E-Agrar

"Друга ствар, пре недељу дана сам се сетио да упишем једну нову парцелу која је купљена септембра и био сам у трезору и уписао. Међутим, после два дана ми је стигло писмо од трезора да не може јер је парцела дата у закуп до краја марта 2025. Разговарао сам са бившим власником да то решимо у смислу да се раскине уговор о закупу (јер је то прећутао приликом продаје) тако да бих могао да је упишем на своје име. А данас сам је нашао овде на еаграру (ја сам власник 1/1). То раскидање иде скоро па никако јер тај што је узео у закуп као нема сад времена итд. Питање је шта би се десило ако и ја и закупопримац пријавимо парцелу на своје име? Да ли је неко имао било шта слично? А разговарао сам и са адвокатом и каже да могу да тужим бившег власника јер је у купопродајном уговору наведено да изјављује да парцела није под хипотеком, да није дата у закуп трећем лицу итд."
Моја порука од 22.03.
Пошто је парцела уписана на моје име да ли сад треба да се раскине уговор о закупу?
 
E sada jedno važno saopštenje i molba:
Budući organizator tradicionalnog okupljanja forumaša ( obično u decembru ili drugim datumom) da POZOVE Petra Petrovića ili kako mu je već ime u LK, da bude POČASNI GOST na tom okupljanju. Mislim da je zaslužio čovek 100%.
Podrazumeva se da ponese sa sobom i očitanu ličnu kartu (u JPG ili PDF formatu) a mesto u pročelju.:bravo:
 
Petre, ako su pod jednim katastarskim brojem njiva i voćnjak (ili vinograd), a taj voćnjak ili vinograd su odavno izvađeni i seje se isto što i na njivi, da li unosim kulturu koju sejem bez obzira što se u katastru vodi da je to voćnjak ili vinograd?
 
Код мене стоји место пребивалишта уписано у потврди о а.статусу а за подстицаје за сада само се може поднети премија за млеко за директна још нема опција
 
@Petar_Petrović Druže kod mene u sanducetu nema poruka nisu poslali. Da li treba neki zahtev da pišem ili da cekam?

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Lepo je sto se covek sa prve linije fronta prikljucio ovde da objasni ljudima. Napokon nesto normalno u drzavi Srbiji posle dugo vremena. Moje je misljenje da nije nista komplikovano ako imas bilo kakvo elementarno poznavanje racunara.
Od danas vidim da je ubavene i konkurs za podsticaje za mleko, bice valjda i po ha uskoro. Ima opcija i da se izvadi izvod iz gazdistva. Meni je ovo skroz ok, ne moram da se mlatim do trezora, sve prijavljujem i odjavljujem od kuce....
 
Lepo je to zamisljeno ali trebalo je ove godine da to bude probno pa tek od sledece gidine da sve prebace na eagrar,malo ce kasniti sa subvencijama a nekima te subvencije puno znace

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Da,da,jutros bio po neko seme i pricao sa starijim covekom oko ovih subvencija,kaze ocekivao je subvencije kao i prosle godine do aprila, ali posto od toga nema nista zbog ovog eagrara,hteo je da digne kredit ,e prc ,nema kredita jer ni jedna banka mu nece isplatiti ni dinara jer nije placao pio,tj ima nekog duga kaze ....Al ce ove godine tek drzava ustedeti na subvencijama,ako se odluce nekad da ih isplate,ni polovina poljoprivrednika nece dobiti te pare,a kako smo tek udruzeni,ostace na tome i nikom nista.Ali bitno da ce ova nasa dobro poznata licnost izaci na tv i hvaliti se o budzetu itd itd...
 
Ja sam sad ulazio u eagrar. Još ne moše da se izvrši prijava za podsticaj po ha. Može samo za premiju za mleko.
Ako može Petar_Petrović da napiše tačno kako ide procedura za ovu prijavu.
Takođe sam išao u e sanduče (kako je ovde napisao) ali nemam ništa.
Kako se u sistemu dolazi do papira za Potvrdu da je registrovano gazdinstvo (status i ostalo), biljnu strukturu i ostalo? Da li može preko ovog eAgrara da se dobiju svi papiri kao što smo ih dobijali u Trezoru?
 
Ima li kakve šanse da se instalira consed id na telefone bez Google ili iphone...?
Misliš na Huawei? Mozeš da skineš aplikaciju u APK formatu na komp pa da je ubaciš na tel. Takodje postoje aplikacije koje prave virtaulnu mašinu na telefonu i omogućavaju korišćenje Google play-a. Ovo drugo ti je jednostavnije. Trebalo bi da funkcioniše. Ako je to tvoj problem javi se da ti napišem šta da radiš.
 
Nazad
Vrh