E-Agrar

Ala zajebavaju sa eagrarom,odradio jos na pocetku prijavu i setvenu strukturu,juce se ulogujem a ono skoro svaka zemlja sto mi je u arendi kao nemaju jbmg vlasnika parcela

I ja sam to video i sad mi je to problem. Ugovore o zakupu imam, ali nemam JMBG vlasnika niti hoce da mi daju sto je donekle i razumljivo. Ima li neko ideju kako to resiti?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Greška je što nisi naveo JMBG zakupodavaca u ugovorima, pored toga treba i br.lične karte jer eto nikada ne znaš kada može da zatreba kao na primer sada.
 
Ne moze samo ugovor i dalje trazi JMBG, zvao sam i call centar i oni su iznenadjeni i tvrde da su to od juce uveli, tako da eto im jos razloga da ne isplate subvenciju za sve parcele...

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Dao sam sinu neke moje parcele u "zakup".Isti slučaj kao i gore .Traži neki JMBG ,čiji ,moj ili njegov ? Ko je NARUČITELJ ? Da li sam ja ne pismen ili ovi što sastavljaju ovakve obrasce ?
 
Meni problem jer taj sto imam zakup je u kanadi a kad smo pravili ugovor advokat umesto njega potpisivao

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Registrujem gazdinstva komšijama, ljudi se ne snalaze, čak ni mlađi. Sve je problem, registracija na e upravu, logovanje i podešavanje Consenta i upisivanje kultura. Definitivno će mnogo ljudi odustati od registracije.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Cisto da znate, da mi je prihvatilo obnovu PGa iako nisam uneo JMBG vlasnika parcele, pa sad videcemo kako ce biti...

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
I kod mene problem sa JMBG-om, ali specifičan čini mi se.....
Čiji JMBG upisati u polje kad je zakupodavac preminula, a sa novim naslednicama nemam ugovor jer mi postojeći još uvek važi?
Inače to polje mi nije kao kod Kiraja, ne piše jmbg/matični broj naručitelja nego piše jmbg/matični broj zakupodavca.
 
Kako ti važi ugovor ako je jedna strana iz ugovora preminula? Sada trebaš napraviti ugovor sa pravnim naslednikom parcele ukoliko on to želi.
 
Obnovio danas gazdinstvo,kod kuće preko kompa,malo trajalo upisivanje kultura.Morao i da ubacim preko QR koda očitanu ličnu kartu ali sve uspešno odrađeno.
 
@pidikanac , piše na e agraru do kad važi ugovor. A i sećam se da je tada glavni u subotičkom trezoru upozoravao ljude na lokalnoj televiziji da paze šta potpisuju, da je ugovor važeći bez obzira ako se npr promeni vlasnik ili isti premine. Što mi je i logično. Čemu onda ugovor ako ja kao zakupoprimac nemam sigurnost da mogu ulagati u to isto zemljište ako se vlasniku nešto desi ili npr proda tu zemlju nekom trećem licu koje ne želi da produži ugovor?
Čini mi se da je član jjova negde napisao da ima problem sa kupljenom zemljom koja je već registrovana kod nekoga i taj je ne želi izbrisati iz gazdinstva. Sad jjova ima pravo da tuži prodavca zemlje jer je prećutao taj podatak pri kupoprodaji.

Ne mogu sto posto tvrditi da sam u pravu za ovaj moj slučaj, zato i tražim još nečije mišljenje. Naravno, uvažavam i tvoje @pidikanac .
 
Poslednja izmena:
Јесте, ја сам писао. Имам право да га тужим али гледам да буде мирним путем. У вези онога што сам писао да ЈМБГ члана није био добар - избрисао сам члана са тим погрешним а додао да добрим ЈМБГ. Требало је 1 дан да провере и сад је ок, међутим парцеле које сам додавао још нису проверене.
 
Da, tako je i najbolje.
Kada provere biće i to dodato. Tako sam se i ja ''igrao'' sa sedištem gazdinstva tj dodao sam Subotica u polje opština/grad dok još to nije bilo obavezno pa kad sam video da moram to dokazati očitanom l.k. pokajao sam se što sam izigravao pametnjakovića. A šiznuo sam kad sam slikao i okačio prilog a ono obaveštenje i dalje ostalo. Kasnije sam video da piše da će biti provereno od strane registratora. Eno sad je to rešeno.
Razmišljam o ovoj mojoj situaciji sa tom njivom, i preminulom vlasnicom....
Da li su zemlju nasledile sa ovim, da kažemo uslovom? Jesu.
Ko je pristao na taj uslov? Prethodni vlasnik.
Da li zakupoprimac ispunjava obaveze iz ugovora? Ispunjava.
Čemu onda poništavanje važećeg ugovora?
Šta bi se desilo da sam obnovio gazdinstvo a da vlasnik sutra dan premine? Da li bi onda morao poništiti obnovu?
Kao zakupoprimcu kakvu sigurnost imam ako mi ugovor pobije npr neodlučnost zakupodavca? Ne mora biti smrt u pitanju. Dovoljno je da kaže, e Janko Janković mi daje bolju ponudu i hoću da poništim ugovor.... Ili npr predugo mi je 10 godina zakupa ipak bih na 1. A to mi saopšti nakon nađubrene parcele stajnjakom....
Sa druge strane, zakupodavacu je taj isti ugovor sigurnost da će biti isplaćen za narednih XX godina za XX iznos.
Zašto se pri kupoprodaji navodi da li je zemlja pod hipotekom ili nekim drugim teretom tj u nečijem gazdinstvu, ako je taj ugovor tako lako zamenljiv?
Znam, otišao sam u OFF i evo obećajem, biću dobar neću više. :)
 
Zakupodavca Kiraj, u gornjem desnom uglu prebaci na latinicu umesto ćirilice,
Odradio sam .Uglavnom koristim latinicu ali sada je ostalo na ćirilici .Nebitno ,kakave to veze ima .Zar zakupodavac nije isto na oba pisma ?
Još jedna ne logičnost.Nije bila uneta opština ,unesem opštinu, kaže ptiloži sliku lične karte.Pošaljem sliku LK i tog momenta mi potvrdi da je promena prihvaćena.Nisam smeo da se zezam ali verovatno bi se desilo isto da sam poslao bilo kakvu sliku ,recimo ,nekog traktora.
Ne verujem da je neko mogao da proveri sliku koju sam poslao u roku od par sekundi.
 
Kako ti važi ugovor ako je jedna strana iz ugovora preminula? Sada trebaš napraviti ugovor sa pravnim naslednikom parcele ukoliko on to želi.

@pidikanac Може да направи уговор са наследником ако наследник то жели, а пре свега ако је наследник постао власник, не носилац права на наследство.



На овом линку има о уговорима о закупу и наслов кратког одељка:

Smrt stranaka

https://advokat-velickovic.rs/ugovor-o-zakupu



Закон о облигационим односима:

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_obligacionim_odnosima.html



Odsek 6

Opšta dejstva ugovora

I Stvaranje obaveza za ugovarače

Dejstva ugovora među ugovaračima i njihovim pravnim sledbenicima



Član 148

(1) Ugovor stvara prava i obaveze za ugovorne strane.

(2) Ugovor ima dejstvo i za univerzalne pravne sledbenike ugovornih strana, izuzev ako je što drugo ugovoreno ili što drugo proizlazi iz prirode samog ugovora.

(3) Ugovorom se može ustanoviti pravo u korist trećeg lica.
 
Nazad
Vrh