u prizemlju, ali su svi lenji u kući.
Deda baci lonac niz stepenice, sa 2. sprata.
Lonac će svakako stići do prizemlja, znači cilj je ostvaren!
E sad, u kom stanju, za koje vreme, ko će ga dole prihvatiti... Videće se...

E, tako trenutno funkcioniše ova moja najdraža zemlja, moja domovina...
 
Poslednja izmena:
Da li je neko “osvežavao” tj radio izmenu na zahtevu posle 12.06?
Ja danas kada sam probao nemam gore u padajućem meniju da izaberem koji je konkurs jer je bio do 12.06.
 
Da li je neko “osvežavao” tj radio izmenu na zahtevu posle 12.06?
Ja danas kada sam probao nemam gore u padajućem meniju da izaberem koji je konkurs jer je bio do 12.06.
Navodno oni treba da obaveste preko meila ili e sanduceta da su verifikovane parcele i da moze da se izmeni zahtev..ne znam da li su to nekom odradili
 
Meni je sve u redu sa parcelama, ali i dalje stoji zahtev “Primljen”. A ovde je neko spomenuo da su mu preko podrške rekli da osveži zahtev jer su neki zahtevi ostali “zaglavljeni”. Probaću večeras da osvežim, tj izmenim :)
 
Ja sam krajem maja prijavio novo gazdinstvo i dalje stoji čeka odobrenje a danas sam uspeo da se ulogujem na e podsticaje jer mi je dodeljen broj gazdinstva u međuvremenu, pošto sad nema opcija za prijavu biljne kulture jel sam ja izvisio za subvencije ove godine? 😯
 
Sad vidim šta si pisao i sve mi je jasno, do 12og nisam mogao da se ulogujem na e podsticaje a sad su mi tek ubacili broj gazdinstva i sad može kad je istekla prijava..
 
Ja sam osvežio prijavu pre 5dana i sada opet piše da je u radu, inače na gazdinstvu piše pasivno, nije obnovljeno.Sa njima se raspravljam stalno i obecavaju da mi reše to i nilako da reše, treba mi potvrda o aktivnom statusu ali ništa.Do 6juna nisam mogao ni da podnesem zahtev za subvencije pa su to sredili nekako ali ovo nikako.Svaki operater ima svoju priču.
 
Ja sam osvežio prijavu pre 5dana i sada opet piše da je u radu, inače na gazdinstvu piše pasivno, nije obnovljeno.Sa njima se raspravljam stalno i obecavaju da mi reše to i nilako da reše, treba mi potvrda o aktivnom statusu ali ništa.Do 6juna nisam mogao ni da podnesem zahtev za subvencije pa su to sredili nekako ali ovo nikako.Svaki operater ima svoju priču.
Probaj postupak gde ponistavas registraciju.
Mora mail da se pise. Navedi rszlog da si zaboravio sifru maila i da ne mozes dobiti vazna obavestenja od euprave.
I onda nek te neko ponovo registruje u psss, i vidi sta ce se desiti.
90% tih problema se resi novom registracijom, kao prvi put.
Kada ti izbrisu u eupravi, nista se ne ponistava u eagraru, ne brini.
 
Probaj postupak gde ponistavas registraciju.
Mora mail da se pise. Navedi rszlog da si zaboravio sifru maila i da ne mozes dobiti vazna obavestenja od euprave.
I onda nek te neko ponovo registruje u psss, i vidi sta ce se desiti.
90% tih problema se resi novom registracijom, kao prvi put.
Kada ti izbrisu u eupravi, nista se ne ponistava u eagraru, ne brini.
Misliš na brisanje gazdinstva?Hoce li mi ostati tada nalog za subvencije jer ako obrišem mozda mi i tamo zajebu stvar.Evo večeras ne mogu ni da pristupim, ne stiže mi zahtev na mob.
 
Nazad
Vrh