E-Agrar

Da da. Evo samo što nije...

И министарка је још у уторак најавила да креће од 16. марта:

"До данас се 187.000 пољопривредника пијавило и узело еИД број и јасно је колико је велика заинтересованост, и од 16. марта крећемо са подизањем регистра и са пријавом, где ће наши пољопривредници моћи да кажу да ли то што имамо у регистру то што они имају њихово реално стање, што и јесте идеја", рекла је министарка.


Овај снимак, где се спомиње да креће у наредним данима, је објављен истог дана:


Јуче је @pidikanac написао да у трезору више не примају за обнову регистрације јер је стигла наредба:

Evo kod mene u trezoru ne primaju obnovu registracije. Zašto? Kažu stiglo naređenje.

Дакле, врло је могуће да ће заиста ускоро пустити у рад. Да ли је све завршено, да ли ће радити како треба, то је друга ствар.


Podatak o preuzetim parametrima dodatno nije tačan jer od 155000 preuzetih parametara spada i deo preduzetnika koji nisu radili eFakture do sada a od nove godine su u obavezi. Tako da izgleda ministarka malo laže, slučajno ili namerno, prosudite sami

Не мора да значи, можда су упоређивали базу пољопривредника са базом нових корисника. То је једноставно направити.
 
Danas cifra 200k
3c8ddfc8bb5f3d82cfd85073cb036e36.jpg
 
На страници еАграра изашле су прве слике еРПГ-а:


Можемо видети генерални дизајн еРПГ-а, његову почетну страницу и на њој списак одељака које ће еРПГ имати.

Такође су детаљно приказана два одељка као и визуелно представљено упутство за њихово коришћење:
  • Преглед и промена података на газдинству
  • Обнова статуса пољопривредног газдинства
Делује да је добро урађен и дизајн и UI/UX.

На једној од слика се може видети и датум када фиктивно газдинство, корисник еРПГ-а, попуњава захтев, и ради се о 17. марту 2023. Приликом прегледа одељка Обнова статуса пољопривредног газдинства, можемо јасно видети следећи текст:

Како бисте задржали АКТИВАН статус свог пољопривредног газдинства неопходно је да у периоду 16.03.2023. до 31.03.2023. проверите податке о свом газдинству и извршите обнову.

На основу ових информација и оних из моје синоћне поруке, можемо закључити да еАграр стварно почиње да ради 16. марта.
 
Toliko ima registrovanih gazdinstva?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Pa zbog toga su i obustavili obnovu ličnim odlaskom u trezor nebi li naterali ljude da preuzmu parametre za elektronsku prijavu.
 
Toliko ima registrovanih gazdinstva?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Toliko je ljudi uzelo parametre sto je po meni nemoguce. Gazdinstava ima oko 460.000

Pre svega 4-5 dana je bilo 155.000 gazdinstava sa preuzetim parametrima. Pa info na nekih 180.000, pa kao 200.000 a eto sad preko noci 300.000. A PSSS sluzbe prazne. Nema vise ljudi. Tek po neko.
 
Pa pisao sam upravo zbog toga jer kako oni lazu pa su za nedelju dana podigli sa 155 na 200k mogu i ja da napisem 300k, sta me kosta... Uopste nije tesko da se napise, ne mora nigde da se proverava samo se napise tamo na portalu neka cifra i svi gledamo u broj i verujemo jer tako je ovaj narod navikao.. Ja ne znam nikog ko je isao sad u poslednje 2-3 nedelje da uzima parametre, ko je hteo da uzme uzeo je ranije ko nije nece ni uzeti vrvt ili ce uzeti kad mu zatreba nesto..
 
Tipicno zamlacivanje u cilju eliminisanja dela gazdinstava sa spiska za "sunvencije" i preusmeravanje tog dela budzeta na "podobne" mlade poljoprivrednike,vrlo cesto zene,koje ne znaju ni gde im je njiva u ataru,ali im visi plavi kacket za vratima,za svaki slucaj,da ne zatreba "onaj paprir" pri odobravanju investicije.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Postoji li mogucnost da se sa aplikacije ConsentId prijavi na dva naloga na e upravi ?

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Ovo sto je D.i M.e. napisao ovu web adresu i kad se na nju udje ok je da je pokazano uputstvo sta se sve radi. Ali ako se moze negde naznaciti gde i kako se ulazi i moze da se izabere obcija za popunjavanje svih ovih podataka da bi se obnovilo gazdinstvo? Ovo sve na mobilnom je jako tesko jer su ekrani mali i slabo se vidi. Drugacije je mnogo na kompjuteru.
 
Ja sam danas obnovio gazdinstvo u trezoru (sa novom setvenom strukturom), i izvadio papir o aktivnom statusu gazdinstva. Rade sve normalno kao i prethodnih godina...
Posle čujem da sam zabadava to radio jer se gasi uprava za agrarna plaćanja, i da će sve morati ponovo preko eAgrara da se unese, i čak da će to ljudi iz PSS morati da sve unose. Navodno sad idu na obuku za taj posao. Ne znam da li je informacija tačna, ali to mi je nebuloza. Ovamo prave ceo sistem da ne moram da obijam šaltere, a sad ne mogu ja da unesem setvenu strukturu već to mora da uradi čovek iz PSS. Da je normalna država bio bih siguran da je vest do mene stigla preko gluvih telefona, al' mi nismo normalna država...
 
I ja danas bio u trezoru da se informisem oko moje situacije u vezi izbacivanja clanova iz gazdinstva i rekose mi da cekam da proradi eagrar i da cu tad moci sve online da odradim , a ocekuju da krene sa radom od 1. Aprila ,a ne sad od 16. Marta.
 
Nazad
Vrh