E-Agrar

Pitanje za Petra, naime pre nekih dva meseca sam u trezoru odneo overene ugovore od strane notara, radnica mi je rekla da ce te parcele koje hocu da dodam biti upisane u gazdinstvo u roku od nedelju dana. Kada se pojavio eAgrar vidim da tih parcela nema, pa ih unesem i prilozim sliku ugovora. To je bilo 21.03.2023, jos uvek mi stoji zuti uzvicnik da ceka proveru registratora. Sada pitanje kada ce biti dodane, koliko traje provera?
dodaj i izvod iz eKatastra za svaku dodatu parcelu
 
@markokg1982
Marko, Petar (iliti John Smith ) je serviser bele tehnike, traktora i odgajivač papiga
Tako da, on sigurno ima prave inside info
To je sada sve po strani (Osim Papagaja >Imam 1 par Nimfi i oni su uvek tu kod mene<) i naravno sada je aktuelno IT konsultant i HTML&CSS Devoloper iliti Softver inženjer (Kako god želite da kažete).
 
Poslednja izmena:
Ne ide. Nije bila prvoaprilska sala. Treba od sutra da krene samo premija za mleko.
Uskoro ce i zemljiste krenuti ali se ne zna tacno kada.

Podnosenje za zemljiste je vrlo lako, kako i pomenuh negde, u 4-5 koraka. A premija za mleko je malo koplikovanija. Mora se odabrati mlekara, moraju se spremiti i povuci papiri oko prijema mleka, zbirna kolicina, broj krava, zatim je bitno da li se predaje direktno mlekari ili preko posrednika itd.
Dužan sam da odgovorim

Јавни позив за премију за млеко за 1. квартал биће расписан у понедељак, 3. априла, док ће јавни позив за давања по хектару бити померен како би пољопривредни произвођачи имали довољно времена да провере и ажурирају своје податке у катастру, прикупе потребну документацију и регулишу уговорне односе.

Истичемо да то апсолутно неће утицати на исплату субвенција, које ће пољопривредни произвођачи добити у исто време како је и планирано.

Наиме, јавни позив за давања по хектару ће трајати месец уместо 45 дана, те ће обрада захтева и динамика исплате бити непромењена.

Пријаве за премију за млеко се подносе као и до сада – преко млекара, а постоји и могућност непосредног пријављивања примарних произвођача. Јавни позив ће трајати до 15. априла, а исплата премије за млеко ће бити реализована након завршетка јавног позива у року од 30 дана.


Уколико се пријављујете самостално, упутство за пријављивање за премију за млеко можете погледати овде.

Уколико се пријављујете као млекара, упутство погледајте овде.


Још једном подсећамо све пољопривредне произвођаче да крајњи рок за пријаву у систем еРПГ не постоји, те сте у могућности да пријаву и обнову статуса газдинства одрадите све до тренутка подношења захтева за жељену субвенцију.

Srdačan pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Tašta mora da napravi ugovor o zakupu sa ćerkama.
Ugovor-o-zakupu-poljoprivrednog-zemljista-bez-naknade.jpeg
Pitanje. Ako koristim ovakav ugovor, a zakupodavac je vlasnik pola parcele, to jest 1/2, da li onda pod površinom upisujem samo njegov deo ili celu površinu parcele?
 
Званично се одлаже субвенција по хектару:

Јавни позив за премију за млеко за 1. квартал биће расписан у понедељак, 3. априла, док ће јавни позив за давања по хектару бити померен како би пољопривредни произвођачи имали довољно времена да провере и ажурирају своје податке у катастру, прикупе потребну документацију и регулишу уговорне односе.

Истичемо да то апсолутно неће утицати на исплату субвенција, које ће пољопривредни произвођачи добити у исто време како је и планирано.

Наиме, јавни позив за давања по хектару ће трајати месец уместо 45 дана, те ће обрада захтева и динамика исплате бити непромењена.

Пријаве за премију за млеко се подносе као и до сада – преко млекара, а постоји и могућност непосредног пријављивања примарних произвођача. Јавни позив ће трајати до 15. априла, а исплата премије за млеко ће бити реализована након завршетка јавног позива у року од 30 дана.



Уколико се пријављујете самостално, упутство за пријављивање за премију за млеко можете погледати овде.

Уколико се пријављујете као млекара, упутство погледајте овде.



Још једном подсећамо све пољопривредне произвођаче да крајњи рок за пријаву у систем еРПГ не постоји, те сте у могућности да пријаву и обнову статуса газдинства одрадите све до тренутка подношења захтева за жељену субвенцију.

 
Pozdrav svima pročitajte obaveštenje koji samo stavili u potpisu

Takođe vam je dao i @D.i M.e

Nismo objavili obaveštenje zato što smatramo da pratite Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде

Softverski deo tima nije dužan da objavljuje obaveštenja kada je sve to javno na našem oficijalnom sajtu Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede. Naš fokus je isključivo pomoć poljoprivrednicima oko softvera eAgrara i njegovog korišćenja, a objave je zadužen naš sajt.
 
Poslednja izmena:
Земљу у закупу можете додати уз прилагање (сликање) уговора о закупу (без обзира да ли је уговор оверен код нотара).
Za ovo sto pise da li je potrebno taj isti ugovor overiti kod notara ili moze proci bez overe ?
 
Земљу у закупу можете додати уз прилагање (сликање) уговора о закупу (без обзира да ли је уговор оверен код нотара).
Za ovo sto pise da li je potrebno taj isti ugovor overiti kod notara ili moze proci bez overe ?
Poštovanje g. @sremskapolja

Sami sebi ste dali odgovor na vaše pitanje

"Debelim crnim slovima"
 
Poštovanje g. @sremskapolja

Sami sebi ste dali odgovor na vaše pitanje

"Debelim crnim slovima"
Mene su zvali da dopunim priloge za parcele u zakupu, da pored ugovora o zakupu dodam i izvod iz katastra. Da li to može da se ubaci kao slika, da se na ekatastru učitaju podaci za tražene parcele i da se to usnimi kao slika i tako priloži uz ugovor o zakupu?
 
Mene su zvali da dopunim priloge za parcele u zakupu, da pored ugovora o zakupu dodam i izvod iz katastra. Da li to može da se ubaci kao slika, da se na ekatastru učitaju podaci za tražene parcele i da se to usnimi kao slika i tako priloži uz ugovor o zakupu?
Da možete da dostavite izvod iz ekatastar nepokretnosti
  • Sliku možete da slikate
  • Odštampate pa iskenirate
  • Sačuvate u pdf formatu (Kada uđete na eKatastar, odaberete opštinu, napišete parcelu, pin sa slike idete na Odštampaj pa umesto da odaberete vaš štampač vi odaberete sačuvaj u pdf formatu)
  • Ne zaboravite i očitanu ličnu kartu ako je biometrijska, ako nije priložite slike sa obe strane
 
Pise zvanicno da ne pocinje. Ima na stranici
 
Da možete da dostavite izvod iz ekatastar nepokretnosti
  • Sliku možete da slikate
  • Odštampate pa iskenirate
  • Sačuvate u pdf formatu (Kada uđete na eKatastar, odaberete opštinu, napišete parcelu, pin sa slike idete na Odštampaj pa umesto da odaberete vaš štampač vi odaberete sačuvaj u pdf formatu)
  • Ne zaboravite i očitanu ličnu kartu ako je biometrijska, ako nije priložite slike sa obe strane
Hvala.
 
Imam sa zenom neke parcele po pola, ja na eagraru naveo samo svoj deo i danas mi stize mail da napravim ugovor sa zenom pa da mi se vode cele parcele. Imaju oni dobar uvid u sve🥸

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh